BANSKÁ BYSTRICA. V jednom z okresov nášho kraja vyšetruje polícia zločin týrania blízkej a zverenej osoby.
Rodičia dievčaťa tu mali svojej dcére dlhodobo spôsobovali utrpenie. Informuje o tom polícia na svojej stránke s tým, že dievča bolo dlhodobo neprimerane zneužívané na domáce práce, ktoré muselo vykonávať v čase, keď majú deti spať.

"Zakazovali jej chodiť von, stretávať sa s kamarátmi, odopierali jej prístup k jedlu, na raňajky si na stole našla maximálne vodu," informuje polícia.
Jedávala mrazenú pizzu alebo suchý chlieb, na Vianoce mala mrazené rybie prsty s chlebom a jedlo, ktoré mali doma, si zobrať nemohla.
Jeden mesiac bolo dievča dokonca „za trest“ v škole bez obedov. Keď jej spolužiaci obedovali, ona sa mohla iba pozerať.
"Týranie však malo aj formu fyzického násilia, dievča dostávalo facky a kopance na zemi, pričom ju vulgárne ponižovali. Domov sa jej stal väzením, v ktorom dievčatko zamykali a vzali jej kľúče, aby sa nemohla dostať von," informuje polícia.
Situáciu chcela riešiť samovraždou
Keď bola chorá, ako to už v bežných rodinách býva, rodičia idú s dieťaťom k lekárovi, čo sa v tomto prípade zďaleka povedať nedá. Dievča sa muselo liečiť svojpomocne, alebo musela chodiť do školy chorá. Toto všetko a ešte mnoho ďalších vecí prežívalo mladé dievča v strachu a bezmocnosti dlhšie obdobie.

"Kvôli citlivosti prípadu nemôžeme uviesť bližšie detaily prípadu, ktoré sa diali za zatvorenými dverami tejto domácnosti. Takýto život v strachu a strese dohnalo dievča k pokusu o samovraždu, " informuje polícia.
Polícia tiež vyzýva obyvateľov, aby neboli ľahostajní k takýmto prejavom: „V prípade, že budete mať poznatky alebo podozrenie, že sa niečo podobné deje vo vašom okolí, v každom prípade je na mieste túto skutočnosť oznámiť
prostredníctvom známych telefónnych čísiel 112 a 158. V prípade, ak políciu z osobných dôvodov nechcete kontaktovať vôbec, môžete týranie detí nahlásiť i na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.“
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny má zriadenú pre tento účel bezplatnú infolinku (tel. č. 0800191 222), kde sa môžete dozvedieť viac o možnostiach postupu.
Autor: ETA