Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Futbalový servis: Dohrávali podpolianske derby, v šlágri oblasti sa zrodila remíza

Prinášame vám výsledky, zostavy a komentáre z dohrávky IV. ligy a kompletných kôl v I. a II. triede.

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: Milan Černák)

IV. liga skupina Juh - dohrávka 5. kola

MFK Detva – Hriňová 2:1 (2:1)

Góly: 11. Majchút, 24. Tužinský – 22. Paprčka (11 m). ŽK: 5 – 2, Rozhodoval: Konček

Detva: Prepelica – J. Kluka (76. P. Kluka), Michálik, Sekereš, Vilhan (68. Šťastný), Ďurica (67. Chabada), Solin, Baran (76. Karásek), Majchút (90. Oláh), Švec, Tužinský

Hriňová: Vreštiak – Poduška, Hanes, Vrana, Šufliarsky, Gombala, Krčmárik, Paprčka, Spodniak (46. Jablonský), Malček (78. Marunčiak), Oboňa

Úvodná štvrtoligová dohrávka po reštartovaní súťaží priniesla hneď pikantný súboj v podpolianskom derby. Oba celky sa krčia na dne tabuľky, no hostia z Hriňovej nedokázali zatiaľ vyhrať ani jeden zápas a to chceli odčiniť práve v podpolianskom derby. Úvod stretnutia však lepšie vyšiel domácim, v 11. minúte otvoril skóre Majchút.

SkryťVypnúť reklamu
Mohlo by vás zaujímať Výborný kolektívny výkon slávil úspech, Kováčová prekvapila favorita (+ FOTO) Čítajte

Spartak vyrovnával v 22. minúte, nariadenú penaltu premenil Paprčka. Radosč hostí však vydržala len dve minúty, keď z nasledujúceho protiútoku prekonal brankára hostí Tužinský. Ako to už v derby býva, zápas mal náboj, nebola núdza o tvrdé súboje, ale na skóre sa už nič nezmenilo až do záverečného hvizdu rozhodcu.

Góly: 32: Kortiš, 73. Chovan. ŽK: 1 – 1. Rozhodoval: Harík

D. Huta: P. Slovák – R. Stupár, Gondáš, Mališ, Pekár, Hanes, Hronček, J. Slovák, F. Stupár, Baťka, Kortiš (M. Chovan, Kmeť)

Sebechleby: Fabian – Nita, Pisák, Bukovinský, Mi. Pleva, Lihocký, Bazala, Babiak, Fidluš, Balko, Sopko (Ma. Pleva)

V súboji tabuľkových susedov si Detvianska Huta šla od úvodu stretnutia za ziskom troch bodov. Sebechleby hrýzli, no domáci si pekne rozdelili góly do oboch polčasov. Skóre v 32. minúte otváral Kortiš, v 73. minúte upravoval na konečných 2:0 striedajúci Marek Chovan.

Ostrá Lúka – Budča 2:0 (0:0)

Góly: 72. Kocúr (11 m), 88. Kollárik, ŽK: 0 – 0. Rozhodoval: Domby

O. Lúka: Slančík – Vojtek, Kosorin, Kocúr, Gažo, Kollárik, Rapač, Dančo, Páleník, Grega, Šiko (Štefko, Hanus)

Budča: Makovický – M. Fašang, Strapko, Bernát, J. Fašang, Halama, Lihocký, Pagáč, Hlaváč, Sekereš, Mozola (Piršč, Karaffa, Hric)

Mohlo by vás zaujímať Zvolen čakajú zápasy o všetko. Bude to o emóciách a tvrdom boji, hovorí tréner Luknár Čítajte

Na Ostrej Lúke sa zrodilo mierne prekvapenie, keďže favoritom stretnutia boli hostia z Budče. Derby však lepšie zvládli domáci hráči. No, na oboch stranách bolo vidieť, že sa hral prvý súťažný zápas po polroku. V prvom polčase sa hralo medzi šestnástkami, šancí bolo málo na oboch stranách.

Ostrolúčania mali po zmene strán viac náznakov šancí, po jednom z nich hostia faulovali v pokutovom území a z bieleho bodu sa nemýlil Kocúr – 1:0. Po tomto okamihu mala aj Budča náznaky šancí, ale o všetkom rozhodla v 88. minúte utešená Kollárikova strela spoza šestnástky – 2:0.

Kriváň – V. Pstruša 4:0 (2:0)

Góly: 29., 40. Sopko, 47., 72. Tkáč. ŽK: 1 – 0, ČK: 0 – 1. Rozhodoval: Majer

Kriváň: Sekereš – Marcinek, Chlebničan st., Vajs, Sopko, Jaloviar, Tkáč, Chlebničan ml., Kráľ, Suja, Nociar (Dančo, Hromják, Gelien)

V. Pstruša: Mydlo – Mikulčík, Blaško, Uhliar, Maliniak, Válovčan, Grajciar, Malatinec, Lietava, M. Kotruch, Martinský (Čavrnoch, Ľ. Kotruch, Lupták)

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C825Y na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M825Y na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.