Prvá výhra Detvy, uspela pod Zoborom

Detvianski hokejisti získali prvé body v sezóne na horúcom ľade Nitry.

ilustračnéilustračné(Zdroj: TASR)

HK Nitra - HC 07 ORIN Detva 3:5 (1:3, 2:2, 0:0)

Góly: 9. Čaládi (Hlinka), 30. Kollár (Pupák, Š. Nemec), 32. Scheidl (Sloboda, Blackwater) - 7. Törok (V. Fekiač), 16. Andersons (J. Sýkora, Chovan), 18. J. Sýkora (Šišovský), 25. F. Fekiač (Žilka, Čacho), 38. J. Sýkora (Šišovský, Zuzin) Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Synek, Kacej, vylúčení: 3:5 na 2 min., navyše: Blackwater (Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1873 divákov.

Nitra: Šimboch (25. Hanuljak) – Mezei, Rais, Pupák, Š. Nemec, A. Sloboda, M. Versteeg, Hlinka – Blackwater, Kollár, Rác – Scheidl, Kerbashian, Lušňák – Šimun, Fetkovič, Fominych – Čaládi, Minárik, Csányi – Hrušík

Detva: Petrík – Andersons, Martin Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Král – J. Sýkora, Zuzin, Šišovský – Surový, Valent, Gašpar – Čacho, Podešva, Žilka – Čenka, V. Fekiač, Török

Mohlo by vás zaujímať Rangers zredukovali káder, brankár Húska sa presúva na farmu Čítajte

Úvodná tretina sa hrala zo strany na stranu. Lepší pohyb ukázali hostia z Detvy, ktorí potrestali zaváhania Nitranov až trikrát. Skóre otvoril v 7. minúte Törok po chybnej rozohrávke - 0:1. Vyrovnať sa podarilo Nitre o dve minúty zásluhou Čaládiho. V 16. minúte prepadla defenzíva Nitry, čo využil Andersons - 1:2. Veľmi zlú tretinu pre Corgoňov uzavrel tretím gólom Sýkora.

V prvej polovici druhej tretiny sa Nitrania ešte nepoučili a dávali Detve priveľa priestoru. Gól z hokejky Fekiača na 1:4 už vyhnal Šimbocha z brány. Od druhej polovici domáci zlepšili a hlavne zjednodušili hru. Chodili pred brankára Petríka a dvakrát sa im to vyplatilo. V 30. minúte úspešne tečoval strelu Kollár a o dve minúty ho napodobnil Scheidl. Góly dodali energiu tímu aj fanúšikom a Nitra bola späť v hre. V predposlednej minúte odskočila Detva na rozdiel dvoch gólov. Zároveň s gólom bol atakovaný jeho strelec Sýkora a Blackwater putoval pod sprchy. Útočník Detvy odišiel zjavne otrasený za pomoci lekára do šatne.

Na prekvapenie všetkých Sýkora od tretej tretiny v hre pokračoval. V poslednej dvadsaťminútovke sa ukázalo, že to nie je deň Nitry. Detva sa snažila ubrániť vedenie a všetky puky jednoducho vyhadzovala. V 49. minúte mal azda jedinú dobrú príležitosť posledného dejstva Fetkovič, ale Petrík Detvu podržal. Hostia si dokázali ustrážiť dvojgólový náskok a z Nitry si odviezli tri body.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Zápas sme si predstavovali úplne inak. Opäť, ako v Poprade, sme urobili obrovské individuálne chyby, za ktoré nás súper trestal. Také chyby nás psychicky zrážajú. Potom ani základné veci nezvládame. Dostávame sa pod psychický tlak. S takými hrubými individuálnymi chybami je ťažké zvládať zápasy. Pokiaľ ich neodstránime, tak to budeme mať ťažké.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Odohrali sme výbornú prvú tretinu. Mali sme ďalšie šance a rozdiel mohol byť väčší. V druhej tretine sme pokračovali vo veľmi dobrom výkone, ale ponúkli sme súperovi presilovky. Využili to, vytvorili si obrovský tlak a priblížili sa na rozdiel gólu. Zlomový gól bol na 5:3. Hrali sme srdcom a vzadu sme si to postrážili. Výborne zachytal brankár Petrík. V Nitre sa vždy hrá ťažko, takže si to vážime.“