Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
FUTBAL – I. TRIEDA

Chuť prvého víťazstva si vyskúšala Sielnica

Futbalisti Lieskovca doma opäť neuspeli. S Pliešovcami prehrali rozdielom triedy! Za šláger kola sme označili derby medzi D. Nivou a Podzámčokom. V dobrom stretnutí sa nakoniec zrodila remíza. V stredu 29. augusta sa hrala aj dohrávka 2. kola medzi Kriváň

Šláger kola

OŠK Dobrá Niva - Družstevník Podzámčok 2:2 (1:0)

Góly: 12. Šatara, 57. Bellák – 61. Poliak, 67. Putiš
ŽK: 1 - 0
Pred 300 divákmi rozhodoval Diviak.
D. Niva: Strapec – Bellák, Mokoš, J. Baláž, Mir. Baláž, Raniak, Pšenica, Mišečka, Šatara, Šimko, Mar. Baláž (57. Záchenský)
Podzámčok: Šlahor – Kolenič, Hrčka, Polgár, Mir. Babiak, P. Sluka, Golian, D. Sluka, Mar. Babiak, Poliak, Frlajs (57. Putiš, 88. Gunár, 90. Hakel)
Vo veľkom derby začali domáci ako z veľkej futbalovej knihy. Už v 12. min., po chybe hosťujúceho obrancu, sa ujali vedenia 1:0. Počas prvého dejstva mali hráči D. Nivy ešte viacero sľubných príležitostí, ale skórovať sa im už nepodarilo. V druhej časti hry trafil krásnym volejom k tyči Bellák – 2:0. Po tomto góle sa domáci ako keby uspokojili a tak prišiel zákonitý trest. Hostia vyrovnali, po chybách domácej zálohy a obrany, v rozmedzí 6 minút. Podzámčok tak vyťažil z minima maximum a domov odchádzal oveľa spokojnejší.

OŠK Lieskovec - Tatran VLM Pliešovce 2:5 (1:2)

Góly: Špano, Šiko – Bosák, Chromý 2, Výrik, Droppa
ŽK: 3 - 2
Pred 250 divákmi rozhodoval Korčok.
Lieskovec: Kozárik – Kujan, Halmo, Račko, Špano, Výboh, Mazúch, Borgoň, Lietava, Výbošťok, Šiko (Marunčiak, Sabó, Mikleš)
Pliešovce: Veľkov – Výrik, Sýkora, Zátroch, Murgaš, Droppa, Filip, Valach, Černický, Bosák, Rell (Nohavička, Zaťkov)
V dobrom zápase ťažili hostia z chýb domácich a tak sa zaslúžene tešili z víťazstva rozdielom triedy.

MFK Detva - Sokol Turová 3:1 (1:0)
Góly: vlastný, Rapčan, Golian - Halama
ŽK: 2 - 1
Pred 100 divákmi rozhodoval Hanes.
Detva: Strečko – Jasík, Jacenko, Ľupták, Rapčan, Suja, Škopík, Šmál, Olšiak, Golian, Lapin
Zo zaslúženého víťazstva sa tešili domáci futbalisti, ktorí však mohli vyhrať aj vyšším rozdielom.

Sokol Sielnica - Družstevník Látky 2:0 (1:0)

Góly: Menyhert, Piták
ŽK: 1 – 3, ČK: 1 - 1
Pred 80 divákmi rozhodoval Krpelan.
Sielnica: Paprčka – Drahoň, Želiezka, M. Lesay, Mičuda, Žuffa, Menyhert, Piták, Rozenberg, F. Lesay, Blažko (Kán, Švec, L. Biba)
Látky: Mar. Kubiš – J. Kamenský, M. Kamenský, J. Pisár, Ľupták, Kršiak, Melicher, J. Kubiš st., Sivok, Kortiš, J. Kubiš ml. (Segeč, M. Pisár, Adamec)
Konsolidovaný výkon domácich hráčov priniesol Sielnici prvé víťazstvo v tomto ročníku.

Družstevník Očová - TJ Kriváň 2:3 (1:0)
Góly: Krokoš, Uhliar – Fekiač, M. Zošiak, I. Gonda (11m)
ŽK: 1 – 3, ČK: 1 - 0
Pred 100 divákmi rozhodoval Fazekaš.
Očová: Goral – Droba, Fabiány, Priadka, Hraško, Stankovič, Danko, Kurtík, Benko, Haring, Krokoš, (Spišák, Šoučík, Valocka, Patz)
Kriváň: Mar. Chlebničan – Báťka, Mil. Zošiak, Paučo, Mir. Chlebničan, Gelieň, I. Gonda, Fekiač, Šulek, Panica, B. Gonda, (Mar. Zošiak, Petrek, Nevoľný)
Vo vyrovnanom zápase nakoniec zvíťazili šťastnejší hostia, ktorí strelili víťazný gól v poslednej minúte z pokutového kopu.

Družstevník Bzovík - MFK Strojár Krupina 2:4 (1:2)
Góly: Vilhan 2, Ližbetin, vlastný (MFK)
ŽK: 3 - 3
Pred 300 divákmi rozhodoval Želiezka.
Domácim chýbalo viacero hráčov základnej zostavy. Hostia boli futbalovejším tímom a zaslúžene zvíťazili.

FK Zvolenská Slatina - OTJ Hontianske Nemce 3:1 (1:0)
Góly: Š. Pavlík, Macko, Brodiansky - Mikuláši
ŽK: 2 – 0, ČK: 0 - 1
Pred 120 divákmi rozhodoval Kucharka.
Zv. Slatina: Slovák – Koristek, P. pavlík, Rajčok, A. Pavlík, Mil. Mlynár, Macko, Š. Pavlík, Kulich, Brodiansky (Dorotovič, Straka, Ľupták)
H. Nemce: Beník – Lopušník, Pomahač, Štievko, Frčka, Rerich, Riska, Mikuláši, Vachalík, Uhler, Ďurkovič (Sporiš)
Domáci otvorili skóre po priamom kope hneď v úvode stretnutia. Hostia si do polčasu vypracovali množstvo šancí, no tie likvidoval dobre chytajúci brankár domácich. Hostia v druhom dejstve znížili, avšak ich nádeje na dobrý výsledok definitívne pochoval Brodiansky.

Dohrávka 2. kola:

Kriváň – MFK Detva 2:1 (2:0)
Góly: I. Gonda, Mir. Chlebničan ml. – Šmál
ŽK: 1 – 2
Pred 150 divákmi rozhodoval Korčok.
V dohrávke 2. kola, v pravom podpolianskom derby, sa hral dobrý futbal. Hostia začali svižne, ale domáci ich eliminovali svojou bojovnosťou. Navyše, dvakrát aj skórovali. V druhom dejstve mali futbalisti Kriváňa aj ďalšie šance, no tie zostali nevyužité. Naopak, hostia potrestali jedinú chybu Krivánčanov. Na vyrovnanie to už však nestačilo. V podpolianskom derby sa vôbec prvýkrát z víťazstva radoval Kriváň.

14. Očová 5 0 1 4 5:14 1

Program 6. kola – nedeľa 9. septembra (o 15,30 hod.): Pliešovce - H. Nemce, MFK Krupina - Zv. Slatina, Kriváň - Bzovík, Podzámčok - Očová, Látky - D. Niva, Turová - Sielnica, Lieskovec - MFK Detva.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?