Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Zvolen neuspel v Košiciach po nájazdoch, aj napriek tomu sa vrátil na čelo tabuľky

Zvolen vždy viedol o gól, domáci sa doťahovali. V závere hostia nevyužili presilovku o dvoch hráčov.

(Zdroj: TASR)

HC Košice - HKM Zvolen 4:3 pp a sn (0:0, 1:2, 2:1 – 0:0 - 1:0)

Góly: 33. Nagy (Spilar, Šedivý), 44. Brophey (Ignatuškin), 55. Hričina (Brophey, Kafka), rozhodujúci samostatný nájazd Kafka - 22. Petráš (Šišovský), 35. Obdržálek (Chovan, Kytnár), 53. Vandane (Špirko, Vandas). Rozhodovali: Novák, Soós - Árkovics (obaja Maď.), Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min., navyše Suja (Koš.) 10 min. OT za neš. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3762 divákov.

HC Košice: Habal - McDowell, Šedivý, Koch, Pulli, Michalčin, Dudáš, Cibák - Spilar, Suja, Nagy - Lušňák, Ignatuškin, Petráš - Kafka, Galamboš, Hričina - Klíma, Brophey, Jokeľ – Žitný

HKM Zvolen: Tomek - Pöyhönen, Fraser, Drgoň, Zeleňák, Vandane, Roman, Ulrych, Růžička - Obdržálek, Kytnár, Chovan - Vandas, Špirko, Handlovský - Mitchell, Petráš, Šišovský - Chlepčok, Halama, Andrisík

Prečítajte si tiež: Zvolen si udržal novoročnú neporaziteľnosť, Detve vrátil požičané Čítajte

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, avšak iba minimum gólových príležitostí. Brankár hostí Tomek si v 4. minúte poradil s nebezpečným pokusom Suju, ktorý tečoval Dudášovu strelu. Zvolenčania v prvej tretine nedokázali prekvapiť obranu domáceho tímu a Habala vážnejšie neohrozili. Gólom sa neskončil ani únik Nagya v 16. minúte, ktorého pokus zmaril Tomek.

Druhá tretina priniesla zaujímavejšie dianie a aj góly. V 22. minúte išli hostia do vedenia, keď rozohrávajúcemu Kochovi vzal puk Šišovský a po jeho prihrávke Petráš na dvakrát prekonal Habala - 0:1. Hosťom sa darilo držať tesný náskok a Košičanov dlho nepustili do vážnejšej šance. Vylúčenie Mitchella však potrestal Nagy, ktorý bez prípravy prestrelil Tomeka - 1:1. Košičania sa však z vyrovnania dlho netešili, keďže už o dve minúty sa hosťom vydarila rýchla kombinácia, ktorú po Chovanovej prihrávke zakončil nekrytý Obdržálek - 1:2. V 38. minúte mal sľubnú príležitosť na vyrovnanie Brophey, ale Tomek zmaril jeho pokus.

Brankára hostí v 42. minúte strelou z otočky neprekonal Lušňák. Podarilo sa to však Bropheymu, ktorého dorážka Ignatuškinovej strely prekvapila Tomeka - 2:2. Hostia si v 46. minúte v presilovke vytvorili tlak, Habal čelil viacerým pokusom, ale skóre sa nezmenilo. V 52. minúte sa pred košického brankára dostal Mitchell, bekhendom však nezakončil ideálne. To sa hosťom podarilo v presilovke v 53. minúte. Špirko nabil Vandaneovi a ten bez prípravy namieril presne - 2:3. Domáci však vyrovnali aj tretíkrát, keď si Hričina v 55. minúte vzal puk za zvolenskou bránkou a využil nedôraz súperovej obrany - 3:3. V 57. minúte sa hostia dostali k presilovke o dvoch hráčov, no obliehaniu košickej bránky chýbal moment prekvapenia.

V predĺžení sa o víťazovi nerozhodlo a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich postupne skórovali iba Košičania - Nagy, Žitný a Kafka.

Roman Šimíček, tréner HC Košice: „Zápas mal veľa súbojov, kombinácií aj šancí. Chcem pochváliť náš tím, ktorý viackrát dokázal vyrovnať skóre. Dôležité bolo, že sme ubránili dlhé oslabenie o dvoch hráčov. V hokeji to tak býva, že ak nepremeníš takú presilovku, tak nevyhráš. Sme radi, že sa nám dnes podarilo vyhrať, zvlášť po mnohých šanciach Zvolenčanov v predĺžení. V samostatných nájazdoch sme stavili na podobných hráčov ako nedávno a sme radi, že nám to vyšlo.“

Andrej Podkonický, tréner HKM Zvolen: „Videli sme obojstranne veľmi dobrý zápas. Trikrát sme viedli a najmä za stavu 2:3 sme to mali udržať. Mrzieť nás môže aj presilovka o dvoch hráčov v závere zápasu, počas ktorej sme mali iba jednu strelu. Vtedy som aj ja spravil chybu, keď som tam poslal päť útočníkov. Mal som tam radšej dať Vandaneho, ktorý má tvrdú strelu. Inak sme podali veľmi dobrý výkon, aj v predĺžení sme mali viacero šancí. Sme radi za bod, ale mohli sme mať aj viac.“

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?