Rytieri hlásia návrat slovenského reprezentanta

Pod Pustý hrad sa vracia siedmich rokoch.

Andrej Golian počas úvodného zápasu na MS v hokeji 2025 proti Švédsku. Andrej Golian počas úvodného zápasu na MS v hokeji 2025 proti Švédsku. (Zdroj: SPORTNET - OSCAR LARSSON)

ZVOLEN. Slovenský hokejový reprezentant Andrej Golian bude pokračovať vo svojej kariére v drese HKM Zvolen. Dvadsaťštyriročný obranca sa vrátil pod Pustý hrad siedmich rokoch.

Vtedy odišiel ako mládežnícky hráč do extraligovej Detvy, uplynulé štyri sezóny hral za HC Slovan Bratislava. Zvolen sa dohodol s Golianom na dvojročnej zmluve.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dvojnásobný účastník majstrovstiev sveta sa vracia do známeho prostredia, v ktorom hokejovo vyrastal.

„V dnešnom hokeji je čoraz ťažšie nájsť mladých slovenských bekov, ktorí už majú za sebou toľko skúseností a zároveň sú stále perspektívni. Andrej, aj napriek svojmu mladému veku, má na konte už viac než 300 zápasov v extralige a za posledné dve sezóny reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta, čo jasne ukazuje, že ide o hráča na vysokej úrovni,“ povedal pre klubový web Zvolena generálny manažér HKM Ladislav Čierny.

SkryťVypnúť reklamu

V slovenskej najvyššej súťaži nastúpil prvýkrát v sezóne 2018/19 ako 17-ročný za Detvu. V sezóne 2020/21 si vyskúšal aj pôsobenie v zámorí, keď po svetovom šampionáte do 20 rokov ostal v Severnej Amerike a nastupoval za tím Tri-City Americans v juniorskej WHL. Po návrate na Slovensko sa stal hráčom bratislavského Slovana. Počas štyroch ročníkov sa s „belasými“ raz tešil aj zo zisku majstrovského titulu. Vo finálovom stretnutí sezóny 2021/22 strelil víťazný gól v šiestom stretnutí do siete Nitry.

„Rokovania o jeho príchode neboli jednoduché. Andrej mal viacero možností vrátane ponúk z českej extraligy, čo len potvrdzuje, že ide o žiadaného hráča. O to viac nás teší, že sa rozhodol pre HKM. Vnímame to ako prejav dôvery v našu víziu a celkové podmienky, ktoré klub vytvára pre hráčov,“ dodal Čierny.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Zvolen

Komerčné články

  1. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých
  2. Črevné problémy, pohlavné choroby či poškodenie kože
  3. Nízke úspory a dôchodky? Tieto 3 faktory ovplyvnia Slovensko
  4. Veda je pre Jaroslava Ferenca spôsob, ako zužitkovať kreativitu
  5. Hotely Falkensteiner: Letný raj na chorvátskom pobreží
  6. Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy?
  7. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy
  8. Viete, ako prekonať zlý cash flow aj transakčnú daň?
  1. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých
  2. Črevné problémy, pohlavné choroby či poškodenie kože
  3. Nízke úspory a dôchodky? Tieto 3 faktory ovplyvnia Slovensko
  4. Lesopark Hlboké slávnostne otvára svoje brány
  5. Veda je pre Jaroslava Ferenca spôsob, ako zužitkovať kreativitu
  6. McDonald’s otvoril svoju prvú reštauráciu v Spišskej Novej Vsi
  7. Hotely Falkensteiner: Letný raj na chorvátskom pobreží
  8. Precvičte si mozog s Tréningom pamäti. Predplatné sa oplatí
  1. Nový symbol Bratislavy je hotový. Pozreli sme sa, ako vyzerá 14 713
  2. Kde najradšej nakupujeme potraviny? Toto je srdcovka Slovákov 8 963
  3. Sedemnásť hotelov pre rodiny s deťmi, kde si oddych užijú všetci 8 160
  4. Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy? 7 526
  5. Hotely Falkensteiner: Letný raj na chorvátskom pobreží 5 186
  6. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 4 442
  7. Čo by ste robili, keby ste zo dňa na deň prišli o prácu? 4 357
  8. Pozrite sa na prvú zastávku vytvorenú 3D tlačou 4 276
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu