ZVOLEN. Začiatkom júla začne mesto opravovať veľký spomaľovací prah na Kozáčekovej ulici, na ktorom sa nachádza priechod pre chodcov v smere na Trhovú ulicu.
Zámkovú dlažbu na takzvanom retardére nahradí hrubá 25-centimetrová vrstva červeného betónu. Nápor váhy autobusov aj osobných automobilov by mal podľa odborníkov vydržať omnoho dlhšie v porovnaní s doterajšou dlažbou.

Oprava bude prebiehať v dvoch etapách. „V prvej sa bude pracovať v smere jazdy z pravej časti stavebného prahu spoločne s autobusovým zálivom. Druhá etapa opráv bude v ľavej časti retardéra,“ priblížil vedúci odboru dopravy zvolenskej radnice Pavel Brťka.
Opravy by mali byť ukončené do konca augusta. Pre letné obdobie sa mesto rozhodlo z dôvodu nižšej frekvencie autobusovej dopravy, ktorá na tomto úseku jazdí počas dňa prakticky neustále.
„V období školských prázdnin sú spoje MHD o niečo menej frekventované, preto je práve leto ideálnou príležitosťou na túto rozsiahlu opravu,“ dodal Brťka.
Náročná obnova cesty si vyžiada aj niekoľko zmien v organizácii dopravy. Pôjde hlavne o obmedzenie parkovania v stredovom páse a presmerovanie zásobovania prevádzok na tržnici cez Námestie SNP smerom od divadla.
Presmerované budú aj niektoré linky autobusov MHD. Premiestnia tiež autobusové zastávky, ktoré budú na dočasnom mieste označené označníkmi SAD s vypísanými spojmi.