Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Regionálny futbal v kocke: Lieskovec je už tretí, Krupina zaskočila favorita

Prinášame vám podrobný prehľad víkendového futbalového diania.

Lieskovec poskočil v piatej lige už na tretie miesto.Lieskovec poskočil v piatej lige už na tretie miesto.(Zdroj: Milan Černák)

IV. liga skupina Juh

Pliešovce – Hriňová 6:2 (2:2)

Góly: 17. a 81. Kudlík, 45. Benedik, 66. Bobor, 70. Vilhan, 77. Strhársky – 30. Šufliarsky, 36. Bariak. ŽK: 1 – 0. Rozhodoval: Medveď, 100 divákov.

Pliešovce: Sekula – Kouřil, Vilhan (73. Strhársky), Malatinec (65. Polaček), Hradňanský, Sýkora, Bobor, Benedik (78. Pechovský), Kudlík (84. Černický), Hraško (88. Gnida), Jamnický

Hriňová: J. Vreštiak – Miklian, Bariak (52. Malček), Halama, Slosiarik, Melich (70. Purdek), Paprčka, D. Vreštiak, Šufliarsky (67. Marcinek), Pohorelec, Bambura

Prečítajte si tiež: Zvolen herne zvládol zaujímavý zápas, vybojoval bod Čítajte

V regionálnom derby chceli vyhrať oba tímy, spodok tabuľky je poriadne zamotaný. Domáci vstúpili do zápasu aktívne, vypracovali si množstvo šancí, najväčšie mali Vilhan a Kudlík, ale nedokázali ich premeniť. Napokon sa Kudlíkovi podarilo skórovať v 17. minúte. Hostia nezložili zbrane. V 30. minúte po zle odkopnutej lopte vyrovnal Šufliarsky. V 36. minúte šiel Spartak do vedenia zásluhou Bariaka. Tento gól domácich pribrzdil v hernej aktivite. Pliešovciam sa podarilo ale znova po štandardnej situácii skórovať, v záverečnej minúte prvého dejstva skóroval Benedik.

Po zmene strán šiel Tatran odhodlane za víťazstvom. V 66. minúte po peknej kombinácii Kudlíka s Boborom skóroval druhý menovaný. Po tomto momente začali padať góly do brány hriňovského gólmana Vreštiaka ako na bežiacom páse. Do konca zápasu sa presadili ešte Vilhan, Strhársky a Kudlík. Pliešovce podali počas jari v najmä v druhom polčase najlepší výkon, navyše konečne sa im podarilo premeniť šance. Pliešovce vyhrali zaslúžene, aj keď výsledok je pre hostí po sympatickom výkone naozaj krutý.

Č. Balog – Kováčová 1:5 (1:0)

Góly: 22. M. Auxt – 52. a 89. O. Shushpanov, 75. A. Bordun, 77. Pančík (vlastný), 81. R. Duda. ŽK: 2 – 3. Rozhodoval: Dančo, 200 divákov.

Kováčová: J. Polóny – V. Plavec, R. Shuper, M. Turák, L. Ríša, T. Giertl, R. Duda, A. Bordun, A. Šanta, O. Shushpanov, M. Hanulík (72. P. Majerčík)

Kováčová cestovala na Horehronie ako favorit, keďže sa nachádza na prvom mieste tabuľky. Domáci Čierny Balog však súperovi rozhodne ne-chcel nič darovať zadarmo. Zápas lepšie začali domáci, keď sa v 22. minúte presadil Auxt. Tento stav vydržal až do konca polčasu.

Ťažko povedať, čo sa dialo počas prestávky v šatni hostí, pretože v druhom polčase vybehlo na ihrisko celkom iné mužstvo. Kováčová postupne strelila päť gólov a celkom jasne duel ovládla.

Detva – Tornaľa 0:1 (0:1)

Gól: 13. Juhász. ŽK: 3 – 3. Rozhodoval: Čičmanec, 80 divákov.

Detva: Torbica – Škopík, Ilić, Krstich, Šťastný, A. Michálik, Rapčan, Sekereš, Tužinský (74. Kamas), Šulek, Berkeš (64. Dianiška)

Tornaľa, naštartovaná dobrým výkonom v uplynulom kole proti favorizovanej Kováčovej, chcela v naštartovanom trende pokračovať aj v Detve. Hostia šli za svojím cieľom od úvodu stretnutia. Už v 13. minúte otvoril skóre Juhász. Po tomto momente sa hra vyrovnala, no do prestávky ani jeden z tímov už neskóroval.

Po zmene strán si pár šancí vytvorili obe mužstvá, ale nakoniec o troch bodoch pre Tornaľu rozhodol gól z 13. minúty.

Ostatné výsledky 17. kola: Šalková – N. Baňa 0:1, Rakytovce – Príbelce 2:0, S. Ďarmoty – Badín 1:3, Medzibrod – Tisovec 3:1

Prenčov – Dobrá Niva 1:3 (1:3)

Góly: 43. Andrej Chovan – 2. R. Krkoš, 15. T. Cibuľa, 28. M. Babiak, ŽK: 2 – 2, Rozhodoval: Petrík, 50 divákov

D. Niva: A. Vilhan – P. Kúdelka, R. Krkoš (86. J. Žiga), P. Vidhold (82. J. Šimko), S. Hrčka, M. Kyslý, T. Cibuľa, M. Kucbel, D. Plichta, M. Babiak (44. F. Molnár), M. Tuharský

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťujúcim hráčom, ktorí už v 15. minúte vyhrávali 2:0. Domáci v ďalšom priebehu hry boli v prvom dejstve vyrovnaným súperom, dokázali si vypracovať gólové šance, ktoré ostali nevyužité. To skúsení hostia okamžite využili na strelenie tretieho gólu. Domácim sa v závere polčasu podarilo znížiť a do šatní sa išlo za stavu 1:3. Po zmene strán sa snažili domáci o strelenie kontaktného gólu, ale hostia si umnou hrou postrážili výsledok a z Prenčova si odvážajú všetky tri body.

Lieskovec – Selce 1:0 (0:0)

Gól: 52. Vrana. ŽK: 0 – 3. Rozhodoval: Bánovský, 150 divákov

Lieskovec: Pav. Kováč – Pet. Kováč, Vrbovský, Vronský, Borgoň, Trnavský (83. Výbošťok), Baran, Sylvester, Vrana (73. Šimšík), Gajdoš, Kováčik (90. Ivan)

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5VG3 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5VG3 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).