ZVOLEN. Benátsky kupec je už na svojom mieste. Sochu v životnej veľkosti vyrezal pred rokom rezbár Martin Kalman, absolútny víťaz vlaňajšej celosvetovej rezbárskej súťaže Stay Safe.
„Sochu benátskeho kupca ako symbol obchodu sme od začiatku plánovali umiestniť pod hrad Peťuša, pretože práve na tomto mieste sa v minulosti pravdepodobne vyberalo mýto,“ priblížil Jaroslav Stehlík, mestský poslanec a podpredseda združenia Priaznivci Pustého hradu.

„Konečne sa to podarilo a socha už stojí na svojom mieste. Nachádza sa 1,5 kilometra za prameňom Červený medokýš popri Hrone v smere na Ostrú Lúku,“ priblížil.
K soche už osadili aj lavičku a kompletne tak dokončili oddychové miesto na Pohronskej hradnej ceste.
Výrobu sochy a lavičky financoval Banskobystrický kraj Turizmus a Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko.