Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Z „našich“ dokázali tentokrát uspieť len Dudince

V piatej lige sa cez víkend odohralo kompletné 16. kolo. Z našich zástupcov v ňom uspeli len futbalisti Dudiniec, ktorí dokázali zvíťaziť na ihrisku Dobrej Nivy. Ruže doma nekvitli ani Hontianskym Nemciam, ktoré podľahli lídrovi z Novej Bane 0:3 a ani Kováčovej, ktorá dosť nečakane utrpela debakel 0:4 od Sásovej.

Prameň Kováčová – ŠK MONTA PLUS Sásová 0:4 (0:1)

Góly: 15. Muráň (vlastný), 57. Darida, 60. Dubovický, 74. Puliš

ŽK: 0 - 1

Pred 150 divákmi rozhodoval Balazsik.

Kováčová: Kružliak – Muráň (67. Zošiak), Révay, Plavec, Belička (80. Kajánek), Páleník, P. Mistrík, Koreň, Szabo, Schaller (67. Kocúr), Dolniak

V Kováčovej sa hralo zaujímavé stretnutie, na ktorého konci sa zrodil katastrofálny výsledok pre domácich. Tí začali s odhodlaním a veľkou chuťou, ktoré však pribrzdila 15. minúta. Hostia odcentrovali prudkú loptu do šestnástky, tá sa nešťastne odrazila od Muráňa a skončila v sieti prekvapeného Kružliaka – 0:1. Tento moment hráčmi Prameňa poriadne zamával a do konca prvého polčasu ovládli ihrisko hostia. Do druhého dejstva nastúpili domáci s enormným nasadením a snahou otočiť vývoj stretnutia vo svoj prospech. Vypracovali si aj niekoľko príležitostí, no prekonať hosťujúceho brankára nedokázali. Keď namiesto v sieti skončila Koreňova hlavička na tyči, udrelo na druhej strane. Prakticky hneď z protiútoku zvýšila Sásová svoje vedenie na 2:0. Center z ľavej strany zakončil úspešnou krížnou strelou Darida. V rozpätí troch minút zasadil domácim k. o. Dubovický, ktorý po centri Daridu prekonal Kružliaka hlavou – 0:3. Otrasení hráči Kováčovej sa už nespamätali, naopak, utŕžili ešte jednu ranu, keď na konečných 4:0 pre hostí upravoval po rohovom kope Puliš. Kováčová tak v prvom jarnom stretnutí na domácom ihrisku utrpela debakel.(Páleník)

OŠK Dobrá Niva – Slovan Dudince 1:2 (1:1)

Góly: 28. Ján Baláž – 20. Vankovic, 80. Kralina

ŽK: 3 - 2

Pred 150 divákmi rozhodoval Laciak z Revúcej.

D. Niva: Strapec – Slosiarik, Mokoš, Ján Baláž, Pšenica (68. Šatara), Jaroslav Baláž, Jelok, Banski, Chamula, Šimko, Martin Baláž

Dudince: Auxt – Kováč, M. Harach, T. Harach, Kralina, Vankovic, Medgyesi, R. Dodok, M. Teren, P. Dodok, T. Teren (86. Hrtánek)

V Dobrej Nive sa hralo dobré stretnutie, o ktoré sa postarali oba tímy. Herné zlepšenie bolo viditeľné najmä u domácich futbalistov, ktorí boli favoritovi viac než vyrovnaným súperom. Hostia však zužitkovali svoje cenné skúsenosti a stretnutie napokon doviedli do víťazného konca. Dobronivčania tak môžu hovoriť o smole, pretože po záverečnom hvizde sa z troch a minimálne jedného bodu mohli radovať aj oni. Gólovo v zápase ako prví udreli Dudinčania, ktorí sa v 20. min. presadili Vankovicom. Ten zužitkoval center z ľavej strany a krížnou strelou prekonal Strapca. Domáci odpovedali o osem minút neskôr, keď po rohovom kope sa v skrumáži najlepšie zorientoval Ján Baláž. Svižný futbal, ktorému nechýbali ani šance, sa hral aj v druhom dejstve. Veľkú príležitosť dostať svoj tím do vedenia mal domáci Šimko, ktorý sa však v dobrej streleckej pozícii rozhodol pre prihrávku. Keďže Dobrá Niva neuspela ani v ďalších príležitostiach, trest prišiel na druhej strane. O výsledku a troch bodoch hostí sa rozhodlo desať minút pred koncom, kedy z trestného kopu parádne trafil Kralina. Domáci tak utrpeli, aj keď tentokrát krutú, ďalšiu domácu prehru a stratu dôležitých bodov.

(Koštialik)

OTJ Hontianske Nemce – ŠK Izomat Nová Baňa 0:3 (0:2)

Góly: 8. a 18. Švec, 79. Mánik

ŽK: 1 - 1

Pred 300 divákmi rozhodoval Verkin z Revúcej.

H. Nemce: Beník – Mesiar, Riska, Dendiš, P. Kocka st., Lopušník (74. Pomahač), Vachalík, Udič, P. Kocka ml. (79. Sporiš), Ivan, Polyak (46. Mojžiš)

V H. Nemciach privítali pred peknou diváckou kulisou lídra súťaže. Domáci sa na svojho súpera chceli vytiahnuť, no ten v celom stretnutí pôsobil futbalovejšie a skúsenejšie. Celý prvý polčas mal jasne vo svojej moci a domácim futbalistom prakticky nič nedovolil. Nová Baňa sa do polčasu presadila dvakrát aj gólovo, keď už v 8. min. skóre stretnutia otvoril Švec a v 18. min. na 0:2 upravoval znovu ten istý hráč. V oboch prípadoch Beníka prekonal strelami z hranice pokutového územia. V druhom polčase sa viac osmelili aj domáci, ktorí si hneď vytvorili aj niekoľko príležitostí. V ani jednom prípade však brankára hostí neprekonali. Naopak, líder využil svoju celozápasovú prevahu na strelenie ešte jedného gólu. V 79. min. na konečných 0:3 upravil umiestenou strelou Mánik. Za zmienku stojí aj výkon domáceho brankára Beníka, ktorý niekoľkými fantastickými zákrokmi zachránil svoj tím aj od vyššej prehry.

(Hudec)

Ostatné výsledky 16. kola: Š. Bane – Č. Balog 1:2, Priechod – Žarnovica 1:1, Hrochoť – Vyhne 4:0, Žiar n/H B – Radvaň 3:0.

14. D. Niva 16 3 4 9 13:40 13

Program 17. kola – nedeľa 15. apríla (o 15,30 hod.): Žiar B – Kováčová, Radvaň – H. Nemce, N. Baňa – D. Niva, Dudince – Hrochoť, Vyhne – Priechod, Žarnovica – Š. Bane, Č. Balog – Sásová.