Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA STRED

Hrali pomerne dobre, trápili sa v koncovke

Zvolenčania mali v stretnutí navrch, no na rozdiel od domácich nedokázali skórovať.

Kremnička - Zvolen 1:0 (0:0)
Hostia začali útočne a od úvodu si vytvárali šance. V 5. min. mohol po Vrbiniakovom centri otvoriť skóre Záturecký, no lopta skončila tesne vedľa brány už prekonaného Juračku. Brankár domácich sa pri zákroku zranil, ale polčas dochytal so sebazaprením. V 12. min. ho v čistej gólovej šanci neprekonal Morávek a domáca opora si poradila aj s technickou strelou Tyčiaka v 15. minúte. Domáci v týchto chvíľach pôsobili zakríknuto a bezradne. Hráči MFK pokračovali v nátlakovej hre a po akcii Tyčiaka i prieniku Želiezku sa lopta dostala iba do rúk dobre postaveného Juračku. Snaha hostí bola enormná, no strelecké pokusy Zátureckého a Pipíšku skončili nad domácou bránou. Kremnička sa pred bránu MFK dostala až v 18. min., no Hejčíkov pokus s prehľadom zlikvidoval Špano, ktorý potom až do konca polčasu zasahoval iba po rohových kopoch Chovana. Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu. Domáci sa v druhom dejstve osmelili a v 49. min. ratoval pred Huríkom obetavo Vrbiniak. V 52. min. prenikal do pokutového územia agilne hrajúci Záturecký a bol faulovaný. Priamy kop však Tyčiak nezužitkoval a na múre domácich skončila aj jeho ďalšia strela. Potvrdilo sa tak známe nedáš – dostaneš. Domáci využili rýchly protiútok v trojici, ktorý po Kordaničovej prihrávke, aj so šťastím, zužitkoval Hejčík – 1:0. Ako sa ukázalo neskôr, bol to jediný gól stretnutia. Hostia síce pridali na dôraze, zrýchlili hru, no Gaža, náhradníka v bráne domácich, neprekonali. Úspech MFK nepriniesol ani záverečný tlak, šance Bohuša, Macejka a Vrbiniaka, vyrovnanie nepriniesli.

FAKTY ZO ZÁPASU
l Gól: 57. Hejčík
l Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Kuchársky.
l ŠK: Juračka (46. Gažo) – Kubát, Kordanič, Haviar, Palkovič, Hurík, Chovan (73. Olah), Murgaš, Bíreš, Hejčík, Beňák
l MFK: Špano – Tyčiak, Cvejkuš, Želiezka, Vrbiniak, Ostrihoň, Záturecký, Morávek (60. Bohuš), Macejko, Repiský, Pipíška (72. Spišiak, 82. Rerich)

HLAS TRÉNERA
Róbert Banski (asistent trénera MFK): „Opäť sme začali dobre a prvý polčas bol v našej réžii. Domácich sme predčili hrou v strede ihriska, ale tradične sme mali problémy s koncovkou. Súper nám ukázal ako sa hrá efektívne. My hráme dobre zozadu, ujde to aj v strede ihriska, ale v hre smerom dopredu máme rezervy.“

SERVIS
Ostatné výsledky 20. kola: Fiľakovo - Krásno n. K. 1:0, D. Strehová - Králiky 1:1, Makov - Bánová 1:1, St. Bystrica - K. N. Mesto 3:0, Bytča - Námestovo 0:0, L. Štiavnica - R. Sobota B 0:3, D. Ždaňa - L. Lúčka 3:0.

Ako ďalej?
l Najbližší program MFK - 21. kolo (štvrtok 1. mája o 16,30 hod.): MFK Lokomotíva Zvolen - ŠK Javorník Makov, 22. kolo (nedeľa 4. mája o 16, 30 hod.): Prameň Dolná Strehová - MFK Lokomotíva Zvolen.