Poprad pokračuje vo víťaznej sérii, nezastavil ho ani Zvolen

Zvolenský tréner Peter Mikula uspel v domácom prostredí na lavičke Popradu.

(Zdroj: HKM Zvolen)

HKM Zvolen - HK Poprad 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 8. Kelemen (Fatul, Kolenič), 31. Kelemen (Mráz, Betker), 42. Trotter (Švarný) - 2. Jacobs (Paukovček, Leclerc), 6. Handlovský (Jacobs, Vandas), 30. Svitana (Zagrapan, Kozák), 47. Handlovský (Kozák), 60. Vandas (Erving, Nechvátal). Rozhodovali: Adamec, Goga - Orolin, Vyšný, vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Maier 5+10+DKZ za bitku - Mlynarovič 5+10+DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1371 divákov

HKM Zvolen: Tomek - Corrin, Betker, Švarný, Fatul, Maier, Drgoň, Tomko - Štrauch, Trotter, McPherson - Kelemen, Špirko, Thompson - Mráz, Šťastný, Bonis - Marcinek, S. Petráš, Tibenský - Kolenič

HK Poprad: Nechvátal – Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek – Vandas, Preisinger, Handlovský – P. Svitana, Zagrapan, Karterud – Leclerc, Paukovček, Jacobs – Kundrik, Mlynarovič, Bjalončík – Králik

Mohlo by vás zaujímať V nominácii trénera Petrovického aj hráči Detvy a Zvolena Čítajte

Hostia mali výborný štart do zápasu, už v 2. minúte sa dostali do prečíslenia Paukovček s Jacobsom a druhý menovaný rozvlnil sieť - 0:1. V 6. minúte prišiel ďalší úder pre Zvolen. Marcinek išiel na trestnú, no pobudol na nej len 32 sekúnd, keďže Handlovský z dorážky zvýšil na 2:0 pre Poprad. Domáci si následne zobrali oddychový čas a pomohlo im to, keďže sa im podarilo rýchlo znížiť. V 8. minúte vypálil Kelemen spoza obrancu a Nechvátal nestihol zareagovať - 1:2. Aj v ďalších minútach pokračoval svižný hokej s veľkým množstvom šancí. V 11. minúte mal vyrovnanie na hokejke Mráz, ale jeho strela skončila len na žrdi. Pri hre štyroch na štyroch najprv Jacobs preveril domáceho brankára Tomeka, na druhej strane sa ocitol v dobrej pozícii Trotter. V závere tretiny mali tlak hostia, ale tretí gól nepridali.

V úvode druhej časti mal dobrú príležitosť Špirko, ktorý si potiahol puk spoza bránky, no jeho strela mierila vedľa. Zvolen si následne zahral v početnej výhode, no bez strely na bránku. Hostia mali šancu na tretí gól v 27. minúte po akcii Mlynaroviča s Bjalončíkom, ale Tomek zachránil. O tri minúty neskôr sa mu to už nepodarilo, keď sa vo vlastnom oslabení dostal za obranu Svitana a zvýšil na 3:1. Tento stav však nevydržal ani minútu a domáci sa dotiahli opäť na rozdiel jedného gólu. V presilovke, v ktorej inkasovali, Kelemen dorazil Mrázovu strelu za Nechvátala a znížil na 2:3. V 34. minúte sa strhla hromadná bitka a Maier s Mlynarovičom museli predčasne pod sprchy. V závere si oba tímy vypracovali ešte po dobrej šanci, ale góly už nepadli.

Domácim hokejistom sa podarilo vyrovnať v 42. minúte, no krátko nato išli za sebou na trestnú Petráš a Kelemen a Poprad mal k dispozícii 26 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov. Dokázal ju využiť už po deviatich sekundách vďaka presnej strele Handlovského a opäť išiel do vedenia - 3:4. V 51. minúte mohol zlomiť zápas Zagrapan, ale prečíslenie troch na dvoch zakončil strelou mimo bránku. Zvolen doplácal na nedisciplinovanosť a zakrátko ponúkol hosťom ďalšiu presilovku. Tí ju však nevyužili a dráma pokračovala až do konca. V 54. minúte si dal pozor Nechvátal po šikovnom Špirkovom teči. Zvolenčania sa do záverečného tlaku ani veľmi nedostali a práve naopak, takmer inkasovali po šanciach Jacobsa a Vandasa. Domáci na poslednú minútu a pol odvolali Tomeka z bránky, no s výsledkom už nič neurobili. Bodku za zápasom dal 16 sekúnd pred záverečným hvizdom Vandas a pri jeho góle do prázdnej bránky si pripísal asistenciu aj brankár Nechvátal.