Zvolen je po výhre s Košicami prvý

Kelemen sa blysol dvoma gólmi.

(Zdroj: TASR (Ján Krošlák))

HKM Zvolen – HC Košice 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)

Góly: 16. Kelemen (J. Mikúš, Betker), 20. Nuutinen (Zuzin), 23. Kelemen (Kolenič, Hraško), 30. Puliš (Betker, Kelemen), 45. R. Bondra (Nuutinen, Zuzin) – 51. Vopelka (Mudrák), 53. D. Růžička (Michal Chovan, Deyl), 60. Klhůfek (J. Milý). Rozhodovali: P. Stano, M. Novák - Frimmel, Janiga, vylúčení na 2 min: 8:5, navyše R. Bondra (Zvolen) 5 + DKZ za napadnutie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Zvolen: Rahm – Betker, Hatala, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Puliš, Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Zuzin, Stupka – Kelemen, Jedlička, Kolenič – Ďuriš, Tibenský, Marcinek

Košice: Sedláček – Pavlin, Deyl, T. Slovák, Baránek, D. Růžička, Mudrák – Vopelka, Michal Chovan, Klhůfek – J. Milý, Pospíšil, Réway – Belluš, J. Eliáš, Jenyš – Jokeľ, Džugan, Havrila – Frič, Novota (od 41. min)

Mohlo by vás zaujímať Brankár Húska: Rád by som sa dostal do NHL a hlavne sa tam udržal čo najdlhšie Čítajte

Prvú tretinu začal lepšie Zvolen, mal dve dobré príležitosti, ktoré nevyužili Bondra a Meliško. Košičania mohli ísť do vedenia v presilovke, v ktorej mal šance Jenyš, hlavne jeho teč po strele Réwaya sa pýtal do bránky, v nej bol pohotový Rahm. Tento gólman HKM potom ustál aj druhú početnú výhodu súpera a po nej mal i šťastie, pretože Pospíšil netrafil puk pred jeho odkrytou svätyňou. Potvrdilo sa tak pravidlo nedáš – dostaneš. Domáci sa tešili z gólu v presilovej hre, keď po strele Mikúša tečoval šikovne puk v medzikruží Kelemen – 1:0. A nebola to posledná radosť 'bryndziarov' v tejto časti hry, keďže šesť sekúnd pred prestávkou po prihrávke Zuzina z pravej na ľavú stranu sa parádne trafil Nuutinen pred odkrytou bránkou z kruhu – 2:0.

V strednom dejstve pridali Zvolenčania tretí gól v 23. minúte. Strelu Koleniča gólman Sedláček iba vyrazil a puk upratal za neho pohotový Kelemen – 3:0. Následne mali hokejisti z východu republiky dobré možnosti, no Baránek neuspel zblízka pred odkrytou bránkou HKM a úspešná nebola ani presilovka piatich proti trom v podaní Košíc. V polovici stretnutia sa odrazený puk dostal k Pulišovi a ten švihom nekompromisne strieľal spred bránkoviska – 4:0. Smolu hostí potom dokumentovali nevyužitými šancami Růžička a dvakrát Pospíšil, avšak aj domáci mali piaty zásah na 'paliciach', konkrétne v oslabení Kelemen s Tibenským a neskôr Marcinek a znovu Kelemen.

Mohlo by vás zaujímať Hokejová Detva má nakazených viac ako 90 percent kádra Čítajte

V tretej tretine Zvolenčanom vyšla aj tretia presilovka v stretnutí, tentoraz z kruhu prestrelil Sedláčka Bondra a zvýšil už na 5:0, zároveň išlo o tretí gól v početnej výhode HKM, čiže stopercentné využitie. Košiciam sa podarilo odpovedať. V 51. minúte sa prezentoval pekným prienikom Vopelka a sám pred Rahmom uspel – 5:1. Následne duel zdramatizovala bitka medzi Bondrom a Pavlinom, ktorá po trestoch priniesla druhý presný zásah hostí, postaral sa oň po prihrávke Chovana i so šťastím Růžička. Košice pridali 39 sekúnd pred koncom aj tretí gól, keď obrana Zvolena zabudla na Klhůfka a ten pokoril Rahma z dvoch metrov – 5:3. V samom závere mal ešte veľkú šancu na hetrik Kelemen, ale zblízka sa nepresadil.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.