V súboji o druhú priečku HKm tesne podahol Slovanu

Po reprezentačnej prestávke sa o slovo opäť prihlásila aj Slovnaft extraliga, ktorá mala v priebehu minulého týždňa na programe až tri kompletné kolá. Zvolenský HKm sa najskôr v utorok pr

HKm Zvolen - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Góly: 30. Gašpar (Paciga), 36. Cibula (F. Turek, Štork), 52. Babka (Cibula), 60. Klouda (Cibula, Babka) - 44. Michal Miklík (M. Školiak, M. Hovorka), 48. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Baluška - J. Višňovský, Horínek - 1151 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Dlouhý, Kumstát, Cebák - Cibula, F. Turek, L. Jurík - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - M. Chovan, J. Čierny, T. Jaško
L. Mikuláš: Falter - Rúfus, Droppa, M. Školiak, M. Bača, Grman, Petran, R. Sloboda, Tomaška - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Pohanka, M. Hovorka, Michel Miklík - Holečko, Trochta, Kuric - Milec, Bartík, Mach.

Liptovský Mikuláš zrejme nie je pre hokejových fanúšikov spod Pustého hradu dostatočným lákadlom. V utorňajšom extraligovom dueli medzi domácim HKm a Liptákmi to jasne dokazovali prázdne tribúny a na nich priam hrobové ticho. V samotnom stretnutí sa od začiatku hral otvorený hokej, chýbali mu však gólové príležitosti. Prvý náznak šance si v 18. min. vypracovali domáci hokejisti, keď do gólovej príležitosti sa dostal Kopecký. Nádejam HKm ukázala stop hosťujúca obrana, ktorá zvolenskú ,,dvadsať deviatku“ zastavila aj za cenu vylúčenia. V záverečných sekundách prvého dejstva potom ešte zazvonila po strele obrancu Štorka žŕdka Falterovej bránky. V úvode II. tretiny sa osmelili aj Liptáci, to keď domácej obrane ušla dvojica Kriška - Richard Huna. Skúsení hosťujúci ,,mazáci“ však neboli úspešní aj „vďaka“ pohotovosti reprezentanta vo zvolenskej bráne Šimonoviča. Skóre stretnutia tak otváral až domáci Gašpar, ktorému v polovici zápasu naservíroval puk Paciga. O šesť minút neskôr to už bolo 2:0, keď strelecky sa presadil agilný Cibuľa. Kto očakával, že po druhom góle hostia kapitulujú a hráči HKm si z nich spravia trhací kalendár, bol na veľkom omyle. Liptáci dokonale využili uspokojenie domácich a v priebehu štyroch minút v záverečnej časti hry vyrovnali. Postupne sa trafili Michal Miklík a Róbert Huna. Našťastie, HKm sa z tohto zaucha rýchlo spamätal a v 52. min. obranca Babka, ďalší zvolenský reprezentant, strelou k pravej žrdi dostal domácich do vedenia – 3:2. Konečnú podobu výsledku dal potom Klouda, ktorý v záverečnej power-play hostí poslal puk do prázdnej bránky.

Jozef Frühauf: ,,Náš výkon nebol optimálny. Výsledok 2:0 uspokojil hráčov, stáva sa nám to často. Našťastie sme potom využili chyby súpera a rozhodla naša väčšia skúsenosť. Zápas sa po reprezentačnej prestávke nehral v nasadení.“

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 34. Kukumberg (Uram), 37. Lažo (Uram) - 49. L. Čierny (Priechodský)

Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: D. Konc - Mullner, Šefčík - 6178 divákov.
Slovan: Hovi - Kusovský, Srdínko, Pavlas, Hančák, Devečka, Sersen, M. Hruška, Huba - Uram, Kukumberg, Vorel - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek - Lažo, Hreus, R. Tvrdoň - Baček, Češík, J. Sýkora
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Dlouhý, Cebák - Cibuľa, F. Turek, L. Jurík - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - Lesko, J. Čierny, T. Jaško

V súboji o druhé miesto extraligovej tabuľky sa hral od úvodných sekúnd divácky príťažlivý hokej. Oba tímy predvádzali útočný štýl hry, ich snaženie však v prvej tretine brzdil priveľmi úzkostlivý hlavný rozhodca Konc. Ten počas prvých dvadsiatich minút vylúčil až desať hráčov. V 8. min. hral Slovan minútu vo výhode o dvoch hráčov, no Pavla Šimonoviča neprestrelil. Osemdesiat sekúnd pred záverom prvého dejstva trochu vystrašil Zvolenčanov Kuľha, keď jeho delovka doslova zostrelila Šimonoviča. Našťastie, ten sa po chvíľočke opäť postavil a pokračoval v hre. Gólov sa bratislavskí diváci dočkali v druhej časti hry, keď v rozmedzí necelých troch minút (34. - 37.) strhli vedenie na stranu Slovana Kukumberg a Lažo. Najprv Kukumberg využil nájazd spolu s Uramom dvoch na jedného, následne Lažo výbornú prihrávku toho istého hráča pri signalizovanom vylúčení hostí. Na začiatku III. tretiny mohol nádeje hostí zmraziť Kuľha, no najprv nepremenil samostatný nájazd a potom vo výhodnej pozícii zbytočne prihrával Pištekovi. Hostia konečne prekonali Hoviho v 49. min., keď pri presilovke o dvoch hráčov súbežne s naskočením Devečku na ľad presne trafil L. Čierny. O šesť minút musel po šanci Tureka konzultovať hlavný arbiter situáciu s videorozhodcom, no na radosť domácich priaznivcov gól neuznal. Zvolen hral v závere aj 30-sekundovú power play, vyrovnať sa mu však už nepodarilo.

