Detva uspela v Trenčíne, Sýkora dvakrát skóroval

V bráne Podpoľancov sa objavil marek Šimko, ktorý v minulej sezóne pôsobil práve v Trenčíne.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

HK Dukla Trenčín - HC 07 WPC Koliba Detva 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Góly: 10. Chromiak (Štach, Švec), 37. Lapšanský (Štach), 57. Ferényi (Kajínek, McCormack) – 4. Sýkora (Šišovský), 6. Žilka (Jendroľ), 33. Sýkora, 34. F. Fekiač (Zuzin), 44. Török (Gašpar), 58. Zuzin (Sýkora). Rozhodovali: Adamec, Rencz - Kacej, Soltézs, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2957 divákov.

Trenčín: Tomek (34. Valent) – Rajnoha, McCormack, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha, od 21. Dužek – Sojčík, Mikyska, Alderson – Lapšanský, Sádecký, M. Valach – Bartovič, J. Švec, Michal Hlinka – Džugan, Ferényi, Chromiak

Detva: M. Šimko – Martin Chovan, Andersons, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec – J. Sýkora, P. Zuzin, Šišovský – R. Gašpar, P. Valent, Török – Žilka, Podešva, Ščurko (30. V. Fekiač) – Ľupták, Čacho, Čenka

Mohlo by vás zaujímať Detva v Nových Zámkoch skórovať nedokázala Čítajte

Domáci začali veľkou šancou, ktorú musel posudzovať videorozhodca, ale do vedenia išli hostia. V 4. minúte otvoril skóre po nájazde Sýkora a o dve minúty zvýšil dorážkou Žilka. Trenčania sa nenechali deprimovať a v ďalšom priebehu súpera zatlačili, vyťažili z toho však len zníženie Chromiakovým oblúčikom v 10. minúte a Švecom nastrelenú hornú žrďku v 13. minúte.

V strednej časti bola hra vyrovnaná, obe mužstvá sa dokázali dostávať ku streľbe, vrátane nájazdov, gólmani boli však pozorní a žiaden puk ich dlho neprekvapil. Až v 33. minúte sa trafil pred bránkou Sýkora a o minútu náskok Detvy zvýšil presilovkovou delovkou F. Fekiač. Početnú výhodu dokázali zúžitkovať aj domáci, ktorých v 37. minúte vrátil do hry Lapšanský strelou takmer od modrej čiary.

Keďže Trenčín pokračoval v zahadzovaní šancí a Detva nepoľavila v efektivite, trend vývoja skóre sa nezmenil ani v tretej tretine. V 44. minúte zblízka zavesil Török na 2:5 a hostia si už svoje víťazstvo rutinérsky ustrážili. V závere ešte stav skorigoval Ferényi, ale triumf Detvy spečatil do prázdnej bránky pri trenčianskej power play Zuzin.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Nemôžem mužstvu nič vyčítať, v ofenzíve sme si dokázali vypracovať veľa šancí, pri ich premieňaní sme však neboli chladnokrvní a výborný výkon podal súperov brankár. Súper bol efektívnejší a vždy rýchlo dokázal odpovedať na náš tlak.“

Mohlo by vás zaujímať Zvolen vrátil Miškovcu prehru, o troch bodoch rozhodol Kanaďan Bonis Čítajte

Josef Turek, tréner Detvy: „Tento zápas sa nám vydaril po všetkých stránkach, výborne sme sa pohybovali a dokázali sme aj strielať góly, výrazne nás podržal brankár Šimko. Teší nás, že sme tento náročný zápas dokázali zvládnuť.“

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Tipsport liga

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.