

S témou romantická krása žiarivá ako hviezda sa popasovali dámy, ale aj páni na tohtoročných majstrovstvách Slovenska v dekoratívnej kozmetike, ktoré boli súčasťou trenčianskeho medzinárodného kozmetického veľtrhu Beauty. Podľa odborníkov v porote tému najvýstižnejšie zvládla kozmetička Eva Horňáková zo Zvolena, ktorá tak získala titul majsterky Slovenska. „Mali sme vytvoriť akúsi éterickú bytosť. Rozhodla som sa pre baletku, tá je pre mňa stelesnením romantiky,“ hovorí víťazka. „Mala honosnú večernú róbu v strieborných odleskoch s ružovými doplnkami. Pri líčení som použila fialovo-ružové farby v lesklých tieňoch,“ dodáva.
Eva Horňáková je majsterkou odborného výcviku v kozmetickom salóne Združenej strednej školy obchodu a služieb vo Zvolene. Pred dvoma rokmi na tejto súťaži obsadila druhé miesto, trikrát získala tretie miesto na neoficiálnych majstrovstvách Slovenska, ktoré bývajú súčasťou bratislavského veľtrhu krásy Inter Beauty. S tohtoročným víťazstvom okrem titulu získala postup na majstrovstvá Európy, ktoré budú v októbri v Mníchove.
„Ako majsterka odborného výcviku som tento rok súťažila jediná, ostatní zastupovali súkromné kozmetické salóny,“ hovorí kozmetička a dodáva, že výrazný podiel na úspechu má jej modelka. „Za modelky si vždy vyberáme dievčatá spomedzi našich študentiek. Tentoraz mi robila modelku žiačka tretieho ročníka Dominika Lišková. Bol to dobrý výber, pretože ako modelka získala Cenu divákov.“
Súťažný priestor na veľtrhu dostali aj mladí vizážisti, študenti stredných odborných škôl so zameraním na kozmetiku. Súťažili o pohár Laugaricio na tému morská panna. Žiačke štvrtého ročníka Združenej strednej školy obchodu a služieb vo Zvolene Zuzane Cavarovej sa podarilo prebojovať sa do prvej trojky. S modelkou Agátou Zubáčovou, spolužiačkou z tretieho ročníka, získala druhé miesto. „Snažili sme sa o zobrazenie modernej morskej panny,“ hovorí Eva Horňáková, ktorá žiačku na súťaž pripravovala. „Mala krátke priliehavé modré nohavice posiate flitrami, za sebou dlhú vlečku, modrú flitrami vyzdobenú podprsenku a vo vlasoch prilepené kamienky,“ ozrejmí.