Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Úspešné výsledky favoritov

Po dlhej zimnej prestávke sa naplno rozprúdili futbalové boje aj v I. triede. Viacero tímov sa počas zimnej prestávky posilnilo a chce naplniť svoje ambície. V 14. kole sa hralo niekoľko zaujímavých stretnutí, v ktorých potvrdili svoju rolu favoriti. Sliač v stretnutí v Krupine prišiel o svojho brankára, ktorý videl červenú kartu. Dohrával tak iba s desiatimi hráčmi v poli. Napriek tomu si víťazstvo zabezpečil v 95. min., kedy svoje skúsenosti využil Borgoň. Ľutovať stratu bodov môže V. Pstruša, ktorá o svoj pohodlný dvojgólový náskok prišla až v záverečnej 5-minútovke. Lieskovec sa konečne predstavil na svojom domovskom štadióne, keďže celú jesennú časť odohral na umelej tráve vo Zvolene kvôli rekonštrukcii svojej tribúny. Na nie príliš kvalitnom teréne si vybojoval prvé jarné body.

V. Pstruša – Látky 2:2 (2:0)

Góly: Válovčan, Melicherčík – Kubiš, Paľúch

ŽK: 1 - 1

Pred 100 divákmi rozhodoval Harík.

Hral sa slušný a veľmi dobrý zápas s nešťastným koncom pre domácich, ktorí ešte 5 minút pred koncom zápasu vyhrávali o dva góly.

Pliešovce – Turová 3:1 (1:0)

Góly: Sýkora, Červenák 2 – Kolár (11m)

ŽK: 2 - 1

Pred 150 divákmi rozhodoval Korčok.

Pliešovce: Veľkov – Danko, Valach, Černický, Jurík, Filip, Droppa, Červenák, M. Sýkora, Orem, Ratkovský (Rell, Chromý, Zaťkov)

Turová: Zemiar – Zapletal, Hojsa, Hrčka, Slatinský, Kepko, Kéreš, Kolár, Šimun, Kolenič, Slatinský (Ľupták, M. Hojsa, Karlík)

V slušnom stretnutí domáci zužitkovali svoju prevahu, nepremenili však viacero sľubných príležitostí. Za stavu 2:1 hostia zvýšili svoju aktivitu. V zápase podali veľmi dobrý výkon rozhodcovia.

MFK Krupina – Sliač 0:1 (0:0)

Gól: Borgoň

ŽK: 4 – 2, ČK: 0 - 1

Pred 150 divákmi rozhodoval Srholec.

Krupina: Malček – Dendiš, Sásik, Melíšek, Jombík, Melaga, Selecký, Frčka, Vilhan, Cibuľa, Mavko (Uramkin, Stanko, Lvomský, Dobrotský)

Sliač: Úrek – Taračka, Boroš, Mudrák, Ostrihoň, Pavlovič, Kováč, J. Majerčík, Borgoň, Vojtek, P. Majerčík (Fekiač, Štefko, Kastier)

V 1. polčase sa technickejším hosťom nedarilo streliť gól. V druhom polčase videl brankár hostí červenú kartu za oplácanie a tak Sliačania dohrávali s desiatimi mužmi v poli. V 95. min. po rohovom kope Borgoň prekonal hlavičkou brankára domácich.

MFK Detva – Očová 4:1 (2:0)

Góly: Chamula 2, Golian, Jasenko - Šovčík

ŽK: 2 - 4

Pred 200 divákmi rozhodoval Hanes.

Detva: Strečko – Murín, Jasenko, Mar. Ľupták, Jacík, Rapčan, Kalaš, Vajs, Chamula, Machovič, R. Ľupták (P. Golian)

Očová: Lauro – Výboch, Hraško, Krokoš, Droba, Smutný, Pántik, Kortiš, Pankovič, Haring, Benko

Slušná divácka kulisa videla zaslúžené víťazstvo domácich.

Lieskovec – Sielnica 1:0 (1:0)

Gól: Halmo

ŽK: 2 - 5

Pred 200 divákmi rozhodoval Pražma.

Lieskovec: Oboňa – Račko, Flajschaker, Mikleš, Mazúch, Novodomec, Halmo, Výboch, Lietava, Výbošťok, Šiko (Kováč, Maľa, Ivan)

Sielnica: Paprčka – Makovíny, F. Lesay, Žuffa, Mar. Menyhert, Jesenský, M. Lesay, Mich. Menyhert, Blažko, Mičuda, Želiezka

Diváci videli za pekného počasia, avšak na ťažkom podmáčanom teréne a najmä už pod zrekonštruovanou tribúnou kvalitné stretnutie, v ktorom sa zaslúžene tešili zo zisku troch bodov domáci futbalisti.

Zv. Slatina – Ž. Breznica 3:0 (1:0)

Góly: Š. Pavlík (11m), Mich. Mlynár (11m), Kulich

ŽK: 0 - 1

Pred 100 divákmi rozhodoval Kucharka.

Zv. Slatina: Slovák – Ľupták, P. Pavlík, Dorotovič, A. Pavlík, Sládok, Mich. Mlynár, Jablonka, Malatinec, Kulich, Brodniansky (Mil. Mlynár)

Ž. Breznica: Kozárik – Vana, M. Bozalka, Stieranka, Žiak, Šimko, Dúbravský, Kapusta, I. Bozalka, Hryc, Krajči (Nohavička, Dúbravský)

Diváci videli v zápase až 3 pokutové kopy. Jeden však hostia nepremenili. Nebyť vynikajúceho výkonu brankára Kozárika, tak hostia odídu zo Zv. Slatiny s väčšou gólovou nádielkou.

Bzovík – Kriváň 2:4 (1:2)

Góly: Hukeľ 2, Mil. Zošiak, Tkáč (Kriváň)

Pred 80 divákmi rozhodoval Želiezka.

Kriváň: M. Chlebničan – Ďurica, Mir. Chlebničan st., Tkáč, Mir. Chlebničan ml., Mar. Zošiak, Mil. Zošiak, Petrek, Chabada, Hukeľ, Fekiač (Kráľ, Nevolný, Panica)

Na Bzovíku sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom hostia využili ponúknuté šance.

Program 15. kola – nedeľa 1. apríla (o 15,30 hod.): Bzovík – V. Pstruša, Kriváň – Ž. Breznica, Zv. Slatina – Lieskovec, Sielnica – MFK Detva, Očová – MFK Krupina, Sliač – Pliešovce, Turová – Látky.

Stanislav Černák

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 669

Rezort obrany rieši problém s chýbajúcimi testami (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Značný záujem o testovanie je aj v centre Novohradu.

V niektorých obciach v krupinskom okrese sa míňajú testy

Primátor Krupiny ľudí upozornil, aby necestovali po okolitých dedinách v takej miere.

V niektorých obciach sa testy míňajú.

V H. Nemciach predišli dlhým radom vďaka kamere, starosta pomáha s administráciou

Pred budovou sú vyznačené aj dvojmetrové rozostupy. V obci otestovali aj zahraničných.

Situácia pred testovacím miestom v H. Nemciach okolo 13:30 aj s nakreslenými rozostupmi.