Detva v Nových Zámkoch skórovať nedokázala

Domáci gólman Kristín si udržal čisté konto.

ilustračnéilustračné (Zdroj: TASR)

HC Mikron Nové Zámky - HC 07 WPC Koliba Detva 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 6. Pospíšil (Jurík, Urban), 15. Jakúbek (Fábry, Mikuš), 60. Urban (Ordzovenský). Rozhodovali: Novák, Müllner - Frimmel, Jurčiak, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1036 divákov

Nové Zámky: Kristín – Šmach, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Hain, Drtina, Ondrušek, Dlugoš – Pospíšil, Urban, Jurík – Štumpf, Hruška, Bajtek – Jakúbek, Fábry, Rogoň – Múčka, Kováčik, Bečka

Detva: Petrík - Chovan, Andersons, Kuklev, Golian, Jendroľ, Fekiač, Ľalík, Gachulinec – Podešva, Zuzin, Šišovský – Gašpar, Valent, Surový – Žilka, Fekiač, Ščurko – Ľupták, Čacho, Čenka

Mohlo by vás zaujímať Štvorgólový uragán, Zvolen pokoril Nitru až v záverečnej tretine Čítajte

Ako prví vážnejšie pohrozili hostia z Detvy. Valentov pokus spomedzi kruhov Kristín zneškodnil a vzápätí si poradil aj s veľkou šancou Surového. Na druhej strane zobral na útočnej modrej Urban puk, ale Petríkov betón bol rýchlejší. To však neplatilo v 6. minúte, keď sa spomedzi kruhov švihom presadil domáci Pospíšil. V polovici prvej tretiny hrali Detvania presilovku a predovšetkým Fekiač mohol vyrovnať. Odkrytú bránku však netrafil ideálne a Kristín v sklze puk vyrazil. Domáci mohli pridať aj druhý gól. Hruška prenechal puk v útočnom pásme Bajtekovi, ktorý ho posunul na Štumfa a ten z prvej vypálil len do Petríka. V 15. minúte sa Novozámčania radovali po druhý raz. V presilovke dostal od Fábryho dobrú prihrávku Jakúbek a švihom poslal puk do protiľahlého vinkla.

V úvode druhého dejstva sa dostala do úniku dvojica Hruška, Štumpf, ale druhý menovaný vypálil len do brankára. O niekoľko sekúnd neskôr mohol Štumpf svoje zaváhanie napraviť, ale Petrík schoval puk do lapačky. V obrovskej príležitosti sa ocitol aj hosťujúci Podešva, no tiesnený nedokázal zasunúť puk do odkrytej bránky. Blízko k zníženiu bol Gašpar, ktorý v presilovke poslal príklep z prvej do spojnice Kristínovej bránky. V tej istej presilovke predviedol Kristín skvelý zákrok, keď sa rýchlo presunul a zneškodnil pokus hosťujúceho hráča. Rovnako si poradil aj s pokusom Žilku.

Od úvodu tretej tretiny boli oba tímy hladné po góle. Do prečíslenia sa dostala dvojica Pospíšil, Fábry, no druhý menovaný namieril iba do brankára Detvy. Hráči Detvy sa neustále tlačili do súperovej bránky. Veľkú šancu mal na hokejke Chovan, no z prvej nedokázal poslať puk do siete. Na druhej strane mohol zvýšiť na rozdiel troch gólov Jurík, ale sám zoči-voči Petríkovi blafákom neuspel. V polovici záverečnej tretiny sa hra opäť vyrovnala. Štyri sekundy pred záverečným hvizdom strelil tretí gól domácich do prázdnej bránky Urban.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji