Z našich piatoligových regionálnych zástupcov tentokrát neuspela len Kováčová. Čo je však najzaujímavejšie, poriadne nám hustne boj o záchranu.

ŠK OU Hrochoť – Prameň Kováčová 2:1 (1:0)
8. Sláva, 70. Škamla – 90. Végh
ŽK: 2 - 2
Pred 150 divákmi rozhodoval Szabó z V. Krtíša.
Kováčová: M. Volko – Zošiak, Révay, Belička, Végh, Páleník, I. Volko, Kajánek, P. Mistrík (65. Plavec), Koreň, Katin (79. M. Kocúr)

V Hrochoti mali počas celého stretnutia viac z hry domáci. Hosťom snahu uprieť nemožno, no v útoku boli doslova bezzubí. Svedčí o tom aj strelecká aktivita, keď v priebehu celého zápasu na domácu bránu vystrelili len dvakrát. Naopak, Hrochoťania boli v streľbe aktívnejší. V 8. min. to prezentoval Sláva, ktorý M. Volka prekonal z hranice pokutového územia. Za stavu 1:0 išli mužstvá aj do kabín. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hru mali pod kontrolou domáci. Svoju prevahu pretavili aj na druhý gól, ktorý v 70. min, po chybe Prameňa v strede ihriska, dosiahol Škamla. Hosťom sa už podarilo len skorigovať, v nadstavenom čase sa z priameho kopu trafil Végh. V stretnutí sa tak zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich futbalistov. (dv)

OŠK Dobrá Niva – Družstevník Priechod 3:2 (2:0)
Góly:
25. Ján Baláž, 38. Jaroslav Baláž, 89. Banski (11 m) – 65. Budaj, 70. Slobodník
ŽK: 0 – 3
ČK: 90. Slobodník (Priechod)
Pred 150 divákmi rozhodoval Gombala z R. Soboty.
D. Niva: Strapec – Slosiarik, Mokoš, Ján Baláž, Miroslav Baláž, Jaroslav Baláž, Pšenica, Banski, Šatara (75. Jelok), Šimko, Martin Baláž

V Dobrej Nive sa hralo zaujímavé stretnutie, ktorému nechýbalo ani bohaté futbalové korenie. Domáci mali do zápasu výborný vstup, keď už v prvej dvadsaťminútovke zahodili niekoľko sľubných príležitosti. Všetko si vynahradili v 25. a 38. min., kedy sa po krásnych individuálnych akciách presadili Ján a Jaroslav Balážovci. V záverečných minútach prvého polčasu sa hra v poli vyrovnala, no skórovať sa už nepodarilo ani jednému tímu. V druhom polčase začali domáci vlažne, čo súper využil na vyrovnanie. Slabú koncentráciu futbalistov D. Nivy využili v 65. min. Budaj a v 70. min. Slobodník. Po týchto fackách domáci opäť zapli a zvýšili na obrátkach. Ich snaha sa im nakoniec aj vyplatila. V 88. min. do súperovej šestnástky odvážne vnikol Pšenica, bol faulovaný a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Ten vzápätí s prehľadom premenil hrajúci tréner Banski. Dobronivčania si tak v úmornom teple vybojovali cenné tri body. (Slosiarik)

OTJ Hontianske Nemce – Baník Štiavnické Bane 3:1 (1:0)
Góly:
10. a 50. Ivan, 68. Dendiš – 47. Daubner
ŽK: 1 – 3
ČK: 72. Košarník (Š. Bane)
Pred 150 divákmi rozhodoval Adamec z B. Bystrice.
H. Nemce: Beník – Mesiar (46. Pomahač), Rohoška (21. Lopušník), Dendiš, P. Kocka, Bosák, Udič, Polyak, Vachalík, Ivan, Pokrývka

H. Nemce kvôli trestu (známy incident s fľašou) odohrali stretnutie proti Š. Baniam na ihrisku v Dudinciach. Napriek tomu začali ako sa na „domáci tím“ patrí, pekne z ostra. V 5. min nastrelili ešte brvno, no v 10. min. už išli do vedenia. Krásnou krížnou strelou z 20 m sa prezentoval Ivan – 1:0. Hra sa síce po tomto momente opticky vyrovnala, no hostia si vážnejšiu šancu nevypracovali. V druhom polčase však začali aktívnejšie práve oni, čo im prinieslo aj vyrovnanie. V 47. min. sa po rohu presadil hlavou Daubner. Domácich však tento moment nezaskočil a už o tri minúty opäť viedli 2:1. Do streleckej listiny sa znovu zapísal Ivan. Tempo hry neskôr upadlo a divákov prebral až nádherný priamy kop Dendiša, ktorým upravil na konečných 3:1. H. Nemce si tak zaknihovali zaslúžené a veľmi dôležité tri body.(Hudec)

Slovan Dudince – Strojár SMZ Vyhne 3:0 (1:0)
Góly:
39. a 50. Medgyesi, 58. E. Vankovic
ŽK: 0 - 3
Pred 200 divákmi rozhodoval Hrmo z R. Soboty.
Dudince: Peťko – T. Teren (64. Čerba), Kováč, Medgyesi (81. Berényi), Hrtánek, E. Vankovic, Greguška, M. Teren, Bačík, T. Bielik, P. Dodok

Nedeľňajšie stretnutie v Dudinciach bolo jednoznačnou záležitosťou domácich futbalistov. Hostia im prakticky robili len tréningových sparingpartnerov a nezmohli sa absolútne na nič. Celé stretnutie bolo súbojom domácich hráčov a brankára hostí. Nebyť jeho, Vyhne si z Dudiniec odnesú oveľa bohatšiu gólovú nádielku. V troch prípadoch však na umenie domácich strelcov nestačil ani on. V 39. a 50. min. ho prekonal Medgyesi, ktorý sa trafil po zemi a efektným volejom. Na konečných 3:0 potom v 58. min. krížnou strelou upravoval E. Vankovic.(Dodok)

Ostatné výsledky 23. kola: Žiar B – Sásová 2:0, Radvaň – Č. Balog 3:2, N. Baňa – Žarnovica 3:1.

1. N.Baňa 23 17 2 4 73:20 53
2. Dudince 23 14 2 7 52:34 44
3. Sásová 23 11 5 7 59:25 38
4. Radvaň 23 11 4 8 45:44 37
5. Žiar B 23 10 6 7 33:25 36
6. Žarnovica 23 9 8 6 40:28 35
7. Hrochoť 23 9 4 10 32:33 31
8. H.Nemce 23 8 4 11 32:52 28