Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Vizitka z víkendu - dvakrát 1:3

Zvolen – Volejbalisti Zvolena sa v 6. kole volejbalovej extraligy predstavili v Malackách a v Bratislave. Čiernu sériu bez vyhraného zápasu neprerušili, ale tentoraz v dvoch zápasoch prehrali zhodne 1:3.

Výsledky 6. kola – piatok: Strojár Malacky - MVK Lokomotíva Zvolen 3:1 (17, -23, 18, 21). Zápas trval 106 min, rozhodovali: Viktoríni - Lisá, Viktoríni, 200 divákov
Zvolen: Kašša, Stehlík, Michalec, Michalčo, Skladaný, Murgaš (libero Beskydiar, Baláž, Vaško, Musil).

Malacky získali poľahky prvý set. Potom sa im však zranil smečiar Baran, ktorého nahradil Petrovič. Kým sa domáci zohrali a zvýšili koncentrovanosť, Zvolen získal set. V ďalších dvoch dejstvách už dominovali domáci hráči a tešili sa z víťazstva.

Sobota: VKP Bratislava - MVK Lokomotíva Zvolen 3:1 (-22, 20, 21, 17) 96 min, rozhodovali: Adamec a Holan, 250 divákov
Zvolen: Kašša, Stehlík, Michalec, Michaľčo, Skladaný, Baláž (libero Beskydiar, Vaško, Musil, Fürješ)

Domáci nastúpili na duel menej koncentrovaní a výsledkom bola strata prvého setu. V ďalšom priebehu sa však hráči VKP zlepšili v hre na sieti a duel obrátili vo svoj prospech.

Tibor Štajánek (tréner Zvolena): „V Malackách sme chceli vyhrať, no urobili sme veľa chýb v koncovkách setov, čo nás stálo víťazstvo. Domáci podali dobrý výkon a zaslúžene vyhrali.

V zápase s VKP sme nemali čo stratiť. Nezačali sme zle, veď v prvom sete sme zvládli koncovku a vyhrali ho. Druhý a tretí set bol vyrovnaný, no zvládli ich lepšie domáci. S našim výkonom som až na štvrtý set spokojný. Oproti predchádzajúcim zápasom je na našej hre vidieť zlepšenie, chytil sa Stehlík a zlepšila sa i hra nahrávačov. Chce to ale čas, kým to bude ono.“

Ostatné výsledky: piatok: VKP – Nitra 3:0, Prešov – Púchov 3:2, Humenné – N. Mesto 1:3, sobota: Malacky – Nitra 3:1, Humenné – Púchov 3:2, Prešov – N. Mesto 1:3, Žilina – voľno.

9. Nitra 9 0 9 5:27 9

Ďalší program: 7. kolo: 25. 11.: Zvolen – voľno, N. Mesto – VK, Púchov – Malacky, Nitra – Žilina, 26. 11.: Zvolen – Žilina, Púchov – VKP, N. Mesto – Malacky, Prešov – Humenné, Nitra - voľno.