Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša
HOKEJ

Doma víťazne, v Poprade naprázdno

V druhom týždni novej sezóny odohrali extraligisti až tri kolá. HKm na domácom ľade zdolal Liptovský Mukuláš i Žilinu, no v Poprade ťahal za kratší koniec. Prvýkrát tak okúsil aj chuť prehry.

Hokejisti HKm Zvolen, ktorí v prvých dvoch extraligových kolách zaznamenali plný bodový zisk, začali druhý súťažný týždeň domácim stretnutím proti Liptovskému Mikulášu. V priemernom zápase, v ktorom všetky góly padli pri nerovnovážnom stave, HKm zdolal Liptákov najtesnejším rozdielom 3:2. V piatok 14. septembra sa Svozilovi zverenci predstavili pod Tatrami. HKm na ľade Popradu nezachytil úvod zápasu, čo sa premietlo do jeho prvej prehry v súťaži. Najväčšiu zásluhu na tom mal brankár „kamzíkov“ Miroslav Šimonovič, ktorý svojim exspoluhráčom nedovolil skórovať. V nedeľňajšom stretnutí sa pod Pustým hradom predstavila Žilina. Aj keď Zvolenčania vstúpili do zápasu zle, nakoniec ho zvládli a tešili sa z víťazstva 6:2.

Ako ďalej?
V priebehu nasledujúceho týždňa má Slovnaft extraliga na programe stretnutia 6. a 7. kola. Zvolenský HKm najskôr v piatok (21. septembra) privíta na svojom ľade Martin a v nedeľu (23. septembra) vycestuje do Trenčína. Stretnutie proti hokejistom z Turca sa na zvolenskom zimnom štadióne začne tradične o 17,00 hod.

3. kolo

Zvolen – L. Mikuláš 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

HKm: Ševela – Babka, Štork, L. Čierny, Fruhauf, Cebák, Dlouhý, Juraško – Cibuľa, Turek, Krayzel, Kopecký, Klouda, Hvila, J. Čierny, Škvaridlo, Jurík, Chovan (30.min. Macejka), Kubenko, Paciga

MHK 32: Falter – Droppa, Školiak, Rehák, Grman, Rúfus, Kadlubiak – Kriška, Rób. Huna, Rich. Huna, Pupák, Hovorka, Pohanka, Kovér, Holečko, Bulík, Oravec, Kuric, Lopuski

Zo začiatku sa hral nesúrodý a nepresný hokej. Ako prví udreli hostia. Po chybe Babku, pri presilovej hre, prekonal Ševelu v domácej bráne Pupák – 0:1. HKm sa podarilo vyrovnať až v 22. min. V presilovke Klouda našiel Fruhaufa a ten delovkou vyrovnal. Liptáci zbrane nezložili a v 28. min. išli opäť do vedenia. Ševelu tentoraz prestrelil Pohanka. V 34. min. Zvolenčania hrali v početnej výhode o dvoch hráčov. Tento moment dokonale využili a v priebehu jednej minúty sa dostali do vedenia. Faltera najskôr prekonal Hvila a o chvíľu aj Turek – 3:2. Tento stav sa už dokonca stretnutia nezmenil. Zaujímavosťou je, že ani jeden z piatich gólov nepadol pri rovnovážnej hre 5 proti 5.

Fakty stretnutia
Góly: 22. Fruhauf (Klouda, Hvila), 34. Hvila (Klouda, L. Čierny), 35. Turek (Cibuľa, Štork) – 9. Pupák (Hovorka), 29. Pohanka (Rehák, Grman)
Vylúčenia: 6:6, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1
Rozhodovali: Jonák – Mášik, Jankovič, 1502 divákov.

Pohľad trénera
Ladislav Svozil: „Takéto zápasy hrávame s Liptovským Mikulášom pravidelne. Hráči tohto súpera zrejme nedokážu nepodceniť. Na druhej strane, Liptáci dobre korčuľovali, vsietili gól v oslabení, a tak sme zápas museli otáčať. Vyšli nám presilovky a preto sme zápas napokon vyhrali. Pred takou nízkou návštevou sa chlapcom dobre ani hrať nemôže.“

4. kolo

Poprad – Zvolen 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

HK Aquacity ŠKP: Šimonovič - Turoň, Michal Segľa, Dora, Fabian, Korenko, Kasík, Valečko - A. Kroták, Jarolín, D. Vrbata - J. Halaj, Jabrocký, Jasovský - Marcel Haščák, Piatak, Martin Segľa - J. Marcinko, D. Buc, Lapšanský

HKm: Ševela (10. Kostúr) - Babka, Štork, L. Čierny, P. Frühauf, Cebák, Dlouhý, Juraško, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, Škvaridlo, L. Jurík - Macejko, Kubenko, Paciga

