Bodoval Sliač, Dudince a Kováčová vyšli naprázdno

V nedeľu sa bojovalo aj na piatoligových trávnikoch. V skupine C nás tentokrát „naši“ zástupcovia veľmi nepotešili. Dudince prehrali v Radvani a Kováčová s Hrochoťou dokonca na vlastnom ihrisku. Situáciu ako tak zachraňoval Sliač, ktorý doma remizoval s B

Prameň Kováčová – ŠK OU Hrochoť 1:2 (1:1)
Góly: 39. Jesenský – 36. Selecký, 87. Pejko
ŽK: 2 - 3
Pred 120 divákmi rozhodoval Budinec.
Kováčová: M. Volko – Muráň, Fašang (46. Kajánek), Homola, Végh, I. Volko, Hradňanský, P. Mistrík, Plavec, Koreň, Jesenský

Domáci začali aktívne. Počas prvej polhodiny si vytvorili tri čisté gólové príležitosti, ktoré však nedokázali premeniť. Dva samostatné úniky nevyužil Koreň a prázdnu bránu prestrelil Igor Volko. Zákonite tak prišiel trest. Hostia sa ujali vedenia z ojedinelého protiútoku, keď Milana Volka prízemnou strelou prekonal Selecký. Prameň sa však rýchlo otriasol a o tri minúty sa mu po peknej akcii podarilo aj vyrovnať. Úspešným strelcom bol Jesenský. V poslednej minúte druhého polčasu sa Kováčová mohla ujať vedenia. Pokutový kop Végha, za faul na Homolu, ale brankár hostí zneškodnil. Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu. V druhom polčase mali viac z hry domáci futbalisti, ktorí sa však trápili v koncovke. V 87. min. prišlo k nečakanému rozuzleniu, keď sa prakticky jediná druhopolčasová šanca hostí skončila gólom. Hrichoť tak v Kováčovej zvíťazila 2:1. (Volko)

FC Junior Radvaň – Slovan Dudince 3:1 (3:1)
Góly: 1., 12. a 23. (11 m) Ondrejka – 29. T. Harach
ŽK: 4 – 5
ČK: 54. Kocka (Radvaň)
Pred 50 divákmi rozhodoval Majer z V. Krtíša.
Dudince: Auxt (46. Tomaškin) – L. Kováč, Hrtánek, M. Harach, T. Harach, Kralina, Vankovic, Greguška, Bátovský (72. P. Kováč), Nádašdy, Bačík

Dudinčania začali v Radvani ustráchane, čo sa im vypomstilo už v 1. minúte. V skrumáži pred Auxtovou bránou sa najlepšie zorientoval domáci Ondrejka a hlavou otvoril skóre stretnutia – 1:0. Hostia zostali značne zaskočení a nevedeli sa dostať do tempa. V 12. min. to s nimi vyzeralo ešte horšie, pretože po rohovom kope zvyšoval na 2:0 opäť Ondrejka. Tento hráč bol zjavne pri chuti a darilo sa mu aj strelecky. Svoj gólový koncert dokonal v 23. min., kedy premeneným pokutovým kopom zavŕšil hattrick. Po tomto momente sa konečne prebrali aj futbalisti Slovana, ktorých do zápasu v 29. min. vrátil Tomáš Harach – 1:3. V druhom polčase boli síce Dudinčania iniciatívnejší, no nevedeli sa presadiť strelecky. Domáci sa zväčša len bránili a strážili si dvojgólový náskok. Keďže hostia už dokonca zápasu výborného radvaňského brankára neprekonali, vracali sa domov naprázdno. (Dráb)

FK Slovan Kúpele Sliač – ŠK Badín 1:1 (1:1)
Góly: 35. Vojtek – 17. Machala
Pred 250 divákmi rozhodoval Ďuriš z V. Krtíša.
Sliač: Sekula – Mozolány, Vojtek, Boroš, Fekiač, Paľovčík (85. Krnáč), Hric, Kováč, Nemec (70. Kaštier), P. Majerčík, Prostredný (75. Krajči)

V upršanom počasí začali lepšie hostia z Badína. Domáci sa zo začiatku nevedeli dostať do tempa, keď im viazla najmä kombinácia v strede ihriska. Hosťom sa podarilo dostať do vedenia v 17. min., kedy centrovanú loptu za Sekulov chrbát dorážal Machala. Tento moment domáci Slovan naštartoval k väčšej aktivite, ktorá mu nakoniec priniesla aj vyrovnanie. V 35. min. sa z priameho voľného kopu z 25 m nádherne trafil Dušan Vojtek – 1:1. Sliačania sa mohli tesne pred prestávkou dostať aj do vedenia, no Peter Majerčík netrafil prázdnu bránu. V druhom polčase sa zväčša hralo medzi šestnástkami a šancí bolo na oboch stranách pomenej. V závere mohli víťazstvo na svoju stranu najskôr strhnúť hostia. Galádov pokutový kop však zneškodnil Sekula. A keďže sa neujala ani šanca Prostredného na druhej strane, stretnutie sa skončili remízou 1:1. (dv)

Ostatné výsledky 2. kola:
Žiar n/Hronom B – Sásová 0:0, D. Hámre - B. Štiavnica 2:2, Žarnovica - Č. Balog 1:4, Poniky - Št. Bane 1:1.

14. Žarnovica 2 0 0 2 2:6 0

Program 3. kola - nedeľa 19. augusta (o 16,00 hod.): Št. Bane – Kováčová, Č. Balog – Poniky, Badín – Žarnovica, B. Štiavnica – Sliač, Sásová - D. Hámre, Dudince - Žiar n/Hronom B, Hrochoť – Radvaň.