Nitra sa ujala vedenia v sérii, Zvolen strelil len jeden gól

Jediným úspešným strelcom HKM bol Lukáš Handlovský.

(Zdroj: SITA)
SkryťVypnúť reklamu

HK Nitra - HKM Zvolen 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 21. Scheidl (Šiška, Kerbashian), 37. Kerbashian (Šiška, Scheidl), 59. Scheidl (Šiška) - 49. Handlovský (Chovan, Obdržálek). Rozhodovali: Snášel, Jonák - Tvrdoň, Smrek, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov. Stav série: 2:1.

Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Korím, Pupák, Versteeg, Rais, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Kerbashian, Šiška, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý – Fominych

Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Ulrych, Vandane, Hraško, Ružička, Zeleňák, Drgoň – Handlovský, Kytnár, Vandas - Obdržálek, Michal Chovan, Zuzin – Kelemen, Petráš, Šišovský - Andrisík, Holovič, Roman

Prečítajte si tiež: Tréner Podkonický pred zápasmi v Nitre: Je to len o góloch, nepremieňame šance Čítajte

V úvode sa obe mužstvá len oťukávali a tempo bolo pomalšie. Prvú strelu na bránku zaznamenali hostia, keď Hanuljaka preveril pokusom spoza hráča Zuzin. Prvá nebezpečná akcia prišla v 5. minúte zo strany Zvolena, no dobrá Andrisíkova prihrávka pred bránku nenašla svojho adresáta. Domáci kontrovali v šiestej minúte, Slovák sa zrazu ocitol pred bránkou, ale Skapského neprekonal. V ďalších minútach si oba tímy vyskúšali hru v početnej výhode, no ani jednému príliš nevyšla. V 17. minúte sa dostali Zvolenčania do prečíslenia dvaja na jedného, do zakončenia sa dostal Šišovský, jeho strele však chýbala presnosť a Hanuljak s ňou nemal problém. V závere sa Nitrania usadili v útočnom pásme, no dobre organizovaná defenzíva Zvolenčanov ich nepustila k streleckým pokusom.

Kým v úvodnom dejstve mali jasnú streleckú prevahu hostia (12:6), v druhej to bolo presne naopak a Nitrania prestrieľali súpera 10:4. Vyťažili z toho aj dva góly. Ten prvý prišiel už po 45 sekundách hry, keď sa presadila druhá formácia "Corgoňov". Po buly posunul Kerbashian puk doľava medzi kruhy na Scheidla, Skapski jeho strelu z prvej ešte vyrazil, ale na dorážku už nedosiahol - 1:0. V 25. minúte skúsil Versteeg strelu z diaľky, ktorá tesne minula žŕdku. Zvolenčania mohli vyrovnať v 28. i 29. minúte, keď si vypracovali dve veľké šance. Po peknej kombinácii sa dostal do ideálnej pozície Zuzin, no namieril len do brankára a Hanuljak chvíľu na to zneškodnil aj individuálnu akciu Vandaneho. Tlak hostí ukončilo až vylúčenie Pöyhönena, no Nitrania opäť ukázali, že presilovky im v play off veľmi nejdú. Vynahradili si to však v závere tretiny. Lantošiho šanca ešte ovocie nepriniesla, ale následná akcia druhej formácie už áno. Šiška vybojoval za bránkou puk, zadovkou našiel medzi kruhmi Kerbashiana a ten z prvej prestrelil Skapského - 2:0.

Hneď v úvode tretej časti mal veľkú šancu Blackwater, ale zblízka mieril vedľa pravej žŕdky. Na druhej strane dostal Petráš puk pred Hanuljaka, Kelemen sa ho snažil pretlačiť do bránky, ale nepodarilo sa mu to. Po akcii sa strhla menšia šarvátka, na trestnú išli domáci Pupák a Zvolenčan Petráš a tímy si vyskúšali hru 4 na 4. Ani jeden však nechcel príliš otvoriť defenzívu a tak väčší priestor na ľade šance nepriniesol. Zvolenu sa nedarilo dostať súpera pod tlak, navyše ho v 46. minúte oslabil Handlovský a musel sa brániť presile. O minútu neskôr mohlo byť už 3:0, no Pupákov pokus zastavil pred odkrytou bránkou jeden z obrancov hostí. Zvolen tlak ustál a v 49. minúte sa mu podarilo znížiť pri hre 4 na 4. Michal Chovan našiel šikovnou prihrávkou Handlovského a upravil na 2:1. Na druhej strane výborne zasiahol Skapski proti Rapáčovi. Potom sa hralo niekoľko minút bez prerušenia i bez väčších šancí. Zvolen sa tlačil pred bránku, Nitra sa sústredila na defenzívu, skrátila forčekovanie snažila sa naťahovať čas a občas vyrážala do protiútokov. Hostia boli dlho bezradní a nedokázali sa usadiť v útočnom pásme, rýchli súperi ich vytláčali až za stredné pásmo. Tréner hostí si v 58. minúte vyžiadal oddychový čas a stiahol brankára Skapského, no tento krok vôbec nevyšiel, keď hneď po buly unikol popri mantineli rýchlonohý Scheidl a rozhodol do prázdnej bránky - 3:1.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Rozhodlo väčšie chcenie, ale samozrejme, musíte dať prvý gól. Oba tímy boli pozorné v obrane a nebolo toľko čistých šancí. Po druhom zápase sme sa bavili s Kaleom Kerbashianom a Laneom Scheidlom, že od nich čakáme viac. Ak máme nejaké rezervy, tak je to práve tam. Pomohlo, asi si ich zavoláme opäť.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „S jedným gólom nemôžeme vyhrať. Myslím si, že prvú tretinu sme začali dobre, ale sami sme si zahodili šance. Po prvom góle sme sa prestali byť silní v súbojoch, Nitra bola rýchlejšia, silnejšia. Škoda, toho prvého gólu po buly i toho druhého. Podarilo sa nám znížiť, odvolali sme brankára, vyhrali sme buly, no náš hráč stratil puk a oni z toho dali gól.“