Zvolenčania nezačali v Poprade zle. Postupne však prebrali opraty zápasu do rúk domáci, ktorí v prvej tretine rozpútali gólový uragán. Najprv sa v 7. min. presadil Jabrocký, o minútu neskôr Vrbata a dielo skazy pre hostí zavŕšil o ďalšiu minútu Jarolín. Tréner Svozil si vyžiadal oddychový čas a do bránky postavil Kostúra. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej tretine. Poprad tvoril a snažil sa pridať ďalší gól. Zvolenčania sa do trvalejšej ofenzívy dostali až počas presiloviek v polovici stretnutia. Šimonovič, v minulej sezóne opora práve HKm, im však skórovať nedovolil. Hostia sa snažili vrátiť do zápasu aj v poslednej tretine. Všetka ich snaha sa ale končila na výbornom popradskom brankárovi. Naopak, domáci útok sa dokázal presadiť ešte raz. V 58. min. upravil na konečných 4:0 Haščák. HKm Zvolen tak zaknihoval prvú prehru v súťaži.

Góly: 7. Jabrocký (Jasovský, J. Halaj), 8. D. Vrbata (A. Kroták), 10. Jarolín (Turoň, A. Kroták), 58. Marcel Haščák (Piatak, Korenko)
Vylúčení: 7:8, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Baluška - Mihajlo, Smrek, 1536 divákov.

Ladislav Svozil: „Výsledok je pre nás veľmi krutý, pretože sme v Poprade nezačali zle. O všetkom rozhodla prvá tretina, v ktorej domáci dali tri góly. Ich štvrtým presným zásahom sa jasne dokázalo, že hokej je o góloch a o dôraze. V tom boli Popradčania lepší.“

5. kolo

Zvolen – Žilina 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)

HKm: Kostúr - Babka, Štork, L. Čierny, P. Frühauf, Cebák, Dlouhý - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, Škvaridlo, L. Jurík - Michal Chovan, Kubenko, Paciga

MsHK: Ottosson - Kusovský, Kučný, Juraj Liška, P. Mikuš, Pulpán, Kudrna, Chromý, Halász - Krajči, R. Stantien, Kontšek - P. Sivák, Fadrný, Jánoš - Slávik, P. Jelínek, Havel - Drábek, Sikorčin, Hájnik

Domáci opäť nezachytili úvod stretnutia a po 22 minútach prehrávali 0:2. Kostúra postupne dvakrát prekonal Sivák. HKm sa však vzchopil v 27. min. K obratu zavelil Lukáš Jurík. V 37. min. bol už stav vyrovnaný, keď po rýchlom protiútoku a presnej prihrávke Jozefa Čierneho sa do čierneho trafil Škvaridlo. Domáci boli pri chuti a necelé dve minúty pred druhou sirénou sa zásluhou obrancu Ladislava Čierneho dostali do vedenia. Zvolenský bek od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V poslednej tretine využili domáci presilovku o dvoch hráčov, keď strelu L. Čierneho od modrej čiary poslal do bránky Kopecký. Ten istý hráč dal gól pri power play hostí, keď doklepol puk do prázdnej brány. V posledných sekundách zápasu skóroval ešte Jurík a uzavrel tak skóre zápasu na 6:2.

Góly: 27. L. Jurík (Škvaridlo), 37. Škvaridlo (J. Čierny, Cebák), 39. L. Čierny (Klouda), 41. J. Kopecký (L. Čierny, Klouda), 59. J. Kopecký (Klouda), 60. L. Jurík (J. Čierny) - 9. P. Sivák, 22. P. Sivák (Fadrný, Jánoš)
Vylúčení: 7:9 na 2 min., navyše Hvila (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Pavlovič - Grečko, Smrek, 2406 divákov.

Ostatné výsledky - 3. kolo:
Poprad – Žilina 0:2, Martin – Nitra 5:3, Trenčín – Skalica 5:1, SR 20 – Slovan (preložené na október), Košice – Kežmarok 5:3, 4. kolo: Žilina – Kežmarok 3:6, Slovan – Košice 3:1, Skalica – SR 20 6:0, Nitra – Trenčín 1:4, L. Mikuláš – Martin 1:3. 5. kolo: Martin – Poprad 1:5, Trenčín – L. Mikuláš 2:0, SR 20 – Nitra 1:2 po sn, Košice – Skalica 4:3, Kežmarok – Slovan 1:4.

Program ostatných stretnutí - 6. kolo (piatok 21. septembra):
Žilina – Slovan, Skalica – Kežmarok, Nitra – Košice, L. Mikuláš – SR 20, Poprad - Trenčín, 7. kolo (nedeľa 23. septembra): Martin – Žilina, SR 20 – Poprad, Košice – L. Mikuláš, Kežmarok – Nitra, Slovan - Skalica.