V súboji minuloročných finalistov úspešnejší Zvolen

Zvolen – Zvolenskí hokejisti v tomto týždni odohrali len dva zápasy. V piatok prehrali v Skalici a na Záhorí v tejto sezóne ešte nebodovali. V nedeľu zdolali Zvolenčania v súboji trápiacich sa minuloročných finalistov bratislavský Slovan.

20. kolo: Skalica - Zvolen 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Góly: 3. Flamík, 5. R. Mucha (Malík), 21. Mikúš (Benák, Vala), 29. M. Ivičič (R. Hartmann, Jarolín), 44. Vala (Benák) - 26. Weissmann (Šechný, Babka), 37. Babka (Paciga, Cibuľa)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Mullner, 2800 divákov.

Zvolen: Šimonovič (29. Ševela) - Babka, Velebný, Klepáč, Škuta, Priechodský, Štork, Ščibran - Paciga, F. Turek, Cibuľa - Weissmann, Šechný, J. Čierny - Šimčík, Gašpar, Hanes - Lipták, L. Jurík, Urgela
Stretnutie sa začalo v dobrom extraligovom tempe. Aktívnejší boli domáci a ich úvodná aktivita im priniesla dvojgólové vedenie. Najskôr prekonal Šimonoviča v 3. min delovkou od modrej Flamík a v 5. min Mucha zužitkoval prihrávku Malíka. Hostia si po druhom skalickom zásahu zobrali oddychový čas a po ňom hru pritvrdili. Zvolen sa dostal k príležitosti až v 12. min, no Babka nestihol tečovať Turkovo nahodenie. Zvolenskí hokejisti si dokázali v prvej tretine vynútiť tlak iba v presilovke, no ich zámok bol bez gólového zakončenia, Hamerlík zlikvidoval aj Babkovu tvrdú strelu. Druhú časť začali domáci presilovkou, počas ktorej Mikúš dobre tečoval strelu Benáka a zvýšil na rozdiel troch gólov. Zvolen znížil v presilovke 5 na 3, keď Weissmann zužitkoval spoluprácu so Šechným a Babkom. Vzápätí hráči HKm dostali za Hamerlíkov chrbát puk druhý raz, no rozhodca Daniel Konc ho pre faul správne neuznal. V 29. min pri hre štyroch proti štyrom po dobrej kombinácii druhého skalického útoku Ivičič pohotovo prestrelil Šimonoviča a ten sa nechal vystriedať Ševelom. V predposlednej minúte druhej tretiny hostia zovreli Skaličanov v obrannom pásme a Babka upravil na 2:4. Záverečné dejstvo prinieslo obojstranne rýchly hokej, v ktorom nebola núdza o dramatické situácie, no skóre sa menilo iba raz. V 44. min. išiel Vala za takmer strateným pukom a pohotovo ho popod padajúceho Ševelu posunul do brány.

Ostatné výsledky 20. kola: Liptovský Mikuláš - Nitra 0:5, Martin - Trenčín 0:3, Košice - Poprad 4:4 pp, Slovan Bratislava - Žilina 1:3.

21. kolo: Zvolen - Slovan Bratislava 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Babka (Šechný), 20. F. Turek (Velebný, Cibuľa), 33. Weissmann (J. Čierny, Babka), 42. Šechný zo sam. nájazdu - 10. K. Kováč (Jendek, Junas), 18. Kudělka (Klouda, Junas), 43. Němčický (K. Sloboda, Jánoš), vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Ország - Bednár, Halecký, 2341 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Klepáč, Priechodský, Štork, Ščibran, Škuta, Velebný - Paciga, F. Turek, Cibuľa - Weissmann, Šechný, Hanzal - J. Čierny, Gašpar, Hanes - Lipták, L. Jurík, Šimčík. Zmeny: od 30. min Zvolen bez Liptáka.
Vo Zvolene sa hral útočný, ofenzívny hokej s patričným tempom i nasadením. Domáci vsietili v prvej tretine dva kuriózne góly. Úvodný v 6. min počas presilovky, keď Babka od modrej trafil Cibuľu a puk skončil za prekvapeným Rybárom - 1:0. Slovan odpovedal pri početnej výhode v 10. min, Jendekovu strelu od modrej tečoval Kováč - 1:1. Hostia sa dostali do vedenia v 18. min. Kudělkovým gólom zblízka opäť využili výhodu presilovky. Zvolen však vyrovnal pár sekúnd pred koncom tretiny. Turek spoza bránky prihrával pred Rybára a Jendek mu zrazil puk za jeho chrbát. V druhej tretine sa Bratislavčania zúfalo bránili tlaku Zvolena. Domáci z neho vyťažili iba jeden gól, hrali však niekoľko presiloviek. Rozhodujúca bola tá v 33. min, Babka pálil spoza kruhu, Rybár puk iba vyrazil a v skrumáži sa najlepšie zorientoval Weissmann. Zvolen teda otočil vývoj zápasu z 1:2 na 3:2, pričom v druhej časti hry nevyužil niekoľko vyložených šancí. Aj nástup do tretej tretiny mali lepší domáci hokejisti. V 42. min fauloval unikajúceho Weissmanna Karol Sloboda a nariadené trestné strieľanie premenil Šechný - 4:2. Slovan odpovedal už o minútu neskôr. Po rýchlom prechode Němčického do útočného pásma Šimonovič pustil puk popod betóny - 4:3. Slovan sa dostal do tempa a najmä v záverečných minútach mohol vyrovnať, no Zvolenčania už jednogólové vedenie nepustili.

Ostatné výsledky 21. kola: Žilina - Košice 0:3, Poprad - Liptovský Mikuláš 3:2 pp, Nitra - Martin 2:2 pp, Trenčín - Skalica 3:2.

10. Martin 21 4 0 2 1 14 34:65 14

Ďalší program: 22. kolo – 1. novembra o 17,00 hod.: Zvolen – Trenčín, 23. kolo – 4. novembra: Nitra – Zvolen, 24. kolo - 6. novembra: Zvolen – Poprad.

(mp, sita)

Štatistiky hokejistov HKm Zvolen

Hráči: Erik Weissmann 22 bodov (13 gólov + 9 asistencií), Richard Šechný 20 (6+14), Daniel Babka 15 (4+11), Vlastimil Plavucha 13 (8+5), Filip Turek 12 (3+9), Igor Majeský 7 (4+3), Ladislav Paciga 6 (4+2), Jozef Čierny 6 (1+5), Luboš Velebný 3 (1+2), Tomáš Škvaridlo 4 (4+0), Rastislav Štork 4 (0+4), Luboš Velebný 3 (1+2), Vítězslav Škuta 3 (0+3), x Tomáš Jaško 2 (0+2), Rastislav Gašpar 2 (1+1), Ján Šimčík 2 (1+1), Kamil Mahdalík 2 (1+1), Peter Klepáč, Marek Priechodský a Matúš Hanes 1 (0+1). Brankári: Miroslav Šimonovič 2,74 (priemer gólu na zápas) / 91,14 (percentuálna úspešnosť zásahov).