Detva uspela v Trenčíne, Sýkora dvakrát skóroval

V bráne Podpoľancov sa objavil marek Šimko, ktorý v minulej sezóne pôsobil práve v Trenčíne.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

HK Dukla Trenčín - HC 07 WPC Koliba Detva 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Góly: 10. Chromiak (Štach, Švec), 37. Lapšanský (Štach), 57. Ferényi (Kajínek, McCormack) – 4. Sýkora (Šišovský), 6. Žilka (Jendroľ), 33. Sýkora, 34. F. Fekiač (Zuzin), 44. Török (Gašpar), 58. Zuzin (Sýkora). Rozhodovali: Adamec, Rencz - Kacej, Soltézs, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2957 divákov.

Trenčín: Tomek (34. Valent) – Rajnoha, McCormack, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha, od 21. Dužek – Sojčík, Mikyska, Alderson – Lapšanský, Sádecký, M. Valach – Bartovič, J. Švec, Michal Hlinka – Džugan, Ferényi, Chromiak

Detva: M. Šimko – Martin Chovan, Andersons, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec – J. Sýkora, P. Zuzin, Šišovský – R. Gašpar, P. Valent, Török – Žilka, Podešva, Ščurko (30. V. Fekiač) – Ľupták, Čacho, Čenka

Mohlo by vás zaujímať Detva v Nových Zámkoch skórovať nedokázala Čítajte

Domáci začali veľkou šancou, ktorú musel posudzovať videorozhodca, ale do vedenia išli hostia. V 4. minúte otvoril skóre po nájazde Sýkora a o dve minúty zvýšil dorážkou Žilka. Trenčania sa nenechali deprimovať a v ďalšom priebehu súpera zatlačili, vyťažili z toho však len zníženie Chromiakovým oblúčikom v 10. minúte a Švecom nastrelenú hornú žrďku v 13. minúte.

V strednej časti bola hra vyrovnaná, obe mužstvá sa dokázali dostávať ku streľbe, vrátane nájazdov, gólmani boli však pozorní a žiaden puk ich dlho neprekvapil. Až v 33. minúte sa trafil pred bránkou Sýkora a o minútu náskok Detvy zvýšil presilovkovou delovkou F. Fekiač. Početnú výhodu dokázali zúžitkovať aj domáci, ktorých v 37. minúte vrátil do hry Lapšanský strelou takmer od modrej čiary.

Keďže Trenčín pokračoval v zahadzovaní šancí a Detva nepoľavila v efektivite, trend vývoja skóre sa nezmenil ani v tretej tretine. V 44. minúte zblízka zavesil Török na 2:5 a hostia si už svoje víťazstvo rutinérsky ustrážili. V závere ešte stav skorigoval Ferényi, ale triumf Detvy spečatil do prázdnej bránky pri trenčianskej power play Zuzin.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Nemôžem mužstvu nič vyčítať, v ofenzíve sme si dokázali vypracovať veľa šancí, pri ich premieňaní sme však neboli chladnokrvní a výborný výkon podal súperov brankár. Súper bol efektívnejší a vždy rýchlo dokázal odpovedať na náš tlak.“

Mohlo by vás zaujímať Zvolen vrátil Miškovcu prehru, o troch bodoch rozhodol Kanaďan Bonis Čítajte

Josef Turek, tréner Detvy: „Tento zápas sa nám vydaril po všetkých stránkach, výborne sme sa pohybovali a dokázali sme aj strielať góly, výrazne nás podržal brankár Šimko. Teší nás, že sme tento náročný zápas dokázali zvládnuť.“