Regionálny futbal v kocke: Výsledky, komentáre, zostavy od III. ligy po II. triedu

Tradičný podrobný prehľad víkendového diania na futbalových trávnikoch v regióne a okrese.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: Ľudovíť Neupauer)

Tipos III. liga Stred

Kováčová – Fiľakovo 3:2 (1:0)

Góly: 42. a 65. Bordun, 51. Skydan – 76. a 78. Püšpöky. ŽK: 0 – 2. Rozhodoval: Foltán, 280 divákov.

Kováčová: Polóny – Majerčík, Čákovský, Skydan, Macuľa, Ríša, Šanta (75. Obiechina), Bordun (69. Fašang), Turňa, Kurta, Turák

Súvisiaci článok Dôležité tri body pre MFK Zvolen. O výhre rozhodol obranca Pavlík Čítajte

Úvod stretnutia mali lepší hostia z Fiľakova. Síce ich domáci nepustili do šancí, ale hostia boli aktívnejší a Prameň musel riešiť nepríjemné situácie pri šestnástke. Potom prevzali iniciatívu domáci futbalisti. Mali lepší ťah na bránu, viac útočili z čoho pramenil v závere polčasu aj prvý gól zápasu. V 42. minúte sa odrazila lopta na roh šestnástky hostí, oprel sa do nej Bordun, ktorý volejom z prvej preloboval brankára na zadnú tyč. Tento gól do šatne pomohol domácim. Po zmene strán bolo už 2:0, v 51. minúte sa presadil Skydan. Kováčová mala hru pod kontrolou. V 65. minúte sa po centri na zadnú žrď znova presadil Bordun – 3:0. zdalo sa, že zápas je rozhodnutý, ale opak bol pravdou. Futbalisti Kováčovej odohrali v týždni aj pohárový zápas, čo sa zrejme prejavilo v tomto zápase. Domáci museli prestriedať, pretože im dochádzali sily a prejavili sa drobné zranenia. Hráči, ktorí naskočili, nepriniesli požadovanú kvalitu. Hostia si začali vypracovávať pološance. V 76. minúte sa však po dorážke v päťke domácich presadil Püšpöky. O pár minút neskôr opäť úradoval tento hráč, ktorý prekonal Polónyho v bráne Kováčovej po peknej strele. Dráma sa však nekonala, domáci Fiľakovčanov už k ničomu nepustili a zaslúžene ubránili jednogólový náskok a tešili sa z ďalších troch bodov.

Ostatné výsledky 6. kola: Zvolen – Námestovo 1:0, Čadca – Martin 1:3, R. Sobota – Bánová 1:1, Rakytovce – Krásno 2:3, Žarnovica – Lučenec 1:3, O. Veselé – L. Štiavnica 3:0, L. Hrádok – Kalinovo 1:2

Hriňová – Príbelce 2:2 (0:0)

Góly: 57. Marcinek, 90. Zachar – 38. Hriň, 48. M. Kurák (11 m). ŽK: 3 – 5. Rozhodoval: Horný, 150 divákov.

Hriňová: Vreštiak – Miklian, Purdek (75. Zachar), M. Bariak, Melich (82. Poduška), Šufliarsky (52. Bambura), Slosiarik, Paprčka, Hanes (83. Gombala), Malček, Marcinek

Pod Poľanou sa hral bojovný zápas z oboch strán. Lepší úvod mali domáci, ktorí si vytvorili dve zaujímavé šance, ale ani jedna z nich sa neujala. Hostia sa spoliehali najmä na brejky. V závere prvého polčasu udreli Príbelce, peknou strelou sa prezentoval Hriň. V úvode druhého dejstva ušiel hosťujúci Kurák po ľavej strane, Hriňová zatiahla ručnú brzdu v pokutovom území. Samotný faulovaný futbalista penaltu premenil – 0:2. Domácich nepriaznivý vývoj nezlomil, v 57. minúte znížil Marcinek. Spartak prevzal iniciatívu, vytváral si šance, ale gólmana hostí sa im nedarilo prekonať. Vytúžený gól Hriňovej prišiel až v záverečnej minúte zápasu, keď sa ujala prudká bomba Zachara. V nastavenom čase si domáci vypracovali ešte niekoľko šancí, ale stav sa už nemenil. Deľba bodov je v konečnom dôsledku zaslúžená.

