ZVOLEN. Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zadržali v rámci akcie Študent tento týždeň na Záhonku vo Zvolene podozrivého muža so zásielkou omamných a psychotropných látok.
Podľa hovorkyne finančnej správy Martiny Rybanskej mal pri sebe 1,080 kilogramu marihuany, z ktorej by bolo možné vyhotoviť 2160 jednotlivých dávok. Ak by ich predal na čiernom trhu, dostal by za ne približne 27-tisíc eur. Obvinenému hrozí trest odňatia slobody vo výške 10 až 15 rokov.
Kriminálny úrad finančnej správy zasahoval vo Zvolene v spolupráci s kriminálnou políciou Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

„U podozrivého vykonali prehliadku domu a iných priestorov, kde našli ďalšie omamné a psychotropné látky, ako aj veci dôležité pre trestné konanie. Na základe získaných dôkazov policajný vyšetrovateľ obvinil muža z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi," dodala hovorkyňa.
Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu vo Zvolene vzal obvineného Richarda S. do väzby, doplnila.