Viac ako 4000 divákov sa gólu Zvolena nedočkalo

Pod Pustý hrad zavítali košickí hokejisti. O osude zápasu rozhodol jeden gól.

Momentka zo zápasu.Momentka zo zápasu. (Zdroj: HKM Zvolen)

HKM Zvolen - HC Košice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 18. Skokan (Belluš, Růžička). Rozhodovali: D. Konc, Novák - J. Konc, Synek, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4060 divákov.

Zvolen: Tomek – Švarný, Lowney, Corrin, Betker, Maier, Drgoň, Fatul – Štrauch, Špirko, McPherson - Bonis, Trotter, Thompson - Mráz, Halama, Kelemen - Marcinek, Petráš, Tibenský – Kolenič

HC Košice: Košarišťan - Repe, Slovák, Růžička, Čížek, Koch, Michalčin, Bučko - Eliaš, Chovan, Belluš - Klhůfek, Skokan, Rapáč - Jokeľ, Bortňák, Suja - Hrabčák, Vrábeľ, Milý

Mohlo by vás zaujímať Detva na ľade nováčika nestrelila ani gól Čítajte

Stredajší zápas mal pre domácich fanúšikov špeciálnu príchuť, keďže sa na ich vstupenky zložili hokejisti HKM Zvolen. Tí sa tak rozhodli kompenzovať fanúšikom slabý výkon v piatkovom zápase 16. kola Tipsport Ligy, keď na vlastnom ľade prehrali s Detvou 1:5.

A domáci hráči sa chceli revanšovať aj na ľade. Hosťujúceho Košarišťana tak preveril už po 20 sekundách Lowney. Úvodný tlak Zvolena pokračoval aj v ďalších minútach. Košičania sa prvýkrát vážnejšie ozvali až v 8. minúte a boli blízko gólu. Po prečíslení vypálil na Tomeka Jokeľ, ale domáci brankár si s jeho pokusom poradil. Na druhej strane mal pri avizovanom vylúčení šancu McPherson, ale ani on nepochodil. Zvolen si potom zahral presilovku, no takmer v nej inkasoval pri brejku Rapáča so Skokanom. Čo Košičanom nevyšlo v oslabení, podarilo sa v presilovke. Skokan sa pred bránkou dostal k odrazenému puku a v 18. minúte otvoril skóre.

V úvode druhého dejstva tempo upadlo a na prvú väčšiu šancu sa čakalo sedem minút, keď Košarišťan s námahou vyrazil štipľavú strelu Kelemena. V 34. minúte prišla ďalšia dobrá šanca domácich. Švarný a dvakrát ani Špirko však gólmana hostí neprekonal. Na druhej strane sa predviedol Tomek po nebezpečnom teči Jokeľa. Inak bolo na ľade dosť nepresností a tuho sa bojovalo o každý puk.

Mohlo by vás zaujímať Šiestakov sme pripravovali na rozhovor s hokejistami, zaujali ich aj staré noviny Čítajte

Hneď v úvode tretej časti pohrozili na jednej strane McPherson a na druhej Chovan. V 43. minúte sa dostal do samostatného úniku Klhůfek, vyskúšal blafák, no Tomek stihol roztiahnuť betóny. V 46. minúte si zahrali domáci ďalšiu presilovku, ale opäť ju nedokázali premeniť na vyrovnávajúci gól. V závere si Košičania strážili tesný náskok a Zvolen do tutoviek nepúšťali. Domáci to v záverečnej dvojminútovke vyskúšali bez brankára, súpera zatlačili a k vyrovnaniu sa už nedostali.

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku