Streda, 25. máj, 2022 | Meniny má Urban

Do Žiliny s dvojzápasovým mankom

Tak toto čakal asi málokto! Zvolen nevyhral ani v jednom z dvoch domácich štvrťfinálových zápasov so Žilinou a v sérii prehráva 0:2 na zápasy. Treba priznať, že Žilina mala vo Zvolene viac šťastia ako rozumu, veď ani jeden zápas nevyhrala v riadnom hracom čase. Prvý duel vyhrali žilinskí vlci po samostatných nájazdoch, v druhom v predĺžení rozhodol obranca Droppa.

Zvolen tak do Žiliny pocestuje s dvojzápasovým mankom. Ak nechcú zverenci Petra Mikulu vypadnúť, musia v dvoch najbližších zápasoch pod Dubňom vyhrať aspoň jeden.

SkryťVypnúť reklamu

1. zápas: HKm Zvolen - MsHK Žilina 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série 0:1

Góly: 33. Cibuľa (Bonni) - 7. R. Rehák (Oravec, Verčík), rozhodujúci sam. nájazd premenil V. Král

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc - Tvrdoň, Horínek, 1800 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Škuta, Klepáč, Bonni, Priechodský - M. Bartek, Šechný, J. Čierny - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - Weissmann, Beran, Hanzal - Paciga, Gašpar, Škvaridlo
V prvom štvrťfinálovom zápase Zvolena so Žilinou sa hral opatrný hokej s množstvom chýb a s mnohými nepresnosťami na oboch stranách. Hostia zvolili defenzívny spôsob hry, domáci boli vo finálnej fáze bezzubí. Úvodný gól vsietila Žilina v 7. min., keď Oravcovu strelu šikovne tečoval Rehák. Domáci mohli vyrovnať najmä v 10. min., no Šechný ani na dvakrát neprekonal zblízka brankára hostí Lipovského. Na opačnej strane zasahoval Šimonovič po Hreusovej strele, puk však iba vyrazil pred Krála, ktorý sa pred odkrytou bránkou nepresadil. Nemastný - neslaný výkon domáceho tímu pokračoval i v druhej tretine, svetlým momentom bola akcia Barteka, ktorý spoza kruhu trafil žŕdku. Domáci sa napokon dočkali vyrovnania, keď v 33. min. po Bonniho strele dorazil puk Cibuľa – 1:1. Obraz hry sa nezmenil ani v tretej časti hry, Zvolenčania mali miernu prevahu, no chýbalo im väčší dôraz. Hostia hrali veľmi dobre v defenzíve, aj preto v závere chýbali vyložené gólové šance. V predĺžení postrašil Šimonoviča nebezpečnou strelou Gálik, na opačnej strane po Bartekovej prihrávke dobiedzal zblízka Šechný a neskôr mal šancu aj Plavucha. Rozhodnúť museli až samostatné nájazdy. V deviatej sérii český útočník Václav Král v službách Žiliny dal, Filip Turek český legionár v službách Zvolena nedal a bolo rozhodnuté.
Peter Mikula (tréner Zvolena): „Žilinčania mali dobre organizovanú obranu, cez ktorú sme sa nevedeli presadiť. Veľmi dobre zachytal brankár Lipovský. Mrzia nás nevyužité presilovky v tretej tretine, navyše sme nemali ani šťastie v samostatných nájazdoch. Prehra nás mrzí, no nič nie je ešte stratené.“

2. zápas: HKm Zvolen - MsHK Žilina 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) - stav série 0:2 na zápasy

Góly: 20. Plavucha (M. Bartek, Babka), 55. Babka (M. Bartek, Šechný) - 9. Verčík (I. Droppa), 48. V. Král (Hreus, Dlouhý), 68. I. Droppa (Nádašdi, Gálik)

Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Baluška - Mášik, Pavlovič, 1500 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Škuta, Klepáč, Bonni, Priechodský - Weissmann, Beran, Paciga - M. Bartek, Šechný, J. Čierny - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - Hanzal, Gašpar, Škvaridlo.
Druhý štvrťfinálový zápas Zvolena so Žilinou sa podobal tomu prvému. Hostia hrali dobre v defenzíve a jej organizovaná obrana robila domácim hráčom problémy. Do vedenia išla opäť Žilina, keď sa rovnako ako v prvom zápase presadil štvrtý útok. V 9. min. tečoval Droppovu strelu zblízka Verčík. Domáci mali v prvej tretine miernu prevahu, no do vyložených šancí sa nedostávali. Vyrovnali z presilovky tri sekundy pred klaksónom, keď Bartekovu prihrávku spoza bránky zúžitkoval kanonier Plavucha. V druhej tretine sa nehral oku lahodiaci hokej. Chýbali šance, hráči si nevedeli prihrať, viazla kombinácia a hostia iba vyčkávali na rýchle protiútoky. V záverečnej časti sa začalo hrať ofenzívnejšie, najprv v presilovke spálil veľkú príležitosť pred Šimonovičom Hreus, no keď Zvolenčanom vypršal trest, Hreus prihral spoza bránky a zblízka sa presadil Král - 1:2. Zvolenčania v závere vyvinuli väčšie úsilie v snahe vyrovnať, otvorili obranu, čo mohol využiť Krajči. Ten svoje sólo ale nevyužil. Domácim sa predsa len podarilo vyrovnať, keď v 55. min. Babkom nahodený puk od modrej čiary skončil za brankárom Lipovským. V 58. min. mohli Žilinčania ísť opäť do vedenia. Svoj nájazd nevyužil Král a vzápätí ho na opačnej strane napodobnil Bartek. V predĺžení, pri vylúčení Babku, o víťazstve hostí rozhodol Droppa.

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Je to pre nás krutá prehra. Nevedeli sme sa strelecky presadiť. Žilina bránila svoju modrú obrannú čiaru so štyrmi hráčmi a my sme sa cez ten val nevedeli dostať. Chýbala nám väčšia agresivita a niekedy v koncovke aj trochu šťastia. Dva góly sme dostali prakticky v oslabení.“

Ostatné štvrťfinálové výsledky: Košice – Slovan 4:3, 3:0 a 2:0 – stav série 3:0, Nitra – Skalica 4:5 pp, 4:1 a – stav série, Trenčín – Poprad 1:2 a 0:2 – stav série 0:2 na zápasy.

Ďalší program: 14. a 15. marca o 17,00 hod.: Žilina – Zvolen.