Štvrtok, 1. október, 2020 | Meniny má ArnoldKrížovkyKrížovky

PAV Ostrá Lúka: Víťazstvá Kluza a Juhása. Životný výkon Matušku (+ FOTO a VIDEO)

Ostrolúcky kopec po roku privítal rýchle autá.

Igor Drotár skončil v sobotu tretí a v nedeľu štvrtý.Igor Drotár skončil v sobotu tretí a v nedeľu štvrtý. (Zdroj: Milan Černák)

OSTRÁ LÚKA. Tradičné preteky automobilov do vrchu na Ostrej Lúke sa napokon predsa len uskutočnili.

Ešte skôr ako začala vyčíňať pandémia nového koronavírusu, bolo oznámené, že tradičné podujatie majstrovstiev Slovenska bude v kalendári pre rok 2020 chýbať. Koronavírus však zmaril všetky plány.

Mohlo by vás zaujímať Kopcová sezóna sa predsa len začala: Na Babe spokojnosť Beníkovcov aj Matušku Čítajte

Po uvoľnení opatrení sa napokon predstavitelia Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) rozhodli odjazdiť pár podujatí a skrátiť seriál slovenského šampionátu. A v novo oznámenom kalendári už opäť figurovali aj preteky na Ostrej Lúke.

SkryťVypnúť reklamu

Počas oboch súťažných dní prialo motoristickému športu aj počasie, pretekárov sprevádzalo počas víkendu slnečné a letné počasie. Kvôli súčasnej celosvetovej situácii sme na Ostrej Lúke nevideli vlaňajšieho víťaza a majstra Slovenska – Věroslava Cvrčeka z Česka.

V štartovom poli nechýbali ani domáce želiezka v ohni – Martin Matuška a bratia Beníkovci.

Sobota

V sobotu bol najrýchlejším jazdcom v súčte dvoch jázd Poliak Waldemar Kluza na Škode Fabii s časovým súčtom dvoch jázd 2:41,012 s. Druhý skončil Martin Juhás na monoposte Tatus FR 2000, tretie miesto v celkovom hodnotení patrilo matadorovi Igorovi Drotárovi (Škoda Fabia R5).

Načítavam video...

Zvolenčan Martin Matuška (Intech FŠ) skončil v celkovom poradí na vynikajúcom 10. mieste. Deviata priečka mu v súčte dvoch jázd ušla o 4 desatiny sekundy. Vo svojej formulovej triede bol druhý.

Marcel Beník vyhral kategóriu HK1, celkovo v kategórii historikov bol druhý a v celkovom poradí na 29. mieste. Tomáš Beník bol štvrtý v HK1, piaty v celkovom poradí historikov a zo všetkých pretekárov skončil na 37. priečke.

Nedeľa

V nedeľu si prví dvaja jazdci zo soboty prehodili miesta.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C7A2K na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M7A2K na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).