Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav
FUTBAL – V. LIGA – SKUPINA C

Česť zachraňoval nováčik zo Sliača

Futbalová V. liga - skupina C mala cez víkend na programe stretnutia 6. kola. Našim regionálnym zástupcom sa tentokrát veľmi nedarilo. Jediný bod získal Sliač, ktorý na svojom ihrisku remizoval s Hrochoťou. Dudince prehrali v Žarnovici a Kováčová na svojo

Prameň Kováčová – FK žiar nad Hronom B 1:2 (1:1)
Góly: 10. Homola – 21. Trvalec, 51. Jakubeje
ŽK: 2 - 4
Pred 200 divákmi rozhodoval Kizek.
Kováčová: M. Volko – Homola, Végh, M. Kocúr, Kajánek, Strapko, Hradňanský, I. Volko, P. Mistrík, Koreň, Jesenský (19. Almáši, 65. Révay)

Domácim vyšiel úvod stretnutia a už v 10. min. sa ujali vedenia. Rohový kop Igora Volka zužitkoval hlavou Homola – 1:0. Po tomto momente sa viac začali osmeľovať aj hostia, ktorí sa v 21. min. dočkali vyrovnania. Nedôsledný odkop obrancov Kováčovej pohotovo potrestal Trvalec. Domáci opäť zapli na vyššie obrátky, ale z viacerých šancí nevyťažili nič. Po zmene strán upadlo stretnutie do priemeru a hra sa zväčša odvíjala medzi šestnástkami. V 51. min. znenazdajky zahrmelo pred bránou Prameňa. Nariadený priamy voľný kop zle kontroloval brankár Milan Volko, čo využil Jakubeje – 1:2. V ďalšom priebehu si šance vytvárali už len domáci, no v zakončení boli málo dôrazní. V slabom stretnutí tak utrpeli druhú domácu prehru. (V. Volko)

MFK Žarnovica - Slovan Dudince 3:2 (0:2)
Góly: 53. Nasvetr, 60. Vlačuha, 69. Číž (11 m) – 26. a 37. Kralina (oba z 11 m)
ŽK: 3 – 1
ČK: 31. Černák (Žarnovica)
Pred 150 divákmi rozhodoval Krahulec.
Dudince: Auxt – L. Kováč (65. Slaný), Hrtánek (55. T. Teren), M. Harach, T. Harach, Kralina, E. Vankovic, Nádašdy, M. Teren, Ľalík (70. Priadka), Bačík

V Žarnovici sa hralo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Hoci domáci mali v úvodných 20 minútach územnú prevahu, v prvom polčase strieľali góly Dudinčania. V 26. a 37. min. ich do dvojgólového vedenia dostal Kralina. Opora Slovana zužitkovala dva nariadené pokutové kopy. V druhom polčase sa obraz hry výrazne zmenil. Pričinila sa o to obidve mužstvá. Kým však domáci pridali na dôraze a bojovnosti, hostia zabudli svoje futbalové srdcia v kabíne. Žarnovici sa tak v rozpätí 17 minút podaril dokonalý obrat. Dielo dudinskej skazy zavŕšil v 69. min. domáci brankár Číž, ktorý premeneným pokutovým kopom stanovil na konečných 3:2. (Harach)

FK Slovan Kúpele Sliač – ŠK OU Hrochoť 1:1 (1:0)
Góly: 41. Prostredný – 90.+ Selecký
ŽK: 2 - 4
Pred 200 divákmi rozhodoval Jánošík.
Sliač: Mano – Mozolány, Boroš (46. Nemec), Fekiač, Hric, Pavlovčík, Krajči (80. Krajči), Prostredný (90.+ Kaštier), J. Majerčík, Vojtek, P. Majerčík.

Na Sliači sa hral futbal priemernej úrovne. Úvod zápasu patril hosťom, ktorí si však vážnejšiu šancu nevypracovali. Domáci postupne hru vyrovnali a pred prestávkou sa ujali aj vedenia. V 41. min. uplatnil svoj dôraz Prostredný, ktorý do brány dorážal brankárom vyrazenú strelu – 1:0. V priebehu druhého polčasu sa zväčša hralo v strede ihriska, pričom niekoľko vyložených šancí si vypracoval len domáci Slovan. Keďže jeho hráči nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance, udrelo na druhej strane. V nadstavenom čase, doslova v hodine dvanástej, si hostia zabezpečili cenný bod. Po štandartnej situácii sa pred Manom najlepšie zorientoval Selecký a hlavou vyrovnal na konečných 1:1. (Miškuf)

Ostatné výsledky 6. kola: D. Hámre – Radvaň 0:1, Poniky – Sásová 2:1, Š. Bane – B. Štiavnica 2:2, Č. Balog – Badín 1:2.

14. Žarnovica 6 1 0 5 8:16 3

Program 7. kola - nedeľa 16. septembra (o 15,00 hod.): Badín – Kováčová, Dudince – Poniky, Radvaň – Sliač, B. Štiavnica – Č. Balog, Sásová – Š. Bane, Hrochoť – Žarnovica, Žiar n/Hronom B – D. Hámre.

_novy_riadok_

1. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  4. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  5. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  6. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  7. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  8. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  9. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  10. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  2. Brieždenie pod lomenicou
  3. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  4. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť

Jeden z importovaných sviatkov som si s mojimi vnúčatami natoľko obľúbil, že za ním už po tretí raz budeme musieť vycestovať. Opäť do Tatralandie.

Povinné víťazstvo HKM, hetrikom sa blysol Handlovský

V predohrávke siedmeho tipsportligového kola si HKM Zvolen poradil so slovenskými mladíkmi.

Z úplatku obvinili zvolenského podnikateľa

Úplatok ukryli podľa obvinenia za reklamnú zmluvu.

Úspech na pretekoch Svetového pohára: Ján Koristek strieborný v Taliansku

Na pretekoch Svetového pohára na kolieskových lyžiach sa darilo členovi Ski Team JASE Látky.