HKm Zvolen – HK ŠKP Poprad 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Góly: 5. Gašpar (Škvaridlo, Kubenko), 14. Jurík (Turek, Cibuľa), 28. Kopecký (Klouda, Paciga), 41. Cibuľa (Turek), 60. Kopecký (Klouda) – 28. Kroták (Jabrocký, Jerofejevs), 35. Mi. Segľa (Jerofejevs, Cipulis)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Lokšík – Mášik, Bulko – 1680 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Cebák - Cibuľa, F. Turek, L. Jurík - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - Lesko, J. Čierny, T. Jaško

Poprad: Jarina – Mi. Segľa, Jerofejevs, Valečko, Kasík, Bambúch, Fabián, Čikovský, Gurčík – Cipulis, Kroták, Jabrocký, Jasovský, Štolc, Král, Ma. Segľa, Piatak, Haščák, Kubus, Svitana

Vo Zvolene sa hral od úvodného hvizdu svižný a rýchly hokej. Do vedenia sa dostali domáci hokejisti v 5. min., keď bekendovú strelu Škvaridla tečoval osamotený Gašpar – 1:0. V 9. min. Štolc prihrával pred bránku Šimonoviča, Kopecký nešťastne tečoval puk do vlastnej bránky, ten však našťastie pre domácich poskakoval iba po bránkovej čiare. V 14. min. Turek potiahol puk za bránku hostí, odtiaľ našiel spätnou prihrávkou Juríka, ktorý presnou strelou zvýšil vedenie domácich na 2:0. V tej istej minúte ešte nevyužil svoj nájazd Paciga a neujala sa ani bomba L. Čierneho. V druhej časti hry pokračoval svižný a otvorený hokej. V 28 min. kapitán Popradčanov Arne Kroták vyškolil obrancov HKm a aj brankára Šimonoviča – 1:2. Avšak o 16 sek. neskôr tento stav už neplatil. Klouda spoza brány nahral nabiehajúcemu Kopeckému a ten sa nemýlil – 3:1. Poprad však neskladal svoje zbrane. Najprv v 34. min. sa pekne preštrikoval Král obranou domácich, ale puk za brankára sa mu už nepodarilo dostať. O minútu neskôr šiel sám na Šimonoviča Martin Segľa, ale jeho blafák brankár domácich vystihol. V tej istej minúte sa už podarilo hosťom konečne aj skórovať. V dobre rozohranej presilovke strieľal od modrej čiary Jerofejevs, jeho strelu tečoval dobre postavený Michal Segľa a bolo 2:3. Hneď v úvode tretej tretiny zvyšoval počas presilovky Cibuľa na 4:2 po krásnej individuálnej akcii. Východniari hrajúci bez Halaja a Jarolína sa stále nevzdávali a v 44. min. síce gól strelili, ale ten neplatil, pretože ho Marcel Haščák dosiahol po hre vysokou hokejkou. Po tomto momente už domáci kontrolovali hru. Takzvanou čerešničkou na torte bol gól Kopeckého v záverečnej minúte. Klouda posunul puk práve Kopeckému a ten spoza kruhov delovkou prepálil Jarinu a spečatil tak výsledok tohto stretnutia.

Ladislav Svozil: „S výsledkom môžem byť spokojný, ako aj s ofenzívnou hrou mužstva. V defenzíve sme však robili chyby, musíme sa v tejto činnosti zlepšiť. Poprad bude v play-off úplne iným súperom, aj keď sme ho ešte oficiálne nedostali, no je pravdepodobné, že sa s ním stretneme. Musíme sa vyvarovať obranných chýb. Hostia nehrali vo Zvolene v plnej sile. Je dobré, že sme v tomto zápase vždy viedli aj o dva góly, čo mužstvo upokojilo.“

Výsledky ostatných stretnutí: 50. kolo: Martin – Trenčín 2:1, Nitra – Slovan 2:4, Skalica – Poprad 1:4, Košice – Žilina 10:2, 51. kolo: Košice – Martin 4:3, Žilina – Skalica 0:8, Poprad – Nitra 4:0, L. Mikuláš – Trenčín 0:3, 52. kolo: Martin – L. Mikuláš 6:2, Trenčín – Slovan 5:4, Nitra – Žilina 4:3 po pr., Skalica – Košice 2:6.

10. Žilina 52 11 2 7 32 117:182 37

Program ostatných stretnutí: 53. kolo: Skalica – Martin, Košice – Nitra, Poprad – Trenčín, Slovan – L. Mikuláš, 54. kolo: Martin – Slovan, L. Mikuláš – Poprad, Trenčín – Žilina, Nitra – Skalica.