Poprad má formu, presvedčila sa o tom aj Detva

Hokejisti spod Poľany Popradčanom nestrelili ani gól.

ilustračnéilustračné(Zdroj: TASR)

HK Poprad - HC 07 Orin Detva 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Paukovček (Ťavoda, Jacobs), 31. Zagrapan (Bjalončík), 47. Svitana (tr.s.). Rozhodovali: Korba, Rencz – Jobbágy, Kis-Király, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1294 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Fabian, Ťavoda, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Bjalončík, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Karterud – Matej Paločko, Mlynarovič, Kundrik – Králik

Detva: Petrík – Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Turan – Šišovský, Zuzin, Sýkora – Gašpar, Valent, Žilka – Ľupták, Podešva, Král – Čenka, V. Fekiač, Čacho – Török

Mohlo by vás zaujímať Zvolen neuspel na košickom ľade, jediný gól HKM strelil Tibenský Čítajte

Kontrolu nad priebehom prvej tretiny mali "kamzíci", ktorí hostí k ničomu nepustili. Popradčania však zahodili viaceré sľubné šance. Tutovku spálil americký útočník Jacobs, po strele Ervinga zazvonila konštrukcia Petríkovej bránky.

Po bezgólovej prvej tretine sa všetko podstatné udialo v prostrednej časti hry. Hneď v jej úvode udreli "kamzíci". V 22. minúte sa dorážkou pomedzi Petríkove betóny prezentoval Paukovček. Druhú presilovku v stretnutí zahrali domáci veľmi dobre. Zagrapan však nastrelil iba konštrukciu bránky. Po Svitanovej riskantnej prihrávke sa do úniku 2 na 1 dostala dvojica hostí Sýkora a Valent, ktorého Vošvrda však zakročil skvelým zákrokom. Vyrovnanie mal na hokejke i Kráľ, ten však pred popradskou bránkou neuspel ani na dvakrát. Napokon zahrmelo na opačnej strane. Hostia trestuhodne nevyhodili puk z obrannej tretiny. Bjaločník našiel pred bránkou osamoteného Zagrapana, ktorý si hravo poradil s bezmocným Petríkom - 2:0. V 39. minúte Detva znížila na rozdiel gólu. Ten však po konzultácii s videorozhodcom neplatil, keďže bol dosiahnutý nedovoleným spôsobom pohybom ruky.

Ku kontaktnému gólu mali hostia blízko v 43. minúte počas početnej výhody. Podešva však iba orazítkoval žrď Vošvrdovej bránky. Vzápätí si presilovku zahrali aj domáci. V nej unikol fínsky obranca Erving, ktorý bol pred Petríkom faulovaný. Z nariadeného trestného strieľania profitoval po peknom blafáku Patrik Svitana - 3:0. V závere sa často vylučovalo na popradskej strane. Napriek tomu si brankár Vošvrda udržal už štvrté čisté konto v sezóne.

1. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?