Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Regionálny futbal: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od IV. ligy po II. triedu

Ako sa darilo tímom z nášho regiónu v nižších súťažiach? Ponúkame vám všetko v jednom článku.

Futbalisti Zv. Slatiny (v žltom) sa šplhajú nahor v tabuľke I. triedy - ilustračnéFutbalisti Zv. Slatiny (v žltom) sa šplhajú nahor v tabuľke I. triedy - ilustračné (Zdroj: Milan Černák)

IV. liga skupina Juh

Kováčová – Medzibrod 2:2 (2:1)

Góly: 12. Turák, 32. Šanta – 39. Matis, 77. Pipich. ŽK: 1 – 0. Rozhodoval: Škvarek, 250 divákov.

Kováčová: Polóny – Plavec, Shuper, Skydan, Majerčík, Ríša, Duda, Bordun, Giertl (46. Shushpanov), Šanta (65. Hanulík), Turák

Prečítajte si tiež: Vyrovnaný duel s favoritom. Zvolenčania príkladne bojovali, bod si zaslúžili Čítajte

Domáci vstúpili lepšie do zápasu, čo korunovali už v 12. minúte gólom Turáka. Prameň mal hru pod kontrolou, hostia sa snažili o brejky, ktoré ale domáci zachytávali a v 32. minúte sa im podarilo pridať druhý gól zásluhou Šantu. Medzibrodu sa podarilo ešte v závere polčasu znížiť, keď sa presadil Matis po centrovanej lopte na zadnú tyč. Druhé dejstvo prinieslo viacero šancí na oboch stranách. Ujala sa však už len tá zo 77. minúty, keď sa presadil hosťujúci Pipich, ktorý vyrovnal na 2:2. Hral sa však behavý a kvalitný zápas a aj keď domáci siahali po troch bodoch, remíza je spravodlivá.

SkryťVypnúť reklamu

Detva – Pliešovce 1:1 (1:0)

Góly: 24. Krstich – 54. Vilhan. ŽK: 3 – 3. Rozhodoval: Katreniak, 80 divákov.

Detva: Torbica (32. Lakota) – Šťastný, Škopík, Krstich, A. Michálik, Sekereš, Mičuda, Rapčan, Karásek, Tužinský, Šulek

Pliešovce: Sekula – Palovič (46. Polaček), Kouřil, Vilhan, Hradňanský, Sýkora, Bobor, Benedik, Kudlík (88. Malatinec), Hraško, Jamnický

Počasie síce nebolo ideálne, ale hral sa kvalitný zápas. Veď oba tímy sú namočené v záchranárskych prácach a chceli naplno bodovať. Prvá desaťminútovka vyšla lepšia domácim, ktorí mali optický tlak a vytvorili si dve čisté šance, ale brankár Sekula hostí podržal. V 15. minúte mal čistú šancu Vilhan, ale trestuhodne ju zahodil. Pliešovce mali ďalšie šance, ale prekonať domáceho brankára sa im nedarilo. A udrela Detva, v 24. minúte otvoril skóre Krstich. Po zmene strán sa podarilo hosťom vyrovnať. Po Polačekovej prihrávke zo štandardky vyrovnával v 54. minúte Vilhan. Hostia ale doplatili na ne-premieňanie šancí. Vilhan, Kudlík ani Bobor svoje príležitosti nevyužili, domáci hrozili z brejkov, ale na deľbe bodov sa už nič nezmenilo.

Hriňová – S. Ďarmoty 2:1 (0:0)

Góly: 47. a 55. Pohorelec – 78. Nilaš. ŽK: 0 – 2. Rozhodoval: Horný, 150 divákov.

Hriňová: J. Vreštiak – Miklian, Halama, Bariak, Slosiarik, Šufliarsky (83. Hronček), D. Vreštiak, Pohorelec, Malček, Bambura (70. Ľupták), Marcinek (46. Paprčka)

Zápas bol od úvodu vyrovnaný. V 15. minúte hostia mali veľkú šancu, ich hráč šiel sám na brankára, chcel ho prelobovať, ale obrana Hriňovej zatiahla v hodine dvanástej ručnú brzdu a bol z toho iba roh. V ďalšom priebehu prvého dejstva si vypracovali šance oba tímy, ale gól fanúšikovia ešte nevideli. Od úvodu druhého polčasu si domáci vytvorili veľký tlak, súpera nepustili za jeho polovicu, z čoho pramenili dva góly Pohorelca. V polovici druhého dejstva sa hra opäť vyrovnala, šance si vypracovali aj hostia. V 78. minúte domáci faulovali, nariadenú penaltu Nilaš premenil až na druhýkrát – 2:1. Po tomto momente chceli S. Ďarmoty vyrovnať, ale skóre sa už nemenilo.

Ostatné výsledky 20. kola: Príbelce – Č. Balog 3:2, Tornaľa – Rakytovce 0:2, Tisovec – Šalková 2:1, N. Baňa – Badín 0:2.

B. Štiavnica – Lieskovec 2:0 (2:0)

Góly: 19. M. Pachinger, 31. D. Budinský (11 m). ŽK: 3 – 2. Rozhodoval: Konček, 105 divákov

Lieskovec: Pav. Kováč – Pet. Kováč, Vrbovský, Vronský, Borgoň, Sylvester, Vrana, Výbošťok (83. Ratkovský), Kováčik (78. Ivan), Krkoš, Šimšík

Domáci po zahanbujúcich výsledkoch spôsobených oklieštenými zostavami v posledných týždňoch chceli ukázať, že sa vedia zomknúť a hrať futbal. V bojovnom prvom polčase boli Štiavničania aktívnejší a snažili sa prenikať do dobre postavenej obrany hostí. Po jednej z krídelných akcií sa ujali vedenia. Po centrovanej lopte Budinského a hlavičke Pachingera bolo 1:0. Do konca prvého polčasu sa opäť po krídelnej akcii podarilo domácim preniknúť do pokutového územia, tam si nedovolene počínal hosťujúci obranca a z nariadeného pokutového kopu sa Budinský nemýlil – 2:0.

Druhý polčas sa hra otočila a Lieskovec bol aktívnejší. Domáci sa museli brániť a hrozili len z protiútokov. Zdramatizovať zápas hostia mohli z pokutového kopu, ale našťastie pre domácich, kapitán Vronský bránku vysoko prestrelil. Domáci sa už tlaku ubránili a po dlhšej dobe získali tri body. NINO BARÁK

Krupina – Podkonice 0:4 (0:2)

Góly: 35. a 66. Selecký, 38. Sedliak, 62. Rusnák. ŽK: 0 – 2. Rozhodoval: Laššák, 100 divákov.

Krupina: Rabota – Križan (46. Murín), P. Kindernaj, Pálka, Strhársky, Boháčik, J. Kindernaj (81. Ližbetin), Valica, Paľov (46. Lietava), Selecký (84. Povalač), Bohuš (73. Frčka)

Do Krupiny prišiel líder tabuľky a do vedenia mohli ísť domáci, ktorí mali dobrý vstup do stretnutia. Domáci záložník bránku preloboval, následne prišla chyba Strojára a do vedenia šli hostia zásluhou Seleckého. O tri minúty prišla ďalšia chyba domácich, ktorú trestal Sedliak – 0:2.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5WMG na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5WMG na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.