V druhej lige by Zvolenu rapídne stúpol rozpočet. V hre je nový investor aj spolupráca s Duklou

Riaditeľ klubu hovorí o desiatkach tisíc eur.

Futbalisti MFK Zvolen bojujú o postup do II. ligy - ilustračné fotoFutbalisti MFK Zvolen bojujú o postup do II. ligy - ilustračné foto (Zdroj: fb MFK Zvolen photo/Pavol Telúch)

ZVOLEN. Pod Pustým hradom cítiť akési napätie. Najmä vo futbalových kruhoch. Miestny klub MFK Zvolen má na dosah veľký úspech.

Nováčik III. ligy Západ ašpiruje na triumf v lige a postup do druhej najvyššej slovenskej súťaže. V nej naposledy pôsobil v sezóne 2017/2018, teda pred šiestimi rokmi.

Súvisiaci článok Zvolen aj napriek remíze zvýšil svoj náskok. Chýbalo nám viac pokoja a nadhľadu, skonštatoval tréner Čítajte 
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do konca aktuálneho ročníka ostáva odohrať ešte tri kolá, vedúci MFK Zvolen má pred prenasledovateľom z Galanty dvojbodový náskok.

Bez šance nie je ani tretia Sereď, ktorá stráca na MFK štyri body a teoretickú šancu na postup má aj štvrtý Martin (stráca na lídra 7 bodov), ten by však uspel iba v prípade, že všetky tri zápasy vyhrá, a súperi pred ním nezískajú ani bod.

SkryťVypnúť reklamu

Zvolenčania vycestujú v najbližšom kole k nevyspytateľnému a húževnatému súperovi z Lehoty pod Vtáčnikom, na jeseň zdolali zverenci trénera Dušana Tótha tohto súpera 3:1.

„Tento tím vie hrať futbal, je nepríjemný, videl som pár ich zápasov, takže viem, čo nás čaká. Nebude to nič ľahké. Ale bude to len o nás, nie je náhoda, že sme tam, kde sme, kvalitu máme, ale musíme to potvrdiť na ihrisku,“ prognózoval pred týmto duelom kormidelník Zvolena.

V predposlednom 29. kole privíta aktuálny líder tabuľky doma posledný tím z Dubnice nad Váhom, ktorého v závere jesennej časti zdolali najtesnejším rozdielom 1:0.

FC Slovan Galanta privíta v najbližšom kole Šaľu, potom sa predstaví na ihrisku Rače. Ligu ukončí 30. kolo v sobotu 8. júna, kedy si to v priamom súboji o postup rozdajú Zvolenčania s Galantou na ich ihrisku.

SkryťVypnúť reklamu

Boj o ligový primát a postup do vyššej súťaže tak ostáva otvorený do posledného kola, aktuálnu situáciu v klube sme zmapovali v rozhovore s riaditeľom MFK Zvolen Jurajom Družbackým.

Mohlo by vás zaujímať Najviac medailí z majstrovstiev má Lašák, dve získal Čierny. Prehľad zvolenských hokejistov na svetových šampionátoch Čítajte 

Dokonca ligy ostávajú tri kolá, Zvolen má náskok dva body. Kľúčový bude zrejme duel posledného kola v Galante, kde si to s domácimi rozdáte v priamom súboji o postup. Aká je aktuálna situácia v klube, cítite stupňujúce sa napätie či tlak?

Vnímam, že je mierne zvýšená nervozita. Problémom je, že máme zraneného kľúčového hráča Viktora Tótha, v poslednom tréningu sa zranil aj Austin Agwata, ktorý musí absolvovať magnetickú rezonanciu.

Ale v každom prípade musíme urobiť všetko pre to, aby sme zvládli najbližšie dva zápasy. Aby sme pred duelom s Galantou mali lepšiu východiskovú pozíciu, ktorá by nám mohla umožniť hrať vo väčšom komforte a bez väčšieho tlaku.

SkryťVypnúť reklamu

Dá sa predpokladať, že aj napriek absenciám Viktora Tótha a Austina Agwatu sa mužstvo dokáže zomknúť pre svoj cieľ.

Ja v to dúfam. A robíme všetko preto, aby to vyšlo a to aj za cenu toho, že budeme musieť zmeniť štýl hry, ale to je samozrejme plne v réžii trénerov.

Tímy sa zvyknú dopredu pripravovať na prípadné víťazstvo. Majstrovské šiltovky, tričká. Robíte to aj vy alebo ste poverčivý a nebudete mať pripravené nič?

Zatiaľ sme v tomto veľmi opatrní, ale vieme to v prípade potreby veľmi rýchlo a operatívne zvládnuť a v prípade víťazstva v Galante to vieme okamžite zabezpečiť. Môžem prezradiť, že máme niečo pripravené, čo by sme chalanom chceli dať, ale nesúvisí to až tak s prípadným triumfom v tretej lige.