Poltár –Detva 2:2 (2:1)

Góly: 16. CharlesChibueze (11 m), 26. Fungáč – 2. Matović(11 m), 90. Sekereš. ŽK: 5 – 5. Rozhodoval: Konček, 230 divákov.

Detva: Bašić – Stanković, Sekereš, Ilić, Jedlička, Berkeš, Matović, Rapčan, Tužinský, Šťastný (46. Jaloviar), Škopík

Detva mala raketový štart do zápasu, v 2. minúte premenil pokutový kop Matovič. Domáci vyrovnali taktiež z penalty. Pekný prienik domácich zastavila Detva až faulom. Z bieleho bodu sa nemýlil Charles Chibueze. Domáci prevzali iniciatívu, Fungáčovo sólo skončilo len na brankárovi hostí. V 28. minúte sa už ten istý hráč presadil, keď umiestnil loptu k žrdi – 2:1. Po zmene strán mal Poltár niekoľko brejkov, ktoré sa gólom neskončili. V 76. minúte Detva opäť kopala penaltu, ale Matoviča vychytal domáci gólman. Hostia sa tešili napokon z vytúženého bodu, ktorý zariadil v nadstavenom čase po centrovanej lopte Sekereš.

Tornaľa –Pliešovce 1:0 (1:0)

Gól: 42. Nyiri. ŽK: 4 – 6. ČK: 1 – 0. Rozhodoval: Legíň, 200 divákov.

Pliešovce: Sekula – Draxler, Kouřil, Malatinec, Homola, Záchenský (78. Rell), Hradňanský, Kudlík, Hraško (37. Grajciar), Vreštiak, Jamnický

Pliešovce mali lepší vstup do zápasu, prvú šancu mal Hraško, ale domáci brankár jeho pokus zázračne kryl. V 15. minúte domáci Migalvic triafa vedľa. Následná šanca Tatrana sa skončila na pozornom brankárovi Tornale. V 41. minúte Duczman centroval loptu, ktorú pätičkou do brány umiestnil Nyiri – 1:0. Pliešovce mohli vyrovnať o dve minúty, ale Kouřil namieril len do brvna. Domáci hrali od 50. minúty bez vylúčeného Betíka. Pliešovce mali síce početnú výhodu, ale útoky sa striedali na oboch stranách. Bližšie k výhre mali hostia z Pliešoviec, ale Tornaľa s vypätím všetkých síl udržala najtesnejšie víťazstvo.

Ostatné výsledky 6. kola: Šalková – Č. Balog 3:2, Tisovec – Hajnáčka 4:1, Podkonice – S. Ďarmoty 5:1, Badín – Medzibrod 2:0

B. Štiavnica – Lieskovec 2:2 (1:2)

Góly: 31. Hudák, 49. Kminiak – 34. vlastný, 42. Hámorník. ŽK: 1 – 2. Rozhodoval: Vallo, 80 divákov.

Lieskovec: Kubajda – Pet. Kováč, Šimšík, Vronský, Sudimak, Trnavský, Vrbovský, Hámorník, Golian (90. Pav. Kováč), Kováčik (61. Borgoň), Vrana

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C65PX na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M65PX na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).

6. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
  7. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
  8. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?

Vlaky budú jazdiť bez sprievodcov

Nový grafikon prináša viaceré zmeny aj na trať Zvolen – Šahy. Železničná spoločnosť je v hodnotení obnovenej prevádzky opatrná.

Na trati Zvolen - Šahy už budú jazdiť vlaky bez sprievodcu. Ilustračné foto.