Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita
FUTBAL – I. TRIEDA

Látky dvakrát víťazne, dočkal sa aj Lieskovec

V tomto kole sa zrodilo viacero zaujímavých výsledkov. Látky v 6. kole zdolali D. Nivu 1:0. Druhý tím tabuľky Kriváň doma iba remizoval so Bzovíkom 0:0. Naopak, prvú chuť víťazstva zažili hráči Lieskovca. Na domácej pôde si poradili s MFK Detva 2:1. V šlá

ŠLÁGER KOLA
Tatran VLM Pliešovce - OTJ Hontianske Nemce 3:0 (1:0)
Góly: 26., 85. Bosák, 50. Černický (11m)
ŽK: 3 - 3
Pred 200 divákmi rozhodoval Hanes.
Pliešovce: Veľkov – Výrik, Sýkora, Šarak, Chromý, Zaťkov, Droppa, Halgaš, Filip, Černický, Bosák (60. Nohavička, 78. Rell, 87. Liktor)
H. Nemce: Beník – Lopušník, Pomahač, Uhler, Kocka, Rerich, Riska, Mikuláši, Vachalík, Farión, Ďurkovič (75. Babiak, 89. Strehár)
V šlágri kola videli diváci bojovný futbal. Už v 1. minúte hostia pohrozili nastreleným brvnom. Od tejto chvíle sa však paradoxne hra odvíjala medzi šestnástkami. V 26. minúte prekvapil brankára Beníka strelou z 25 m Bosák a bolo 1:0. Vzápätí Dropa obišiel všetko čo mu stálo v ceste, ale v poslednej chvíli zachraňoval H. Nemce od druhého gólu obranca odkopom z bránkovej čiary. V druhom dejstve pokračoval tlak domácich. V 50. minúte fauloval prenikajúceho útočníka brankár hostí a nariadený pokutový kop premenil Černický – 2:0. Hostia po tomto góle hrali dosť ustráchane. Päť minút pred koncom stretnutia spečatil víťazstvo Pliešoviec druhým gólom v zápase Bosák.

MFK Strojár Krupina - FK Zvolenská Slatina 1:1 (0:1)
Góly: Sásik - Dorotovič
ŽK: 2 – 1, ČK: 0 - 1
Pred 250 divákmi rozhodoval Harík.
Krupina: Malček – I. Dendiš, Sásik, Hudec, Jombík, Melaga, Selecký, Hrčka, Vilhan, J. Dendiš, Ližbetin (Lvomský, Tóth, Cibuľa, Stanko, Dobrotský)
Zv. Slatina: Slovák – Ľupták, P. Pavlík, Dorotovič, Rajčok, Sládok, Mich. Mlynár, Kurtík, Kulich, Pavlík, Brodiansky (Straka, Mil. Mlynár, Šulek, Hronec)
Domáci hráči mali územnú prevahu. Vedenia sa však ujali hostia už v 11. minúte, po chybe domáceho brankára. Krupinčania zatlačili svojho súpera, ale vyrovnávajúci gól sa im podarilo streliť až v poslednej minúte.

OŠK Lieskovec - MFK Detva 2:1 (2:1)
Góly: Šiko, Sabó - Ľupták
ŽK: 2 - 1
Pred 120 divákmi rozhodoval Dodok.
Lieskovec: Oboňa (Kozárik) – Mikleš, Flajschaker, Novodomec, Mazúch, Výboh, Halmo, Račko, Sabó, Marunčiak, Šiko (Ivan)
Detva: Strečko – Ľupták, Jacenko, Suja, Sásik, Kalný, Rapčan, Škopík, Golian, Olšiak, Lapin (Závodný)
V bojovnom stretnutí si domáci konečne vybojovali prvé tri body za víťazstvo v tejto sezóne.

Sokol Turová - Sokol Sielnica 3:1 (1:0)
Góly: Kolenič 2, Mituchovič - Menyhert
ŽK: 0 - 1
Pred 100 divákmi rozhodoval Diviak.
Turová: Zemiar – Halama, Mil. Hojsa, Hrčka, R. Slatinský, Mar. Hojsa, Ľupták, Kolár, Šimun, Kolenič, T. Slatinský (Kereš, Mituchovič)
Sielnica: Paprčka – M. Lesay, Mičuda, Žuffa, Menyhert, Piták, L. Biba, Kán, F. Lesay, R. Biba, R. Ryboš (P. Ryboš, Mojžiš)
Hralo sa vyrovnané stretnutie. Zvýšené úsilie domácich hráčov v druhom dejstve im prinieslo 3 body.

Družstevník Podzámčok - Družstevník Očová 2:2 (0:2)
Góly: Mar. Babiak, Frlajz – Krokoš 2
ŽK: 2 - 4
Pred 100 divákmi rozhodoval Srholec.
Podzámčok: Šlahor – Kolenič, D. Sľuka, Polgár, Mir. Babiak, Frlajz, Golian, Frlajs, Mar. Babiak, Putiš, Poliak (Hrčka, Balog, P. Sľuka, Gunár, Korpáš)
Očová: Patz – Fabiány, Priadka, Krokoš, Majdák, Kurtík, Benko, Danko, Stankovič, Haring, Lipták (Hraško, Bosák, Jamriška, Grega, Tužinský)
Hostia sa ešte do polčasu dostali do dvojgólového vedenia. Domáci vyrovnali až v druhom polčase. Oba tímy si spravodlivo rozdelili po bode.

TJ Kriváň - Družstevník Bzovík 0:0 (0:0)
ŽK: 3 - 2
Pred 90 divákmi rozhodoval Kučera.
Kriváň: Már. Chlebničan – Ďurica, Báťka, Mil. Zošiak, Mir. Chlebničan, Nevoľný, Fekiač, I. Gonda, Chabada, Mar. Zošiak, A. Gonda (Šulek)
Bzovík: Fekiač – Ľ. Greško, Papaj, Janiš, Gerát, Dendiš, A. Greško, Augustín, Gonda, Hronec, Kollár (Gutten)
V úvode stretnutia si aktéri stretnutia pripomenuli minútou ticha obete minulotýždňovej tragédie na Podpoľaní. V prvom dejstve sa hral vyrovnaný futbal. V druhom, si domáci vytvorili tlak a veľa šancí, ale strelecky zlyhali a dokonca nepremenili ani pokutový kop.

Družstevník Látky - OŠK Dobrá Niva 1:0 (0:0)
Gól: Kortiš
ŽK: 1 - 2
Pred 100 divákmi rozhodoval Škurla.
Látky: Már. Kubiš – Hazucha, Kršiak, J. Pisár, Melicher, Tažberík, M. Kamenský, J. Kubiš st., Kortiš, J. Kubiš ml. (A. Sivok, J. Kamenský, Segeč)
D. Niva: Strapec – Bellák, Mokoš, Mir. Baláž, J. Baláž, Záchenský, Pšenica, Mišečka, Šatara, Šimko, Baláž
Domáci odohrali dve náročné stretnutia (aj dohrávku 1. kola), v ktorých podali veľmi dobrý výkon a zaslúžene v oboch zvíťazili.

14. Očová 6 0 2 4 7:16 2

Program 7. kola – nedeľa 16. septembra (o 15,00 hod.): MFK Detva - Pliešovce, Sielnica - Lieskovec, D. Niva - Turová, Očová - Látky, Bzovík - Podzámčok, Zv. Slatina - Kriváň, H. Nemce - MFK Krupina.