Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

VK Hydrex Hriňová víťazne, MVK Detva s prehrami

V 4. kole nadstavbovej časti I. ligy mužov uspel na východe len VK Hydrex, MVK Detva vyšla tentokrát naprázdno.

Skupina o postup:

AVK Magnezit Revúca - VK Hydrex Hriňová 2:3 (-12, 21, -24, 20, -9) a 2:3 (-30, 15, -22, 15, -9)

VK Hydrex: M. Orolín, Vidiečan, Divulit, Budáč, J. Orolín, Tužinský (Kamenský, Olšiak)

Zápasy trvali 93 a 98 minút. V Revúcej sa hral volejbal ako na hojdačke. Obidve mužstvá striedali výborné fázy hry s priemernými, čoho výsledkom boli dramatické zápasy plné nečakaných zvratov. Hostia však naplno zabrali v tajbrejkoch (v druhom zápase otočili stav zo 4:7 na 15:9) a tak dotiahli zápasy do víťazných koncov. Tým pádom si ešte udržali teoretickú šancu na dostihnutie vedúceho Svidníka. V drese Hydrexu upútali svojimi výkonmi najmä Divulit, ktorý sa presadil na príjme i smeči, a v rozhodujúcich okamihoch na bloku aj M. Orolín. V nasledujúcom kole je na programe šláger súťaže, v ktorom druhý VK Hydrex privíta vedúci Svidník.

1. Svidník 36 32 4 100:22 68

2. Hriňová 36 29 7 94:36 65

3. Revúca 36 22 14 80:55 58

4. Sp. Belá 36 14 22 60:72 50

Skupina o záchranu:

VK Bardejov -  MVK Detva 3:0 (22, 19, 15) a 3:1 (- 22, 21, 19, 19)

Detva: Smilek, P. Ružinský, T. Ružinský, Petrinec, Fekiač, Ďurica - libero Čillík (Jamnický, Krnáč)

Zápasy trvali 108 a 98 minút. Hráči MVK Detva cestovali na východ bez zvolenských posíl a proti predposlednému Bardejovu chceli uspieť aspoň v jednom zápase. Na palubovke to však vyzeralo inak. Hosťom nezabrali najmä hráči s extraligovými skúsenosťami, od ktorých sa právom čaká, že potiahnú aj ostatných. Mladé mužstvo domácich bolo s výnimkou prvého setu druhého zápasu lepšie vo všetkých činnostiach a zaslúžene zvíťazilo. Detvanov tak môže tešiť jedine fakt, že po prehrách Šace v tomto kole sa už definitívne zachránili v súťaži.

5. Dubová 36 17 19 59:73 53

6. Detva 36 12 24 52:84 48

7. Bardejov 36 12 24 42:83 48

8. Šaca 36 6 30 30:101 42

Ostatné výsledky: Sp. Belá  – Svidník 0:3 a 1:3, Šaca – Dubová 2:3 a 1:3.

Ďalší program - sobota 24. marca:  VK Hydrex Hriňová – TJ Slávia Svidník, nedeľa - 25. marca: MVK Detva – VK Iskra Dubová. Obe stretnutia sa začínajú o 11,00 hod.

(dv, mb)

1. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  3. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  4. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  5. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  6. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

Banská Bystrica sa dnes pripojila ku krásnej akcii Slovensko spieva koledy

Piatimi slovenskými koledami vyslali týždenníky MY Slovensku a svetu posolstvo pokoja, lásky a vianočnej radosti.

Bratia Suchí žiarili v Slovinsku

Dva najcennejšie kovy si priniesli reprezentanti BKK Sliač a Slovenska na medzinárodnom turnaji v bedmintone.