V prípade triumfu a naplnenia cieľov, teda postupu do druhej ligy, sa nepochybne poriadne zvýšia aj finančné náklady. Viete, o koľko sa približne navýši rozpočet klubu, aby bol v druhej lige konkurencie schopný?

V prípade postupu sú tam aj ďalšie benefity, za všetky môžem spomenúť televízne práva na vysielanie priamych prenosov, takže aj tie by nám mohli vykryť časť rozpočtu. Avšak určite sa nám rozpočet zvýši a budeme sa baviť o desiatkach tisíc eur.

Zvážme aj druhú možnosť, ak by sa Zvolenu postúpiť nepodarilo, budete to brať ako veľké sklamanie?

Určite nie. Myslím si, že sme tu urobili veľký kus práce. Mužstvo sme stabilizovali, hráme o špicu tretej ligy a bojujeme o postup. Je to veľké víťazstvo nás všetkých, že sme za tých pár rokov posunuli futbalový Zvolen takto vysoko.

Súvisiaci článok Hráči prízvukujú dôležitosť každého zápasu. O postupe do II. ligy sa v kabíne nehovorí, tvrdí kapitán Snitka Čítajte 

V kuloároch sa začína hovoriť o novom investorovi z Veľkej Británie v prípade postupu. Môžete to potvrdiť, prípadne povedať k tomu niečo viac?

Môžem to potvrdiť, ale momentálne je to len v polohe rokovaní a debatách o podmienkach, aby boli obe strany spokojné. Nás takýto záujem teší, ale nechceme nič urýchliť, ani nič pokaziť.

Nedávno naznačil v našom rozhovore športový riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica Jozef Mores, že v hre by mohla byť spolupráca Dukly s vami, aby bol Zvolen ich farmárskym tímom . Uvažujete nad takýmto partnerstvom, prípadne chystáte s Duklou viesť o tomto rokovania?

Túto myšlienku nezavrhujeme, komunikácii a rokovaniam sa nebránime, skôr naopak, chceme spolupracovať. Takže predpokladám, že takéto rokovania sa uskutočnia a budeme sa o tom baviť.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Zvolen

Komerčné články

  1. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice
  2. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť?
  3. Veterné parky: vizuálny smog alebo nová estetika energetiky?
  4. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno
  5. AI o nej píše, že je symbolom odvahy. Kvôli jedinému protestu
  6. eFleet Day 2025: Poznáme program a prezentujúcich
  7. S Kauflandom môže pomôcť každý, štartuje zbierka potravín
  8. Slovenskí milionári minulý rok bohatli rekordným tempom
  1. Spoločnosti BILLA záleží na zdravých očiach detí
  2. BENU otvorila v Košiciach lekáreň aj v Auparku
  3. Jedinečný koncert EURYTHMICS v Bratislave
  4. LOVESTREAM Festival oznamuje prvú vlnu interpretov
  5. Knižnice získavajú novú príležitosť
  6. Môže hudba pomôcť neurologickým pacientom lepšie chodiť?
  7. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno
  8. Veterné parky: vizuálny smog alebo nová estetika energetiky?
  1. AI o nej píše, že je symbolom odvahy. Kvôli jedinému protestu 8 379
  2. Slovenskí milionári minulý rok bohatli rekordným tempom 6 213
  3. Muži, nepodceňujte návštevu kardiológa. Srdce máte len jedno 5 549
  4. Elektrické autá v zahraničí: poplatky za nabíjanie a diaľnice 4 802
  5. Ísť do kúpeľov je IN 4 793
  6. Nevšedný ostrov. Ischia priťahuje pozornosť čoraz viac turistov 4 780
  7. Za 2 dni si vybralo dovolenku viac než 2000 Slovákov 4 573
  8. Vypite bar s ministrom, teraz za polovičnú cenu 4 432
  1. Otilia Horrocks: Flexibilná Európa : Slovensko OUT
  2. Elena Antalová: Slovenské správy nepozerám, uľavuje sa mi
  3. Vladimír Bojničan: Ako náboženský dogmatizmus pripravil pôdu pre dnešný dezinformačný chaos
  4. Radko Mačuha: Čo je zvrátenejšie, vracať na plátno, alebo posielať mládež na smrť ?
  5. Vladimír Bojničan: Dieťa nie je majetok. Prečo musia byť jeho práva nadradené náboženskej slobode rodičov
  6. Jozef Javurek: Anamnéza, nielen Dunaj
  7. Roland Vizner: Americké clá na automobily a súčiastky zasiahnu najviac Nemecko a Slovensko. Ako utrpí slovenský export? 3/4 slovenského vývozu do USA tvoria autá.
  8. Štefan Šturdzík: Šialenstvo menom zbrojenie.
  1. Michal Dolňan: Covid vypustili z laboratórií a SLAK na nás vrhli Nemci a Francúzi... 47 956
  2. Ján Šeďo: Stalo sa to včera na "urgente". 41 126
  3. Jakub Konečný: Našli sme dvoch Slovákov, ktorí sa majú vďaka Ficovej vláde lepšie! 21 445
  4. Janka Bittó Cigániková: Pán Fico, nemajte strach! My na vašu úroveň neklesneme 19 370
  5. Ján Valchár: Domáca sviňa za milión Eur a ako nesexovať päťkrát denne 7 869
  6. Karol Galek: Fico odovzdal Slovenské elektrárne českým finančným žralokom 7 159
  7. Ján Šeďo: Opozícia sa "pridáva aj nepridáva" k protestom, v zákulisí niečo "buble". 6 698
  8. Richard Vilkus: Keď vládnu burani, päťkári a Samuel Migaľ. 6 127
  1. Radko Mačuha: Čo je zvrátenejšie, vracať na plátno, alebo posielať mládež na smrť ?
  2. Radko Mačuha: Premiér Fico v Amerike nevybavil nič.
  3. Tupou Ceruzou: Doživotná renta
  4. Karol Galek: Fico odovzdal Slovenské elektrárne českým finančným žralokom
  5. Radko Mačuha: J&T postavte planetárium M.R. Štefánika.
  6. Radko Mačuha: Ficovi zdochla koza a preto Slovensku zdochne celé stádo.
  7. Tupou Ceruzou: Žandári
  8. Tupou Ceruzou: Mimoriadna situácia
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V meste zasadal krízový štáb.


