Vláda pomôže PPS Group, hromadne prepúšťať zatiaľ nebude

Systém pomoci vláda formuje.

Zamestnancom podpolianskych strojární pomôže vláda.  Zamestnancom podpolianskych strojární pomôže vláda. (Zdroj: Ján Krošlák)

DETVA. Strojárska spoločnosť PPS Group Detva nebude zatiaľ hromadne prepúšťať. Firme s viac ako 750 kmeňovými zamestnancami pomôže vláda. Dohodli sa na tom predstavitelia parlamentu, vlády, spoločnosti a odborov na utorkovom rokovaní priamo v závode.

"Po dnešnom rokovaní môžem ľudí na Podpoľaní upokojiť. Vieme garantovať, že v prípade naplnenia našich dohôd ľudia v závode o prácu neprídu," povedal po rokovaní novinárom predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

"Presvedčili sme sa priamo na mieste, že dnes nie sme v situácii, že by všetci títo ľudia mali prísť o prácu," dodal.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podrobnosti nepovedali

Zároveň vyzval aj iných veľkých zamestnávateľov, aby v súčasnej situácii pri vzniku problémov vo firmách oslovili na rokovanie priamo zástupcov vlády.

"Záleží nám na tom, aby všetky firmy, ktoré pre koronavírus zaznamenali úpadok, sa po jeho prekonaní mohli vrátiť do života," povedal minister financií Eduard Heger (OĽaNO).

Systém pomoci pre PPS Group však nechcel bližšie konkretizovať, podľa neho sa aktuálne iba formuje.

Hrozba prepúšťania nie je úplne zažehnaná

Generálny riaditeľ firmy Michal Sýkora vyjadril presvedčenie, že závery rokovania sa premietnu aj do opatrení, ktoré sú nutné na to, aby firma prežila.

Hromadné prepúšťanie, ktoré spoločnosť avizovala začiatkom týždňa, je podľa neho nutné na to, aby firma mohla rýchlo reagovať na akékoľvek situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť.

SkryťVypnúť reklamu

"Musíme byť pripravení na to, že naši zákazníci predĺžia odstávky svojich výrobných liniek. Potom k tomu prepúšťaniu skutočne môže dôjsť," dodal.

Podľa predsedu závodných odborov Stanislava Ľuptáka toto stretnutie prinieslo zamestnancom PPS Group určitú nádej, že ostanú v práci, a to aj za cenu, že si budú musieť utiahnuť opasky. "Verím však, že opatrenia, ktoré sú dnes na stole, pomôžu firme aj zamestnancom prekonať toto náročné obdobie," zdôraznil.

Koronavírus SARS-CoV-2

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Zvolen

Komerčné články

  1. Jeden stavbár, druhý mikrobiológ. Bratia zvalcovali trh
  2. Farba ju nezachráni. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina
  3. Objav prírodný ionťák, ktorý stojí za výkonom J. Slafkovského
  4. Union drží prvenstvo v dostupnosti zdravotnej starostlivosti
  5. Cukrovar mení Trnavu na miesto, kde sny ožívajú
  6. Skládky nechceme, no moderných riešení sa obávame
  7. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v neznámom Bahrajne?
  8. Rozhovor: Slováci mohli žiť v Pacifiku. Štefánik im kúpil ostrov
  1. Objav prírodný ionťák, ktorý stojí za výkonom J. Slafkovského
  2. Union drží prvenstvo v dostupnosti zdravotnej starostlivosti
  3. Farba ju nezachráni. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina
  4. Skládky nechceme, no moderných riešení sa obávame
  5. Cukrovar mení Trnavu na miesto, kde sny ožívajú
  6. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v neznámom Bahrajne?
  7. Jeden stavbár, druhý mikrobiológ. Bratia zvalcovali trh
  8. Rozhovor: Slováci mohli žiť v Pacifiku. Štefánik im kúpil ostrov
  1. Rozhovor: Slováci mohli žiť v Pacifiku. Štefánik im kúpil ostrov 18 478
  2. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom 4 734
  3. Skládky nechceme, no moderných riešení sa obávame 4 701
  4. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v neznámom Bahrajne? 3 946
  5. Viacgeneračné rodiny: Slovenský recept na hádky? 3 771
  6. Farba ju nezachráni. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina 3 553
  7. Osem destinácií, kam na last minute dovolenku v septembri 2 985
  8. Cukrovar mení Trnavu na miesto, kde sny ožívajú 2 905
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Zvolen - aktuálne správy

Za prvých 6 mesiacov 2025 sa celkovo všetkými vlakmi ZSSK odviezlo o 1,5 % viac cestujúcich ako vlani v rovnakom období.

Viac cestujúcich, vyššia spokojnosť a rastúci záujem o špeciálne služby.


Zvolenská fontána sa zmenila na kvetinový záhon pred viac ako rokom.

Samospráva chce využiť eurofondy.


TASR
Ilustračné foto.

Previezli ju do nemocnice.


Prináša ľuďom radosť a nezabudnuteľné momenty, spája celé rodiny, komunity aj generácie. Reč je o futbale, ktorý je jednotkou na Slovensku.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu