Aj keď oba tímy delilo až osemnásť bodov, súboj domáceho MFK s Jednotou Bánová bol jednoznačným šlágrom 25. treťoligového kola. Domáci futbalisti mali motiváciu ako hrom, veď líder v doterajšom priebehu súťaže ešte neprehral. Ilkovci, ktorí ešte stále v kútiku duše pomýšľajú na postup, nastúpili do stretnutia s jednoznačným cieľom zvíťaziť. „Vedeli sme, že súper má kvalitné mužstvo, čo sa nakoniec aj potvrdilo,“ skonštatoval po zápase, ktorý sa skončil deľbou bodov, domáci kormidelník Viliam Ilko.
„V stretnutí dominovala taktika, do otvorenejšieho boja sa nepúšťalo ani jedno z mužstiev. Myslím si, že vzhľadom na zloženie nášho mužstva, keď pre karty nám chýbali Macejko a Bohuš, teda dvaja hráči základnej zostavy, môžeme byť s bodom spokojní,“ dodal zvolenský kormidelník krátko po stretnutí. MFK vstúpil do zápasu dobre a po dorážke Želiezku sa ujal vedenia. V druhom polčase však inkasoval po štandardnej situácii, a tak sa musel uspokojiť aj s bodom. „Veľa šancí si nevypracovalo ani jedno z mužstiev. Keď sa nám však možnosti na skórovanie aj naskytli, nevyužili sme ich. Opäť sa prejavila naša slabina, ktorou je zakončenie,“ zamyslel sa Ilko.
K najlepším na ihrisku patril domáci kapitán Marcel Tyčiak, ktorý zápas zrejme dohrával so zlomenou rukou. „Stalo sa to pri jednom zo súbojov,“ prezradil Marcel, ktorého konečný výsledok netešil. „Mali sme zvíťaziť. Musíme však zrejme priznať, že kvalita nášho mužstva je taká, aká je. Nepomohli nám striedajúci hráči, ale nezabrali ani útočníci. Vpredu musíme jednoznačne viac podržať loptu, inak nemáme šancu na dobrý výsledok. Gól, ktorý sme inkasovali, dali hostia zaslúžene, remíza je spravodlivá.“