29. mar

Plagát sa nachádza na autobusovej zastávke.


6 h

Kvôli nakrúcaniu uzatvorili diaľnicu.


29. mar

Pofinálové emócie priamu z ľadu nám ponúkli obidvaja tréneri, strelec víťazného gólu Andrej Siakeľ, manažér Jaroslav Markovič a emotívnu bodku za sezónou dala legenda slovenského hokeja René Jarolín.


21 h
  1. Otilia Horrocks: Flexibilná Európa : Slovensko OUT
  2. Elena Antalová: Slovenské správy nepozerám, uľavuje sa mi
  3. Vladimír Bojničan: Ako náboženský dogmatizmus pripravil pôdu pre dnešný dezinformačný chaos
  4. Radko Mačuha: Čo je zvrátenejšie, vracať na plátno, alebo posielať mládež na smrť ?
  5. Vladimír Bojničan: Dieťa nie je majetok. Prečo musia byť jeho práva nadradené náboženskej slobode rodičov
  6. Jozef Javurek: Anamnéza, nielen Dunaj
  7. Roland Vizner: Americké clá na automobily a súčiastky zasiahnu najviac Nemecko a Slovensko. Ako utrpí slovenský export? 3/4 slovenského vývozu do USA tvoria autá.
  8. Štefan Šturdzík: Šialenstvo menom zbrojenie.
  1. Michal Dolňan: Covid vypustili z laboratórií a SLAK na nás vrhli Nemci a Francúzi... 47 956
  2. Ján Šeďo: Stalo sa to včera na "urgente". 41 126
  3. Jakub Konečný: Našli sme dvoch Slovákov, ktorí sa majú vďaka Ficovej vláde lepšie! 21 445
  4. Janka Bittó Cigániková: Pán Fico, nemajte strach! My na vašu úroveň neklesneme 19 370
  5. Ján Valchár: Domáca sviňa za milión Eur a ako nesexovať päťkrát denne 7 869
  6. Karol Galek: Fico odovzdal Slovenské elektrárne českým finančným žralokom 7 159
  7. Ján Šeďo: Opozícia sa "pridáva aj nepridáva" k protestom, v zákulisí niečo "buble". 6 698
  8. Richard Vilkus: Keď vládnu burani, päťkári a Samuel Migaľ. 6 127
  1. Radko Mačuha: Čo je zvrátenejšie, vracať na plátno, alebo posielať mládež na smrť ?
  2. Radko Mačuha: Premiér Fico v Amerike nevybavil nič.
  3. Tupou Ceruzou: Doživotná renta
  4. Karol Galek: Fico odovzdal Slovenské elektrárne českým finančným žralokom
  5. Radko Mačuha: J&T postavte planetárium M.R. Štefánika.
  6. Radko Mačuha: Ficovi zdochla koza a preto Slovensku zdochne celé stádo.
  7. Tupou Ceruzou: Žandári
  8. Tupou Ceruzou: Mimoriadna situácia

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu