Detva bodovala na Liptove naplno

Podpolianski hokejisti udržali vedenie a získali tri body.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly: 11. J. Sukeľ, 46. Ru Huna (Oško, Vybiral) - 4. Šišovský (Zuzin, Chovan), 7. Gašpar (Turan, Podešva), 27. Zuzin (Gachulinec, Sýkora). Rozhodovali: Tscherrig, Snášel - Šoltés, Jobbágy, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1120 divákov

L. Mikuláš: Romančík – Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Stehlík – J. Sukeľ, Piatka, Kriška – Vybiral, Oško, L. Lunter – Nechaj, Uhrík, Michalík – Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík – Gachulinec, Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Turan - Sýkora, Zuzin, Šišovský – Žilka, Podešva, Gašpar – Král, V. Fekiač, Čenka - Ľupták, Valent, Čacho – Török

Mohlo by vás zaujímať Kvalitné pohronské derby: Zvolenčania zdolali rivala na jeho ľade Čítajte

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď sa už v 4. minúte ujali vedenia. Po rýchlom protiútoku sa presadil presnou strelou Šišovský. O ďalšie tri minúty bolo už 2:0 pre Detvu a opäť po brejku. Turan našiel v dobrej pozícii Gašpara a ten prekonal Romančíka. Pre Liptákov mohlo byť ešte horšie, hostia totiž hrali od 9. minúty presilovku, no pár sekúnd pred jej koncom si nedali pozor na zadné vrátka a J. Sukeľ znížil v úniku na 1:2. V ďalších minútach prvej tretiny sa hral bojovný hokej bez väčších šancí.

Liptáci si zahrali presilovku v úvode druhého dejstva, ale bez väčších možností. Detva udrela opäť v 27. minúte, Zuzin sa dostal do šance, prvú strelu ešte Romančík vyrazil, ale druhá už skončila v sieti - 1:3. Chvíľu nato trafil Ró. Huna len do žrde a domáci potom nevyužili ani ďalšiu početnú výhodu. Bez gólu sa skončila aj presilovka Detvy v 37. minúte.

Nádej pre Litovský Mikuláš vykresal v 46. minúte Ru. Huna, keď sa dostal medzi kruhy a presnou strelou rozvlnil sieť - 2:3. Liptáci sa v ďalších minútach snažili vyrovnať, no Detva a najmä brankár Petrík ich náporu odolali. Nič na tom nezmenila ani záverečná hra bez brankára.