Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

Detva držala krok s Trenčínom len v prvej tretine, potom strieľali góly len hostia

Domáci brankár Zalivin bol vystriedaný v 27. minúte.

ilustračnéilustračné(Zdroj: SITA)

HC 07 Detva - HK Dukla Trenčín 2:6 (2:2, 0:3, 0:1)

Góly: 12. Hodgson (McLean), 17. Mart. Chovan (Puliš) - 2. Sojčík (Starosta), 14. Varga (Radjenovič, Bokroš), 25. Sádecký (Bartovič, Krejči), 27. Varga (Sojčík, Olvecký), 39. Varga (Radjenovič), 52. Hecl (Bartovič). Rozhodcovia: Goga, Rencz, Tvrdoň, Kis-Király, vylúčenia: 3:6, navyše: Betker - Dlouhý, obaja za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

HC 07 Detva: Zalivin (27. Petrík) - Mar. Chovan, Kuklev, Golian, Sládok, F. Fekiač, Betker, Gachulinec, Jendrol - Ščurko, Murček, Puliš, Hodgson, McLean, Žilka, Král, Mat. Chovan, Gašpar, Török, V. Fekiač, Ďaloga

HK Dukla Trenčín: Valent - Rýgl, Starosta, Bokroš, Krejčí, Husár, Gula, Dužek - Radivojevič, Ölvecký, Sojčík, Bartovič, Sádecký, Hecl, Varga, Radjenovič, Švec, Mikula, Dlouhý, Hudec

Prečítajte si tiež: Vydražili dresy z Winter Classic, za najvyššiu sumu sa predal dres Michala Chovana

Úvodná tretina priniesla bojovný hokej, plný šancí na oboch stranách. Do zápasu lepšie vstúpili Trenčania, ktorí hneď v 1. minúte získali početnú výhodu po faule Sládoka a skóre otvoril Sojčík. Obrovskú príležitosť vyrovnať mal v 5. minúte Murček, ktorý sa ocitol sám pred bránkou Trenčína, ale puk sa odrazil len do Valenta. V 8. minúte oslabil Duklu Švec a o necelú minútu sa k nemu pridal aj Bokroš. Výhodu dvojnásobnej presilovej hry však domáci nevyužili. Obrovskú šancu prekonať Valenta mal v 10. minúte Sládok, ktorý však nedokázal pretlačiť puk za bránkovú čiaru. V 12. minúte Hodgson pohotovou dorážkou v páde prekonal Valenta a vyrovnal na 1:1. Trenčanom netrvalo dlho a v 14. minúte sa Vargovi podarilo dať ďalší gól. Strelou z ľavej strany prekvapil Zalivina a upravil na 2:1 v prospech Trenčína. V 16. minúte si opäť Detvania vybojovali dvojnásobnú presilovú hru, keď sa k Husárovi na trestnej lavici pridal Starosta. Tentoraz domáci nezaváhali a po prihrávke Puliša Martin Chovan bombou z úrovne kruhov vyrovnal na 2:2.

Prvú väčšiu príležitosť mal v úvode druhej tretiny Kráľ, ktorý z pravej strany prudkou strelou ohrozil Valenta, ale gól z toho nebol. V 24. minúte sa dopustili domáci taktickej chyby pri striedaní a darovali Trenčanom početnú výhodu. Tí ponúknuté využili a pretavili na gól v 25. minúte, keď Bartovič poslal krížnu prihrávku na Sádeckého a ten puk usmernil za chrbát Zalivina, čím poslal svoj tím do vedenia 3:2. O minútu neskôr sa Trenčania opäť dostali k puku, Sojčík presnou prihrávkou našiel Vargu, ten vymietol ľavý horný roh domácej bránky a vyhnal Zalivina na striedačku - 2:4. V 38. minúte mal obrovskú príležitosť Murček, ktorému parádne naservíroval puk Puliš, ale trafil tesne vedľa pravej žrde trenčianskej bránky. V 39. minúte využili Trenčania chybu v rozohrávke druhej detvianskej formácie, k puku sa dostal Varga a svojím druhým gólom v zápase zvýšil na 5:2 pre Duklu.

V 42. minúte mal zníženie na hokejke Žilka, ale trafil len ľavý betón Valenta. V tej istej minúte Trenčanov oslabil Radjenovič a Detvania dostali príležitosť znížiť skóre v presilovej hre. Nedokázali si však vypracovať žiadnu väčšiu príležitosť a skóre sa nezmenilo. V 47. minúte unikol Žilka obrane hostí a dostal sa do samostatného nájazdu, ale jeho strela skončila len vedľa ľavej žrde. V 52. minúte si nakorčuľoval z ľavej strany Hecl a zblízka strelou ponad ľavý betón rozvlnil sieť za brankárom Petríkom. Záverečné minúty ešte spestrila pästná výmena medzi Betkerom a Dlouhým, ale ani tento moment nedodal Detve potrebný impulz. V úplnom závere mohla Dukla pridať aj siedmy gól, ale Švec a vzápätí ani Sádecký nedokázali Petríka prekonať.