Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Hazucha exceloval aj v Tokiu. Už mu chýba len jediný triumf z veľkej šestky

Zvolenský maratónec mal v cieli viac ako 8-minútový náskok.

Ján Hazucha - ilustračné fotoJán Hazucha - ilustračné foto(Zdroj: archív J. Hazuchu)

ZVOLEN. Nestarnúci matador Ján Hazucha opäť prekonal samého seba a potešil kopu svojich fanúšikov. Sedemdesiatpäťročný maratónec deklasoval súperov na prestížnom maratóne v Tokiu, keď vyhral svoju veteránsku kategóriu s časom 3:50:20 h (čistý čas 3:48:12).

Prečítajte si tiež: Ján Hazucha držiteľom ďalšieho unikátu: Nevynechal jediný ročník Bielej stopy Čítajte

Pred druhým Japoncom Emurom mal v cieli viac ako 8-minútový náskok (3:58:22/3:54:29), tretí dobehol jeho krajan Hideki Mogi (4:18:53/4:11:55). Informoval o tom Slovenský atletický zväz na svojom facebooku.

Toto bol už Hazuchov piaty triumf na maratónoch tzv. veľkej šestky, ktoré sa radia medzi najprestížnejšie svetové podujatia. V roku 2013 triumfoval Ján Hazucha vo svojej kategórii Berlíne, v roku 2015 v Bostone, v roku 2017 v New Yorku, v roku 2018 v Chicagu a teraz sa mu to podarilo aj v metropole Japonska. O svetový unikát – víťazstvo aj v šiestom maratóne sa pokúsi už 28. apríla v Londýne.

„Šéf košického maratónu Branislav Koniar mu svojím lobingom u organizátorov pomohol so štartom v Tokiu, pretože získať miesto na štarte podujatia, na ktoré sa každoročne hlási vyše 300-tisíc bežcov, nie je jednoduché,“ uviedol zväz na svojom facebooku.

Prečítajte si tiež: Víťaz Newyorského maratónu Hazucha: Doma vedeli skôr ako ja, že som vyhral Čítajte

Zvolenský veterán má na konte aj ďalšie cenné triumfy na najdlhšej vytrvaleckej trati v Aténach, Viedni a Prahe. Osemkrát zvíťazil vo svojej kategórii aj na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach.