Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

Prvé finále pre Zvolen! Mužstvo v závere podržal Rahm, hrdinom Stupka (+ FOTO)

Prvý finálový duel sa uskutočnil aj za účasti fanúšikov.

Václav Stupka strelil víťazný gólVáclav Stupka strelil víťazný gól (Zdroj: SITA/Peter Rusko)

HKM Zvolen – HK Poprad 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Góly: 5. Stupka (Jedlička, Kubka), 23. Puliš (McPherson, Ivan), 30. Kelemen (Kotvan, J. Mikúš), 57. Stupka, 60. McPherson (Betker) – 6. Skokan (Haščák, P. Svitana), 7. Tavi (Livingston, Zagrapan), 38. Drgoň (Vandas). Rozhodovali: Baluška, P. Stano – Gegáň, D. Konc ml., vylúčení na 2 min: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 41. Poprad bez Haščáka, 300 divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Jedlička – Kolenič, Tibenský, Marcinek

Poprad: Vošvrda – Drgoň, D. Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Marek Hudec, Kramár – P. Svitana, Skokan, Haščák – Mashinter, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Bjalončík, Matej Paločko

Tristo fanúšikov videlo zaujímavý hokej, rýchly a kvalitný na oboch stranách. V tretej minúte sa pred bránkou nepresadil hosťujúci Zagrapan, na opačnej strane Viedenský, ktorý mal ešte väčšiu šancu, no vychytal ho Vošvrda. Ten napokon kapituloval v piatej minúte, pri ľavej žŕdke sa po veľmi dobrej robote Jedličku dostal k puku Stupka a otvoril skóre stretnutia.

Ubehlo iba 29 sekúnd a Poprad vyrovnal. Hačšák videl pred bránkou úplne voľného Skokana, taktiež pri ľavej žŕdke, a ten sa nemýlil - 1:1. Za minútu bolo už 1:2, keď Tavi strčil hokejkou do puku po prihrávke Livingstona a ten za Rahma i so šťastím prepadol. Zvolen mal potom viac z hry, ale neujal sa Bondrov teč a Viedenský slabo vystrelil pred odkrytou bránkou, gólman spod Tatier sa stihol premiestniť. Hostia nevyužili presilovku, v nej mal dobrú možnosť Haščák.

Začiatok druhej tretiny vyšiel domácim hokejistom. Puliš pekne prenikol cez Zagrapana a Hudeca, vymiešal Vošvrdu a vyrovnal na 2:2. Hráči spod Pustého hradu boli aktívnejší, šance mali McPherson, Jedlička, ale tretí gól pridali až z presilovky. Hrali vyše 101 sekúnd v piatich proti trom a hoci sa v tejto výhode nepresadili, hneď po jej skončení tečoval strelu Kotvana v medzikruží Kelemen a bolo 3:2.

Poprad následne prepol na vyššie obrátky, vytvoril si niekoľko šancí, mali ich Vandas, Haščák a Bjalončík, napokon to vyšlo v skrumáži v 38. minúte Drgoňovi, keď až na trikrát dopravil puk do bránky – 3:3. Veľkú šancu mal pred druhou prestávkou ešte domáci McPherson, dostal sa do úniku, ale na Vošvrdu nevyzrel.

Na začiatku tretej tretiny nezužitkovali Zvolenčania presilovku štyroch proti trom. Po jej skončení mal dobrú možnosť Stupka, pohrdol gólom. Hosťom chýbal Haščák, odstúpil z hry pre zranenie, ale i bez neho sa dostávali do dobrých príležitostí. Mal ich najmä Zagrapan, pri prvej sa zaskvel Rahm, pri druhej mu nevyšiel bekhend do vinkla a pri tretej pre zmenu poslal puk do bočnej siete.

Podtatranci častejšie hrozili, Mashinter takmer tečoval puk do bránky, no za nevyužité šance pykali. V 57. minúte sa dostal v strednom páse odrazený puk k Stupkovi, ktorý si nakorčuľoval do kruhu a prepálil gólmana Popradu – 4:3. Zverenci trénera Mikulu v závere odvolali brankára, hrali v šestici, ale inkasovali piaty gól, zaznamenal ho McPherson.

1. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
  2. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  3. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  8. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  9. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  10. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  1. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 5 882

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.