Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

Futbalový servis: Zvolenu k výhre pomohol len 18-ročný brankár, Stožok potvrdil dobrú formu

Prinášame vám výsledky, komentáre, zostavy od III. ligy po II. triedu. Nechýba ani jedenástka kola a nová rubrika I. triedy – hviezdy kola.

Zo susedského derby Sliač - Sielnica.Zo susedského derby Sliač - Sielnica. (Zdroj: Milan Černák)

Tipos III. liga Stred

Kováčová – Rim. Sobota – nehralo sa pre nespôsobilý terén (odložené na 13.4.)

Ostatné výsledky 17. kola: Bánová – L. Štiavnica 2:0, D. Kubín – Krásno 4:1, Fiľakovo – Lučenec 0:0, Kalinovo – Žarnovica 1:2, Podkonice – Čadca 1:2, O. Veselé – Martin 0:1, L. Hrádok – Rakytovce 1:2

Málinec – Zvolen 1:3 (1:1)

Góly: 38. D. Kamas – 45. R. Greško, 67. Viktor Tóth, 78. G. Snitka. R Petrík, 200 divákov

Zvolen: S. Husár – J. Nosko, M. Považanec, A. Kazachek, J. Sudimak (84. M. Oboňa), F. Sylvester, M. Bobok (88. S. Poliak), Viktor Tóth, R. Greško, P. Telúch, Jakub Tóth (61. G. Snitka)

Súvisiaci článok Škvrnou derby zranenia Jedličku a Kriegera. Musíme bojovať aj za nich, hovorí Puliš Čítajte

Pre Zvolen išlo o prvý duel jari. Prvý polčas bol bojovný, na ihrisku bolo veľmi veľa osobných súbojov. Obrovskú šancu mali Zvolenčania v úvode zápasu, sami šli na brankára, ale šancu nepremenili. Potom si v 18. minúte postavil loptu na biely bod Pavol Telúch, ale pokutový kop nepremenil.

MFK za to pykal. Málinec šiel do vedenie zásluhou Kamasa v 38. minúte. Hostí to nepoložilo a ešte do polčasu dokázali v 45. minúte vyrovnať zásluhou Greška, ktorý individuálnu akciu, keď šiel sám na brankára, dokázal aj zakončiť. Druhé dejstvo sa už nieslo plne v réžii Zvolenčanov, ktorí dominovali.

Hostia dokázali kombinačným futbalom súpera prečísliť. V 67. minúte zvýšil na 2:1 Viktor Tóth. Zvolen sa dočkal aj tretieho gólu, v 78. minúte sa presadil striedajúci matador Snitka. Hostia mali hru pod kontrolou, ale v samotnom závere v nadstavenom čase dostali možnosť penalty aj domáci hráči.

Vyznamenal sa pri nej mladý brankár Zvolena Husár, ktorého vytiahli tréneri do áčka z dorastu. Len 18-ročný gólman podal výborný výkon v celom zápase. Hostia boli lepší a zaslúžene si na svoje konto pripísali tri body.