Šťastné víťazstvo nad východniarmi

Zvolen v týždni získal štyri body – za remízu v Žiline a výhru nad Košicami

Zvolen – Hokejová extraliga pokračovala po reprezentačnej prestávke zápasmi 24. a 25. kola. Hokejisti HKm Zvolen v 24. kole remizovali v Žiline, no mohli získať aj tri body nebyť záveru zápasu, v ktorom dovolili domácim vyrovnať. V nedeľu privítal Zvolen hokejistov Košíc a i s poriadnou dávkou šťastia vyhral 2:1.

Výsledky: 24. kolo: MsHK Žilina - HKm Zvolen 4:4 po predĺžení (2:2, 1:0, 1:2 - 0:0)
Góly: 5. R. Rehák (S. Gron, Dlouhý), 6. Krajči (Gálik), 22. S. Gron (Hreus), 60. Kokavec (Kontšek, Rehák) - 3. Štork (Šechný, J. Čierny), 13. Hanzal (Škvaridlo), 58. Weissmann (Šechný, J. Čierny), 60. Šechný (Weissmann, J. Čierny) , vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Gašparík, 1364 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Velebný, Bonni, Štork, Priechodský, Škuta, Ščibran - Hanzal, F. Turek, Cibuľa - Weissmann, Šechný, Paciga - Hanes, Jurík, J. Čierny - Škvaridlo, Gašpar, Voskár
V Žiline sa hral zaujímavý hokej od úvodu zápasu. Už v 3. min napol sieť zblízka po kombinácii druhého útoku hostí Štork, no Žiline sa podarilo za 104 sekúnd otočiť stav. Najskôr v presilovke tečoval Gronovu strelu Rehák a onedlho vyrazil Gálikovu strelu Šimonovič iba pred Krajčiho, ktorý ho prekonal. V 11. min musel Lipovský kryť gólovú strelu Pacigu, no o chvíľu po chybe obrany a nájazde Hanzala kapituloval. V závere prvej časti mohol v oslabení Gron opäť strnúť vedenie na stranu Žiliny, ale podarilo sa mu to až v úvode druhej časti, keď spoločne s Hreusom vyšachovali zadákov Zvolena. Hostia sa potom snažili vyrovnať, no domáci im k tomu pomáhali viacerými chybami. Skóre však ostávalo nezmenené. Žilina hrala od 33. min štyri minúty presilovku, aj napriek viacerým šanciam Šimonovič udržal domácich na uzde a pri Droppovej strele mu pomohla tyč. V záverečnej tretine mali dobré šance Kokavec, Verčík i Rehák, no od 50. min, kedy sa Žilina ubránila presilovke hostí, sa začal stupňovať tlak Zvolena. V 57. min po Babkovom teči Lipovský chvíľu nevedel kde má puk a o chvíľu sa rovnako čudovali všetci, keď Weissmann našiel štrbinku medzi brankárom a ľavou žrďou a vyrovnal. O necelé dve minúty na to udržal zvolenský útočník puk v útočnom pásme, počkal na Šechného a po jeho strele hostia viedli. O desať sekúnd nato však nepokrytý Kokavec zblízka bekhendom pod hornú žŕdku opäť vyrovnal. V predĺžení mali dobré príležitosti tak domáci, ako aj hostia, no zápas nakoniec skončil spravodlivou deľbou bodov.
Peter Mikula (tréner Zvolen): „Bol to zápas ako na hojdačke. V druhej časti sme sa dostali pod tlak, prežili sme štvorminútové oslabenie, neinkasovali sme, v závere sme vrhli sily do útoku a podarilo sa nám otočiť zápas. Menšou nekoncentrovanosťou sme však 50 sekúnd pred záverom prišli o víťazstvo a nakoniec sa body spravodlivo delili.“

Ostatné výsledky 24. kola: Košice – Skalica 0:2, L. Mikuláš – Martin 6:3, Nitra – Slovan 3:5, Poprad – Trenčín 1:1 pp.

25. kolo: HKm Zvolen - HC Košice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 27. Šechný (Babka, Weissmann), 59. Turek (Paciga) -12. Bartoš (Kmiť), vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: M. Hanzal (Zvolen) 5+ DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šindler - Pavlovič, Mášik, 2112 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Škuta, Priechodský, Bonni, Štibran, Štork, Velebný - Weissmann, Šechný, J. Čierny - Škvaridlo, Cibuľa, Paciga - Hanzal, Gašpar, F. Turek - Hanes, Jurík, Lipták.

Košičania boli počas celého zápasu aktívnejší, no mrzieť ich môžu nevyužité šance najmä v prvej tretine. Úvodný gól padol z presilovky, keď v 12. min. Kmiť posunul puk Bartošovi a ten mieril po ľade k ľavej žrdi presne - 0:1. Zvolenčania mohli kontrovať Cibuľom, ktorý mal dve dobré príležitosti. Tú väčšiu spálil v 26. min, keď v oslabení korčuľoval sám na brankára. Domácim sa podarilo vyrovnať v nasledujúcej presilovke. Babka vystrelil od modrej puk, ktorý pred bránkou tečoval Šechný - 1:1. Hostia naďalej hrali útočne, zamestnávali obranu Zvolena a najmä výborného Šimonoviča. Ten v 38. min zázračne v poslednej chvíli vyrazil puk po Šimurdovej strele. Aj v záverečnej tretine boli hostia nebezpečnejší, nevyužili však ani presilovku piatich proti trom a tak pykali. Nečakaný úder prišiel v 59. min z rýchleho brejku. Paciga vystrelil na Laca, ten puk vyrazil pred dobiehajúceho Turka, ktorý rozhodol o šťastnom víťazstve Zvolena.
Peter Mikula (tréner Zvolena): „Košice boli lepšie, dostali nás po tlak, no aj vďaka presilovkám. Absolutórium si zaslúži Šimonovič, zneškodnil súperovým hráčom niekoľko vyložených šancí. Musím však priznať, že dnes sme mali veľa potrebného šťastia.“

Ostatné výsledky 25. kola: Slovan Bratislava – Martin 5:4 pp, Skalica – L. Mikuláš 6:0, Trenčín – Žilina 2:1, Nitra – Poprad 4:2.

10. Martin 26 4 0 2 3 17 44:86 1 4

Ďalší program: 27. kolo – 22. novembra (utorok): L. Mikuláš – Zvolen, 28. kolo - 25. novembra (piatok): Martin – Zvolen, 29. kolo – 27. novembra (nedeľa): Zvolen – Skalica.

(mp, sita)

Štatistiky hokejistov HKm Zvolen

Hráči: Erik Weissmann 29 bodov (15 gólov + 14 asistencií), Richard Šechný 26 (8+19), Daniel Babka 18 (4+14), Filip Turek 16 (5+11), Vlastimil Plavucha 13 (8+5), Ján Cibuľa 9 (4+5), Jozef Čierny 9 (1+8), Ladislav Paciga 9 (5+4), Rastislav Štork 8 (1+7), Igor Majeský 7 (4+3), Tomáš Škvaridlo 5 (4+1), Vítězslav Škuta 4 (1+3), Luboš Velebný 3 (1+2), Marcel Hanzal 2 (2+0), Rastislav Gašpar 2 (1+1), Ján Šimčík 2 (1+1), Kamil Mahdalík 2 (1+1), Marek Priechodský 2 (1+1), Róbert Stančok, Peter Klepáč a Matúš Hanes 1 (0+1). Brankári: Miroslav Šimonovič 2,71 (priemer gólu na zápas) / 91,13 (percentuálna úspešnosť zásahov), Peter Ševela 2,62 / 94,2.