Detva znovu uspela v podpolianskom derby

Podpoľanci vyhrali v tejto sezóne nad Zvolenom už tretíkrát.

Detva uspela vo Zvolene po nájazdochDetva uspela vo Zvolene po nájazdoch (Zdroj: HKM Zvolen)

HKM Zvolen – HC 07 Detva 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 40. J. Mikúš (Puliš, Zuzin), 49. R. Bondra – 8. J. Sýkora (Downing, Gachulinec), 32. Ščurko (Čacho, Cox), 65. J. Sýkora (rozh. sam. nájazd). Rozhodovali: Adamec, M. Novák – Valo, L. Beniač, vylúčení na 2 min: 12:12, vyššie tresty: Kelemen, Puliš – Jendroľ, všetci 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Meliško, Kubka, Hraško, Hatala – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, M. Halama, McPherson – Zuzin, Viedenský, Puliš – Kolenič, Tibenský, Stupka

Detva: R. Petrík – Lalík, Rymsha, Jendroľ, Gachulinec, Matej Bača, F. Fekiač, Gajdoš, O. Turan – Charbonneau, Čacho, Cox – Downing, P. Valent, J. Sýkora – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Žilka, T. Klíma, Askarov

Mohlo by vás zaujímať Tesne pred draftom do NHL sa zranil, v Anglicku sa zaradil medzi legendy klubu Čítajte

Detvania začali duel lepšie, išli do šance Askarovom, ktorý dobre rozhýbal Rahma, no nezakončil. Následne hrali dve presilovky v rade a tú druhú aj využili. Po strele Downinga uspel z dorážky pohotový Sýkora. Potom hral Zvolen dvakrát v početnej výhode a hoci sa dostal do tlaku, chýbala vyložená šanca. Napriek tomu po strele Melancona od modrej čiary zvonila žŕdka na Petríkovej svätyni. Záver prvej tretiny patril hosťom, pretože mali k dispozícii tretiu presilovku, no nepretavili ju do zveľadenia svojho vedenia.

V úvode stredného dejstva mohol pridať druhý gól Detvy Charbonneau z dorážky po strele Rymshu, no nepresadil sa a zahrmelo na opačnej strane. Meliško totiž od modrej mieril do žŕdky. Vyrovnať nedokázal ani jeho spoluhráč Zuzin v oslabení z prečíslenia a tak prišiel trest. V 32. minúte si z druhej línie nakorčuľoval na prihrávku Čacha kapitán Ščurko a prestrelil Rahma – 0:2. Tretí gól mohli pridať podpolianske 'medvede' v hre štyroch proti štyrom z protiútoku, Askarova tentoraz bravúrne vychytal gólman HKM. Zvolenčania následne prepli na vyššie obrátky a vytvorili si celý rad šancí, dve najväčšie nevyužil Bondra. Padlo to až Mikúšovi v presilovke päť sekúnd pred prestávkou, ktorý z medzikružia mieril presne do ľavého horného rohu bránky.

V tretej tretine sa domáci snažili vyrovnať, nevyužili však presilovku a mohli za to pykať, ak by sa presadil po krížnej prihrávke Charbonneaua pri žrdi voľný Ľupták. Nestalo sa tak a 'rytieri' teda mohli vydrieť vytúžený druhý gól. V neprehľadnej situácii uspel pred Petríkom Bondra – 2:2. Detva mohla ísť znovu do vedenia v presilovke po teči Askarova, puk iba tesne minul bránku. Na druhej strane v oslabení unikal po pravom krídle Zuzin, švihom tiež mieril vedľa. Duel plný nervozity i šarvátok teda dospel do predĺženia a v ňom mali o jedno prečíslenie navyše hostia, brankári však nekapitulovali. Rozhodovalo sa teda v samostatných nájazdoch, v ktorých boli úspešnejšie 'medvede' s víťazným zásahom špecialistu na tieto činnosti Jána Sýkoru.