L. MIKULÁŠ. Zvolenskí futbalisti nastúpili na druhý súťažný zápas v priebehu štyroch dní. Po domácom stretnutí s Považskou bystricou čakal na zverencov trénera Dušana Tótha ďalší favorit. Druhý tím súťaže – MFK Tatran Liptovský Mikuláš.
Nováčik MONACObet ligy sa favorita nezľakol a začal aktívne. Hostia už v 3. minúte vystihli rozohrávku Liptákov, len škoda, že Starší si ju nedokázal prebrať, pretože by sa rútil sám na brankára domácich.

Zvolen si vypracoval aj ďalšia zaujímavé strelecké pokusy, z nich najviac zaujala bomba Köröša približne z 20-metrov, ale smerovala len na miesto, kde stál brankár Kuchynskyi.
Postupne sa do hry dostával aj favorit, ale pre Zvolen bolo dôležité, že ho držal na dištanc a nepúšťal ho veľmi ku svojej šestnástke. A vždy, keď hostia získali loptu, súperovi hrozilo nebezpečenstvo.
„Aj v tomto zápase sme boli silnejší na lopte, naša súhra bola lepšia než v predošlom zápase a stúplo nám sebavedomie“ hodnotil tréner MFK Zvolen Dušan Tóth.
Domáci sa dostávali do šestnástky nováčika pomenej, no v 39. minúte sa im pobyt v pokutovom území vyplatil. Po vzájomnom súboji dvoch hráčov, odpískal hlavný rozhodca penaltu v prospech Tatrana. Loptu si na biely bod postavil Reiter a nemýlil sa.
Tento moment Zvolenčanov mierne vyviedol z miery, napravilo sa to až po prestávke.
Nováčik sa nevzdal a bol odhodlaný nepriaznivý stav zvrátiť. Hostia si opäť vytvorili viacero dobrých príležitostí. Gólom zaváňal najmä samostatný únik Adama Hanesa na bránu domácich, ale aj hlavička Abraháma a strely z priamych kopov.
Zvolen sa dočkal v 54. minúte po faule na Staršieho, pokutový kop bezpečne premenil legionár Natchkebia.
Pohrozili aj Liptáci, ich zblokovaná strela skončila na tyčke brankára Krejčího. V ďalšom priebehu mali hostia spod Pustého hradu aj ďalšie zaujímavé strelecké pokusy, ale na konečnej deľbe bodov sa už nič nezmenilo.

Slovo trénera
Dušan Tóth, tréner Zvolena: „Pred zápasom by som ten bodík bral, ale podľa priebehu zápasu mi je ľúto, že nemáme tri body, pretože za predvedený výkon by sme si ich zaslúžili. Pri troche šťastia, nám tam mohlo niečo padnúť z viacerých šancí. Teší ma, že sme podali sme dobrý výkon aj v defenzíve a aj v ofenzíve. A znovu sme predviedli o niečo lepší výkon než v poslednom stretnutí a naša súhra sa začína prejavovať aj na ihrisku, predsa len mali prišlo viacero nových hráčov a chvíľu to potrvá, pokým si to sadne.“
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zvolen 1:1 (1:0)
Góly: 39. O. Reiter (z 11m) - 54. D. Natchkebia (z 11m). R Vaňo, 742 divákov
L. Mikuláš: M. Kuchynskyi - R. Pečarka, P. Voško, D. Prytykovskyi (33. S. Alexander Barber, 75. A. Macejko), M. Capko, T. Gerát, F. Shudeiwa, Ľ. Laura, T. Staš (73. F. Mráz), R. Bartoš, O. Reiter
Zvolen: A. Krejčí - D. Prekop, E. Gaško, V. Tóth, D. Natchkebia (60. V. Úradník), P. Abrahám (60. P. Nkejah Onuoha), J. Nosko, M. Köröš (89. G. Snitka), B. Petrák, M. Starší, A. Hanes (90. S. Urgela)