Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Rekordná účasť na Zvolenskej corride: Suverénnym víťazom Schieber (+ FOTO)

Na zvolenskom námestí sa uskutočnil 16. ročník bežeckého podujatia Zvolenská corrida, ktoré patria do zvolenskej bežeckej ligy.

Štart Zvolenskej corridyŠtart Zvolenskej corridy (Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. Tradičné mestské atletické preteky Zvolenská corrida napísali svoju 16. kapitolu. Druhé preteky Zvolenskej bežeckej ligy (ZB)L boli už tradične doplnené sprievodnými akciami.

Prečítajte si tiež: Hazucha sa pripravuje na londýnsky maratón, konkurencia bude silná Čítajte

Organizátori pripravili pre rodiny s deťmi i hobby bežcov dve bežecké podujatia. Hobby beh s voľným štartom a ľubovoľnou dĺžkou trate pre bežcov, ktorí si na porciu kilometrov v hlavnom behu netrúfali. Nechýbala už ani ďalšia tradícia - Mamacorrida.

Na štart sa postavilo 38 dvojíc rodičov a detí, medzi ktorými nechýbali celé rodiny, bežali aj tri generácie, mamičky s deťmi v kočíkoch i oteckovia a starí rodičia inklinujúci k športu so svojimi deťmi, či vnúčatami.

V hlavnej časti Zvolenskej corridy sa s úderom jedenástej hodiny na kostolnej veži ozval štartovný výstrel, keď primátorka Zvolena Lenka Balkovičová poslala na trať 105 pretekárov v šiestich vekových kategóriách.

Prečítajte si tiež: Vzorom mu je Ján Hazucha. Behajúci pedagóg najlepším Slovákom na polmaratóne v Bratislave Čítajte

Bežalo sa na certifikovanej trati 10 kilometrov, na 1000 metrovom okruhu za nebývalej podpory priaznivcov atletiky aj obyvateľov či návštevníkov Zvolena.

Od začiatku pretekov bol priebeh pretekov v réžii bežcov kategórie do 39 rokov, kde zaslúžene zvíťazil systémom štart-cieľ Matej Schieber. V ženskej hlavnej kategórii potvrdila výbornú formu Miroslava Liptáková z AK Danica Zvolen, no rýchlejšia bola Iveta Furáková v drese Svetielka nádeje zo staršej ženskej kategórie.

Ceny pretekárom, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach vo svojich kategóriách odovzdali za Cyklo Zvolen Peter Drozdík a za Zvolenské kultúrne centrum Marek Rojík.

Zvolenská corrida je stále divácky atraktívne podujatie, ktoré má v slovenskom atletickom kalendári už svoje stále miesto, o čom svedčí aj rekordná účasť (105 pretekárov).

Rýchla trať v atraktívnom prostredí zvolenského námestia, bez akéhokoľvek prevýšenia je lákadlom pre široké spektrum bežcov rôznej výkonnosti nielen zo Slovenska. Organizátori sa už tešia na 17. ročník Zvolenskej corridy, plánovaný na začiatok apríla roku 2020.