Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša
FUTBAL – V. LIGA – SKUPINA C

Uspokojujúca sedembodová úroda

Futbalová V. liga - skupina C pokračovala cez víkend zápasmi 9. kola. Darilo sa v ňom našim zástupcom, ktorí spolu získali sedem bodov. Dudince naplno bodovali na domácom ihrisku, Kováčová v Štiavnických Baniach a Sliač si bod priviezol z Dolných Hámrov.

9. kolo

FK Sitno Banská Štiavnica - Prameň Kováčová 1:3 (0:1)

Góly: 76. Kminiak – 21. Kajánek, 59. Koreň, 80. Jesenský
ŽK: 3 - 2
Pred 250 divákmi rozhodoval Šibal.
Kováčová: M. Volko – Muráň, Belička, Végh, I. Volko, Kajánek, P. Mistrík (18. Páleník), Koreň (89. Kružliak), Jesenský, Strapko (86. Fašang), M. Kocúr

V Štiavnických Baniach sa zo začiatku hral vyrovnaný futbal. Postupne však viac z hry začali mať hosťujúci hráči, ktorí sa do polčasu ujali aj vedenia. V 21. min. Kajánek centroval, no lopta na prekvapenie všetkých a najmä domáceho brankára skončila v sieti – 0:1. Prameň sa dostal do pohody, naopak, domáci znervózneli. Hostia hrali s chuťou a enormným nasadením. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Domáci sa v jeho úvode síce snažili o vyrovnanie, no obrana Kováčovej stála na pevných nohách. Hostia boli ale nebezpeční aj smerom dopredu. Šance Páleníka a Koreňa však zostali ešte nevyužité. Zapršalo až v 59. min., kedy Véghov strieľaný priamy kop pohotovo do brány zasunul Koreň – 0:2. Deprimovaným domácim sa síce podarilo znížiť v 76. min., no to bolo z ich strany všetko. Naopak, hostia svoj dobrý výkon korunovali aj tretím gólom. V 80. min. potrestal ďalšiu chybu brankára domácich Jesenský. Hostia si tak domov odviezli zaslúžené tri body. (Kocúr)

Slovan Dudince – ŠK Partizán Čierny Balog 5:2 (2:2)
Góly: 27., 50. a 58. Kralina, 9. M. Harach, 80. Nádašdy – 10. J. Auxt, 24. Štulajter
ŽK: 2 – 2
ČK: 43. Grznár (Dudince)
Pred 150 divákmi rozhodoval Martin.
Dudince: M. Auxt – Priadka (82. Ľalík), Hrtánek, M. Harach, T. Harach, Kralina (75. L. Kováč), Vankovic, Nádašdy, Teren, Grznár, Bačík

V Dudinciach sa hral obojstranne dobrý futbal. V zostave hostí pútali pozornosť viacerí mladíci, ktorí podkurovali domácej defenzíve najmä svojou behavosťou. Útočná hra sa prelievala z jednej strany na druhú a pred oboma bránami sa rodili zaujímavé situácie. Gólu sa ako prví dočkali domáci, keď Kralinov center zužitkoval Marek Harach. O necelú minútu bolo ale vyrovnané, keď Mária Auxta v domácej bráne prekonal Jozef Auxt. V 27. min. sa mladé mužstvo hostí dostalo aj do vedenia. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Štulajter – 1:2. Domácim sa do polčasu podarilo vyrovnať, ale zároveň prísť aj o vylúčeného Grznára. Dudinčania napriek početnej nevýhode ovládli v druhom polčase hru a svojho súpera, ktorí navyše odpadol kondične, doslova prevalcovali. Darilo sa hlavne Kralinovi, ktorý v rozpätí tridsiatich minút dosiahol hattrick. V dobrom zápase sa tak nakoniec domáci tešili z víťazstva 5:2. (Dráb)

Sandrik Dolné Hámre - FK Slovan Kúpele Sliač 3:3 (2:3)
Góly: 16. Zelenák (11 m), 17. Švihla, 66. Halaj – 1. P. Majerčík, 12. Hric, 45. Kaštier
ŽK: 4 - 1
Pred 250 divákmi rozhodoval Havran.
Sliač: Sekula – Mozolány, Nemec (90. Ďurčenka), Fekiač, Hric, Pavlovčík, Prostredný, J. Majerčík, Vojtek, P. Majerčík, Kaštier (63. Krnáč)

Hosťom vyšiel úvod zápasu nad očakávania. Už v 1. min. sa dostali do vedenia, keď po ideálnej prihrávke Nemca do prázdnej brány skóroval Peter Majerčík. Domáci zostali po tomto momente zjavne zaskočení. V 12. min. však zmeraveli ešte viac, pretože Slovan zvýšil na 2:0. Po svojej individuálnej akcii sa do streleckej listiny zapísal Hric. Futbalisti Dolných Hámrov sa do zápasu vrátili v rozpätí 16. a 17. min. Najskôr im k tomu výdatne pomohol rozhodca, ktorý odpískal viac ako problematický pokutový kop a neskôr hosťujúca obrana. Keď sa už zdalo, že polčas sa skončí nerozhodne, opäť udreli Sliačania. V 45. min. našiel Peter Majerčík ideálne Kaštiera a ten nezaváhal - 2:3. V druhom polčase si domáci vytvorili tlak, ale obrana hostí odolávala. Zverenci trénera Oťahela sa však dostávali aj do brejkov, z ktorých si vytvorili aj niekoľko šancí. Keďže však ani jednu z nich nevyužili, prišiel trest. V 66. min. na konečných 3:3 vyrovnával Halaj. V nešťastnom stretnutí tak hostia nieže získali bod, ale stratili dva. (dv)

Ostatné výsledky 9. kola:
Sásová – Badín 1:2, Hrochoť - Š. Bane 3:0, Radvaň – Poniky 3:0, Žiar n/Hronom B – Žarnovica 3:2.

1. Badín 9 6 2 1 21:9 20
2. Hrochoť 9 6 2 1 15:8 20
3. Dudince 9 5 1 3 25:14 16
4. B. Štiavnica 9 4 4 1 14:10 16
5. Žiar n/H B 9 4 3 2 15:9 15
6. Kováčová 9 4 2 3 22:11 14
7. Sásová 9 4 1 4 15:8 13
8. Radvaň 9 4 1 4 11:9 13