ZVOLEN. Tradičné podujatie pre milovníkov vážnej hudby ponúkne svieži výber klasiky od špičkových slovenských súborov.
V rámci dvoch podujatí sa v priestoroch Kráľovskej siene Zvolenského zámku predstaví 19. marca zoskupenie Lotz Trio a 24. marca Slovenský komorný orchester.
Obidva koncerty sa začínajú o 18. h, vstup je voľný.
„Slovenský komorný orchester sa vo Zvolene predstaví v rámci svojho koncertného turné po Slovensku, Taliansku a Poľsku,“ informoval hovorca mesta Branislav Mikšík.
Od založenia v roku 1960 patrí k našim najpopulárnejším súborom v oblasti klasickej hudby. Návštevníci sa môžu tešiť na výber známych aj menej známych diel A. Vivaldiho, W. A. Mozarta, J. Suka a I. Zelienku.
Lotz Trio je komorné teleso pomenované po fenomenálnom nástrojárovi basetových rohov Theodorovi Lotzovi (1746-1792), ktorý pôsobil v Prešporku a vo Viedni.
„Trio na Zvolenskom zámku vystúpi v zložení Robert Šebesta, Ronald Šebesta, Igor Františák,“ priblížil Mikšík.
„Dielo Mozartov čarovný roh interpretuje pôvodné kompozície pre basetové rohy z 18. storočia na kópiách unikátnej sady Lotzových basetových rohov, ktorých originály sú dnes uložené na hrade Krásna hôrka,“ doplnil.
Autor: MOJ