Piata výhra v rade: Nové Zámky si odniesli zo Zvolena šesťgólový prídel

HKM Stráca na štvrtý Poprad už len bod.

HKM Zvolen - ilustračnéHKM Zvolen - ilustračné (Zdroj: HKM Zvolen)

HKM Zvolen - HC Mikron Nové Zámky 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 8. Parks (Corrin, Trotter), 35. Thompson (Mráz), 40. McPherson (Corrin, Trotter), 45. Halama (Mikúš, Švarný), 54. Mráz Marcinek, Kolenič), 59. Betker (Corrin, Thompson). Rozhodovali: Štefik, Rencz (Maď.) - Kis-Király (Maď.), Rojík, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1530 divákov

HKM Zvolen: Hollý – Kubát, Betker, S. Tomko, Corrin, Švarný, Meliško – Mikúš, Trotter, Halama – Parks, McPherson, Štrauch, Kelemen, Mráz, Thompson - Špirko, Tibenský, Marcinek – Kolenič

HC Mikron Nové Zámky: Nechvatal – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš – Bajtek, Šille, Stupka – Obdržálek, Fábry, Jurík – Števuliak, Hruška, Rogoň - Mikula, Holovič, Ondrušek

Mohlo by vás zaujímať Detva sa nezmohla ani na gól, Nitra jej uštedrila debakel Čítajte

Prvú šancu si vypracovali Zvolenčania vo vlastnom oslabení, keď sa do úniku dostal Parks, no Nechvatala neprekonal. Zaváhanie napravil v 8. minúte, keď tentoraz v presilovke trafil presne - 1:0. Zvolen v prvej tretine dominoval, súpera prestrieľal 17:6, no náskok nezveľadil.

V polovici druhej časti hry mali dobrú šancu na vyrovnanie hostia, ale Rogoň so Stupkom nezužitkovali prečíslenie, keď dobrý obranný zákrok predviedol Corrin. Záver dejstva patril Zvolenčanom, najprv v 35. minúte zvýšil na 2:0 Thompson, osem sekúnd pred klaksónom dorazil jeho strelu do bránky McPherson.

Novým Zámkom zápas príliš nevychádzal, v 45. minúte inkasovali kuriózny gól, keď spoza bránky skóroval Halama s prispením hosťujúceho brankára. Blízko k čestnému zásahu bol v 51. minúte Drtina, ale trafil iba žŕdku. Zvolenčania v závere pridali ďalšie dva góly, v 54. minúte upravil Mráz na 5:0 a 68 sekúnd pred koncom stanovil rezultát Betker.