Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Slovnaft Cup: Zvolen rozstrieľal D. Nivu, postupuje aj Kováčová či Lieskovec

Nová futbalová sezóna 2019/2020 odštartovala prvým kolom pohárovej súťaže Slovnaft Cup, do ktorého zasiahlo 8 tímov z nášho regiónu.

Kapitáni D. Novy a Zvolena si podávajú ruky s hlavným rozhodcom zápasu 1. kola Slovnaft Cupu.Kapitáni D. Novy a Zvolena si podávajú ruky s hlavným rozhodcom zápasu 1. kola Slovnaft Cupu.(Zdroj: Miloš Masarik)

OŠK Dobrá Niva – MFK Zvolen 1:12 (1:6)

Góly: 33. Molnár – 2. 43. , 57. (11 m), 63. Hric, 5. a 6. V. Slovák, 12. Tannhauser, 41. Neušel, 46., 84. Suja, 76. Psársky, 88. Čief. ŽK: 0 – 0. Rozhodoval Legíň, 300 divákov.

D. Niva: Vilhan – Vidhold, Hrčka, Kúdelka, Cibuľa, M. Kucbel (65. Lacko), J. Kucbel, Ziman (55. Žiga), Kyslý, Hanuska, Molnár (80. Plichta).

Zvolen: Mráz – Cavar, Bil, Kotora, J. Slovák (61. Čief), Antal, Neušel, Valach (46. Suja), Tannhauser, Hric (65. Psársky), V. Slovák

Mohlo vy vás zaujímať Tréner Foltán hodnotí letnú prípravu. Zvolenčania ju zakončili remízou Čítajte

Hostia začali podľa predstáv útočnou snahou a už v 7. minúte bolo o osude celého zápasu rozhodnuté. Najprv v 2. minúte Kotorov pas Bil predĺžil na Hrica, ktorý s prehľadom otvoril skóre. V 5. minúte po akcii Hrica zvýšil na 2:0 Vlado Slovák, ktorý aj v 6. minúte zužitkoval okatú prihrávku Hrica, pridal tretí gól. V 12. minúte Tannhauser premenil dlhú Kotorovu prihrávku – 4:0.

Potom Zvolenčania nepremenili čisté šance, keď Vilhan vychytal najprv Antalovu strelu, neskôr vytesnil na roh Hricovu tutovku a do siete nepustil ani hlavičku Vlada Slováka. Po jedinej chybe hosťujúcej obrany prenikol pred Mráza v 33. minúte Molnár a strelil jediný gól domáceho piatoligistu.

Do polčasu mohli hostia hrajúci už v tréningovom tempe skórovať viackrát, no najprv Tannhauser, potom ani Hric neskórovali z piatich metrov. V 41. minúte po biliardovej akcii pridal piaty gól MFK Neušel, polčasový účet uzavrel Hric.

Trénerovi Foltánovi vyšli striedania, keď druhé dejstvo otvoril gólom pri prvom dotyku s loptou Suja – 1:7. Dobronivčania dostali napokon poriadnu dvojcifernú nakladačku, keď loptu zo siete lovili dvanásťkrát.

Lovča – Kováčová 0:6 (0:1)

Góly: 35. Kurta, 59., 86. Bordun, 65. Eperješi, 81., 85. Giertl. ŽK: 0 – 1. Rozhodoval: Kuchárský, 150 divákov.

Kováčová: Strapec – Shuper, Macuľa (46. Fašang), Čákovský, Lauč, Majerčík (62. Eperješi), Ríša, Turňa, Giertl, Bordun, Kurta (46. Skydan)

Hral sa slabší zápas, hostia boli favoritom, loptu mali na svojich kopačkách, ale pohybovo extra nevynikali. Domáci sa v prvom dejstve snažili hrať na dlhé nakopávané lopty pred bránu Prameňa, ale výraznejšiu šancu si z toho nevytvorili.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C63DE na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M63DE na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).